Jeřáb ptačí a nepravidelná menstruace. Poznáte jeho účinky?

Zodpovězené
28. črc 2019

Dobrý den.

Trápí mě nepravidelná menstruce, občas i špinění před menstrucí, mám 29 let a za sebou jen jeden porod. Na internetu jsem narazila na tinkturu Jeřáb ptačí a ráda bych ji vyzkoušela. Máte s ní zkušenosti? Opravdu funguje anebo mám zkusit něco jiného?

Děkuji Vám. Jarmila

Dobrý den,

pokud se jedná vyloženě o poruchu cyklu, tedy byl vyloučen polyp, myom, pak lze fytoterapií upravit.

Nicméně každému zabírá jiná bylina. Ptačí jeřáb bych osobně volila spíše při nedostatku estrogenu, respektive v peri a menopauze.

Zkuste spíš vitex (Drnek obecný) ideálně extrakt nebo tinktura. Pojídejte hodně bobulovin, hlavně maliny, borůvky, ostružiny. Pokud by se neupravil po vitexu, dejte mi vědět a zkusíme se na to podívat detailně.

Přeji Vám krásný den.
Pavla