Antibiotika na počátku těhotenství. Můžou mít vliv na vývoj plodu?

Zodpovězené
27. lis 2019

Dobrý den,

s manželem plánujeme miminko a momentálně užívám antibiotika Klacid 500. Do případné menstruace mi chybí týden.

Pokud by se ukázalo, že jsem těhotná, mohly by mít antibiotika vliv na vývoj plodu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jakýkoli lék kolem početí a v prvním trimestru není vítaný. Zrovna Klacid není satan, ale to v konkrétním případě stejně nikdy nikdo neví. Moje matka při těhotenství se mnou taky brala Makrolid a hle, jsem tady.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň