Očkování proti klíšťové encefalitidě. Kdy a v kolika letech je vhodné?

Zodpovězené
25. únor 2019

Dobrý den,

paní doktorko, mohu se prosím zeptat na Váš názor, kdy ( v kolika letech či měsících ) je vhodné děti očkovat proti klíšťové encefalitídě?

Děkuji Vám moc a přeji pěkný den.

Dobrý den,

klíšťata jsou v posledních letech hodně přemnožená a aktivní od časných jarních měsíců do hlubokého podzimu. Doporučuji očkovat děti od předškolního věku, kdy začínají jezdit na vícedenní pobyty mimo domov. Jinak je možné dítě očkovat proti klíšťové encefalitis od 1 roku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová