Plně kojená tříměsíční dcerka hodně přibírá. Je to pořádku?

Zodpovězené
10. čer 2020

Dobrý den,

dcerka má 3 měsíce a váhu 6 800 g. Její porodní váha byla 3 700 g při výšce 64 cm. Je plně kojená. Zdá se mi to však mnoho.

Je takové přibírání přirozené?

Můžu to ovlivnit svou stravou (např. příliš mnoho rafinovaného cukru)?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vůbec se nebojte, je to naprosto v pořádku. Miminko přibírá tak, jak potřebuje. Pokud se to však změní, váhový přírůstek klesne např. v době, kdy se miminko začne více hýbat, lézt, stoupat si, je to také v pořádku.
Jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová