Antikoncepce. Co byste prosím poradil?

Zodpovězené
13. čer 2023

Dobrý den,

je mi 39, mám 3 děti a další neplánuji. Antikoncepci jsem brala naposledy chvíli po třetím porodu před 7 lety, teď bych ji potřebovala zase. Jen nevím, jaká by byla vhodná. Dříve jsem užívala např. Logest, Lindynette, i antikoncepci v injekční formě. S žádnou z nich jsem nikdy problém neměla. Jenže teď mě dlouhodobě trápí průjem a dočetla jsem se, že to účinek antikoncepce snižuje...

Je prosím nějaké řešení?

Tělísku bych se nejraději vyhnula.

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

ve Vašem případě **je možné uvažovat také o kombinované hormonální antikoncepci
ve formě náplastí.** Její vstřebávání není ovlivněno trávícími obtížemi.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz