Podávání UM 9měsíčnímu dítěti. Mohu ho podávat na dokrmení třeba po hodině?

Zodpovězené
9. kvě 2024

Dobrý den,

dcera je od narození na UM. Teď je jí 9 měsíců. UM má již jen na spaní, občas v noci, jen když se vzbudí. Teď začala mít zvýšené požadavky na podávání UM.

Mohu ho podávat na dokrmení třeba po hodině?

Někde jsem četla, že se v žaludku nesmí smíchat čerstvé a natrávené UM. Dcera případné bolesti břiška nemá.

Děkuji

Dobrý den,

9měsíční dítě by nemělo v noci potřebovat UM po jedné hodině. Proto bych raději dávala vyšší dávku po 3 hodinách i déle (dle příjmu jídla přes den).

Smíchání natráveného a čerstvého mléka v kratších intervalech každé dítě toleruje jinak. Někomu nevadí, jinému může dělat střevní koliky. Nedá se to takto říci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká