malenka3
20. čer 2021

Závěrečná recenze DÁME JÍDLO. Nebo spíš DÁME NÁKUP?

Na úvod mé recenze obligátní poděkování za to, že jsem dostala možnost se testování účastnit. Nehlásím se skoro nikam, ale testovat dovoz jídla mi přišlo super už jen kvůli porovnání s pro mě naprosto skvělým Rohlíkem.

Druhou poznámkou bych ráda drobné vysvětlení. Byla jsem vybrána pro testování dovozu nákupů v Praze. Tedy v místě, kde je obchodů dostatek a možností mnohem víc než v zapadlých vesničkách nebo na malých městech. S tímto vědomím to prosím čtěte, protože se nechci rouhat a je mi jasné, že mnozí z vás (možná většina zde) by za tyto možnosti dali nevím co. Já už mám určité zkušenosti a nároky, s tím také k recenzi přistupuji.

A omluva za délku, neumím být stručná, 🙈 tak snad to někdo bude číst.🙂

Obecné hodnocení DÁME JÍDLO

Web mi nepřijde moc uživatelsky přívětivý (appku jsem nestahovala, nejsem obecně příznivce appek). Je zaměřen na to, podle čeho se jmenuje, tedy na rozvoz jídla - rozuměj, z restaurací. My testovali ale pouze sekci Obchody, což je trochu matoucí, ani by mě nenapadlo to na takovém serveru hledat, což není pro marketing moc šikovné. Proklikat se k nákupům se mi povedlo až po zadání adresy a odbočení od restaurací k nákupům (já testovala pro Prahu Modřany). V nákupech pak 6 možností:

* potraviny

* nápoje

* drogerie

* květinářství

* delikatesy

* cukrovinky

Celkově bylo ale pro mou adresu jen několik málo obchodů, které se v daných oblastech překrývaly. Už jsem psala v minipříspěvku, že jako hodnotitelku na serveru pro maminky a kojící skoro abstinentku mě moc nepotěšilo, že naprostá většina obchodů v mé oblasti se týká alkoholu. Pro potraviny mi zbyly v podstatě jen 3 obchody - Tesco Expres, Žabka a Dáme market.

Na rovinu přiznám, že jsem zhýčkaná dovozem z Rohlíku. Portfolio výrobků neskutečné, možnost dovozu ještě týž den častá (píšu to v neděli ráno a za 2 hodiny můžu mít nákup z Rohlíku doma). Oproti tomu jsou Obchody velmi limitované v nabídce, co se dá zakoupit. Když jsem zvyklá na konkrétní výrobky, mám dost často prostě smůlu. Žabka má výběr nejhorší, Dáme market ucházející, Tesco Expres největší, přesto pořád jen ve velmi základní rovině. Takže to nehodnotím jako vhodnost na běžné nákupy, ale spíš jako: „Zapomněla jsem mléko, je mi jedno, co přivezou, hlavně když něco bude."

Co je pro mě zásadní problém, který se ukázal v praxi jako klíčový, že u obchodů chybí otevírací doba. U každého je uvedeno buď, že je otevřený (tedy teď), momentálně zavřený (s informací, kdy bude otevřen), nebo aktuálně nedostupný. A nakupujete v reálném čase. Takže si ráno cestou z dovolené plánovat, že budu chtít nákup odpoledne ve čtyři, není možné. Možná si ho připravit a snad zůstane nákup v košíku (dvě hodiny mi tam zůstal, ale nezavřela jsem okno), nakupovat v dané chvíli ale můžete jenom v jednom obchodě.

Největší problém je varianta AKTUÁLNĚ NEDOSTUPNÝ, dopsáno „znovu otevírá později". To znamená, že obchod je sice otevřený, ale není zrovna možné objednat - resp. prohlížet a nakupovat můžete, ale nemůžete dokončit objednávku. Asi kvůli omezenému počtu kurýrů. Vtipné je, že když se o dokončení objednávky pokusíte, dostanete nabídku na přesměrování na otevřené obchody, jenže mě to hodilo do restaurací. Včera jsem tuhle aktuální nedostupnost ověřila u Tesco Expres. Chystala jsem se nakupovat, byl dočasně zavřený. Když jsem ho za hodinu našla otevřený, začala jsem nakupovat, mezitím mi obchod ale zase „dočasně zavřeli" a já musela dvě hodiny klikat a klikat a čekat, jestli budu moci objednávku vůbec dokončit. Málem jsem to vzdala, takhle si nepředstavuji rychlý nákup. Měla jsem tam věci na večeři, kterou jsem nakonec musela zvládnout jinak.

• Doprava - skoro všude se za ni platí a obchody mají minimální hodnotu objednávky.
  • Doba doručení - marketingově prezentované jako rychlý nákup do 30 minut. Testovala jsem Tesco Expres a Dáme market - v sobotu podvečer, tedy žádná dopravní omezení, ale jistě slabší personální obsazení. Ani v jednom případě to do 30 minut nebylo (Dáme market avizováno 30 - 40 minut, dorazilo do 40 minut, Tesco Expres 55 - 65 minut avizováno, dorazilo kolem 63. minuty).

Hodnocení obchodu DÁME MARKET

V porovnání s Tesco Expres se mi zdá menší vyběr. Nicméně, jako jediný obchod s potravinami nabízí aktuálně i zmrzlinu, což považuji v nadcházejících vedrech za klíčové.

Obchod proběhl dobře, jako bonus dva stovkové kupony na další nákup (při nákupu nad 199 korun) a nealko Birel zdarma. Příjemnou tečkou pak kartička „poděkování za nákup".

Hodnocení obchodu TESCO EXPRES VELENICKÁ

Největší výběr potravin, ale i tak stále základní. Obyčejná houska tam včera nebyla (francouzská bageta ale ano). Doufala jsem, že objednám pleny, absolutně bez šance, v kategorii dětské pleny pouze vlhčené ubrousky. Vyhledávání mi taky nefungovalo dobře, zadala jsem hledat smetanu, našlo to jen 3 položky, ani jednu ke šlehání. Ale v kategorii mléčných výrobků jsem ji pak našla.

Obchod proběhl také dobře, nemám co vytknout. Žádný příjemný bonus, jako u Dáme market, se ale nekonal.

KONEČNÉ ZHODNOCENÍ

Služba jako taková je jistě užitečná, o tom není pochyb. Ale musí si najít správné zákazníky. Otázkou je, jestli je to právě v Praze, kde jsou obchody na každém kroku a otevřené poměrně dlouho. Myslím, že tam, kde takové možnosti nejsou, by našla služba lepší uplatnění, ale cena dopravy by byla asi vyšší. Vzhledem k omezenému výběru potravin je to pro mě skoro totéž jako skočit do místní večerky. Takže v podstatě hlavní benefit je ten, že nemusím zvednout zadek z gauče a do té večerky dojít. Rozhodně to není na běžné větší (týdenní) nákupy, kde já vidím největší smysl a úsporu času a energie.

Nákupy přes DÁME JÍDLO, alespoň pro mě, jsou na ty rychlovky typu „Zapomněla jsem pečivo", „Dali bychom si zmrzlinu", „Jejda, nemám vajíčka". Vzhledem ke spokojenosti s Rohlíkem a jejich velkou flexibilitou v dodací době, asi nebudu pravidelným zákazníkem Dáme jídlo. I proto, že nabídka je opravdu velmi omezená a to mě limituje nejvíc. Ale slevové kupony na Dáme market zcela jistě využiji.

#test_damejidlo a #recenze

#zkusenosti_damejidlo_nakup13

Díky za recenzi, naprosto souhlasím. V Praze jsem též využívala rohlík.cz a po přestěhování do UL jsem se vším skončila, vozí sem jen košík.cz, který je drahý, má toho míň, doprava věčně za dlouho...dáme jídlo jsem nezkousela, protože je tam přesně jak říkáš, sortiment akorát jako ve večerce a když mám Lidl i kaufland 300m, tak to tu prdel radši zvednu 🤣 Ale hodil by se mi nějaký rozvoz na těžy věci...

20. čer 2021

Je fakt, že rohlík je prostě nejlepší. Obrovský výběr všeho, dobré ceny, když se chytí akce na maso úplný luxus. Vždy vše přijde v pořádku a zelenina úžasná. Hlavně pokud je nějaký problém okamžitě to řeší a jsou opravdu vstřícní. Občas využiju Tesco když mají akci na mléko, pivo, džusy nic jiného většinou neberu absolutně mě totiž vytáčí ty jejich náhrady 🤦‍♀️

20. čer 2021

@deaneira29 já Tescem začínala kdysi. Ale jak píšeš, náhrady děsný, po pár špatných zkušenostech jsem to fakt už nedala a vykašlala se na dovoz úplně. A to, co chodilo za zeleniu, škoda mluvit. Vrchol byl květák na nedělní oběd, který dorazil velký jak kedlubna 🤦‍♀️
Pak přišel Rohlík a já v obavách zkusila. Už tam mám desítky nákupů a náhrady vlastně skoro žádné, zboží nebylo asi třikrát za celou dobu. Zelenina, ovoce nádherná.
S čím mívám teď problém ale, je maso. Jakmile se blíží spotřebě, mám pocit, že mi už zasmrádá. Někdy vlastně hned po dovezení. Dřív to nebylo. Takže jsem nucena vše okamžitě mrazit, nestává se ti to taky?

20. čer 2021

@malenka3 u kuřeciho nikdy, a vepřové si hodně vybírám od jakého výrobce. Já hlavně miluju jejich zeleninu prostě úplný luxus zvlášť teď čerstvá sklizeň, posledně jsem měla klasický salát a skoro se do té papírové tašky nevešel 😂. Já začala s rohlikem když jsem skončila na rizikovém těhotenství a zůstala mu věrná, ten luxus dovozu je prostě pecka.

20. čer 2021

@deaneira29 tak mně se to děje napříč dovozci a napříč masem 🥺 už delší dobu právě..jako nemám pocit, že je zkažené a ne všechno maso, ale nevím, jestli se mi teda nezesílila citlivost na pachy, je to od doby druhého těhotenství 🙈🙈

20. čer 2021

@malenka3 jako když beru třeba vepřové vakuovane tak je cítit ta krev po omyti už nic, všeobecně to dělá ta tekutina u masa. Beru i maso že zachraň jídlo a vždy paráda.

20. čer 2021

@malenka3 U me maso porad stejne jako celou dobu (kureci, veprove i hovezi), a to beru to "lepsi".

Jinak je to strasny, ale kdyz jsme ted hledali barak, tak zavoz Rohliku byla jedna z mych "podminek".😅😂🤣 Ten luxus, ze si ve stredu objednam na patek, nikam nemusim, tahat se s nakupem, cekat ve frontach, resit, ze maj neco vyprodany, a sympaticky kuryri mi to donesou az ke dverim (odmenuji se jim dobrym dyskem😂). Jejich sortiment je pro me bezkonkurencni (tolik bio veci a kvalitnich znacek) a uspora casu (a vlastne i penez, kdyz musim planovat) je velka.

Ale tohle neni o Rohliku, tak pardon, mlcim. 🤣

20. čer 2021

@majineshka vidíš, to si mi připomněla s tím dýškem. U Rohlíku ho dávám standardně. U Dáme jídlo s ním také počítají, nastavila jsem si ho tam též, i když jsem ho musela platit "ze svého", v rámci testovacího kupónu nebylo možné ho uplatnit. Nevadí, prostě jsem to zaplatila kartou. Ale... Kurýři z Rohlíku mi za dýško děkuji vždy. Tady u obou nákupů se nic takového nestalo, tak ani nevím, jestli o tom dýšku vědí.

20. čer 2021

Ja som prave objednala tesco express, uvidime co dojde, myslim ze toto je sluzba skor pre ludi ako som ja - na rohlik cakat do vecera/zajtra nebudem a nechcem nakupovat za 5 stoviek. Objednala som par smotan, prekvapivo mali aj vegan vyber hoc nie velky 🙂 uvidime kedy dorazia. Inak vybame na Budejovickej a momentalne ani ten dame jidlo market neni otvoreny, ponuka mi to len zabku a tesco express z klasickych potravin, tak to asi bude standard? 🙂

20. čer 2021

@malenka3 vědí a děkuje tak jeden z deseti, to je co mi na dáme jídlo taky vadí. Z rohlíku opravdu děkuji vždy a jsou fakt vždy milí a ochotní posledně se spozdili o šest minut a slečna se omlouvala jako by zpoždění bylo hodinu 😂

20. čer 2021

Inak si fakt myslim, ze koncept tohoto bude jak popisujes trochu iny jak u rohliku 🙂 myslim, ze toto bude naozaj skor.. hmm dala by som si cestoviny ale nemam ich doma, nie "idem robit rodinny nakup". Inak ja teda Rohlik vylozene neznasam 😁

20. čer 2021

Já na Dáme jídlo objednávám pravidelně jídlo a vždy bylo všechno v pohodě. Obchody jsem zkoušela včera nakoupila jsem v Tescu a měla jsem nákup do půl hoďky doma. Tohle mi žádná jiný online obchod tak rychle nedoručí. Pokud chci velký nákup sednu do auta a jedu si nakoupit.

20. čer 2021

Vůbec jsem nevěděla, že mohu přes Dáme jídlo objednat potraviny z Tesca. Na jejich e-shopu se málokdy dostanu na den doručení v den objednávky. Tak jsem dnes objednala na Dáme market jak píše paní v recenzi a nákup u mě byl asi za chvilku - nejsem si jistá zda to bylo do 30 minut, ale bylo to opravdu rychlé. Dostali jsme 2 poukázky na další nákup 100 Kč a pivo tedy taky... Dívala jsem se na minimální objednávku je pouze 99 Kč - protože jsem se lekla, že to bude omezeno opět nějakou vyšší částkou jako například v Tescu, kdy mi vyjedou lístek u pokladny...... ale u toho Dáme market není takže mohu nakoupit za 200 Kč a stovka je doma. Jinak na Dáme market taky nejsou pleny což je bych uvítala.

20. čer 2021

@tere21 myslím, že dáme jídlo vozí jen z prodejen TESCO Expres, ne z velkého Tesca, odkud jsou ty dovozy přes iTesco. Proto je tam taky dost omezený sortiment.

20. čer 2021

@malenka3 Tak to potom dává smysl, že ta nabídka je menší. Nicméně za mě tedy to doručení je skvělé ještě nikdy mi nikdo tak rychlé nákup nedoručil. Takže já určitě tuto službu využiji i do budoucna. S rohlíkem taky nemám nejlepší zkušenost. Za sebe musím řici, že mi dost často v objednávce něco chybí. Ale každý ať si vybere co mu vyhovuje.

20. čer 2021

@tere21 a tak to má být. Ta služba není špatná, jen si musí najít správné zákazníky. 👍

20. čer 2021

@andy_mama Přijde mi, že je v té recenzi hezky shrnuto, jak to je, a podle toho se každý rozhodne podle svého. Na tebe reaguju, protože mě pobavilo, jak to máme přesně naopak. Já naopak pro velké nákupy volím online dovoz, protože naklikaný ho mám za pár minut, kdežto zajet autem mi zabere dvě hodiny, a ještě mi pak nákup donesou až ke dveřím (5. patro bez výtahu). Ale pro zapomenutá vajíčka zaběhnu do večerky. Prostě přesně naopak 🙂

1. črc 2021

@malenka3 Moc pěkná recenze. Z nabídky obchodů by se zdálo, že na Modrém koníku nebude ideální cílovka, ale při reakci na andy-mamu mi došlo, že s miminkem pro mě bylo nemožné zaběhnout do večerky a za pár minut být zpátky. Takže i s omezenou nabídkou se hodí vědět, že tahle služba existuje. Rohlík je super, i Tesco využíváme, ale takovéhle doby dodání nedokážou.

1. črc 2021

@properjoey jestli myslíš Ústí nad Labem, tam sem rohlik.cz zase jezdí

Dobrý den,

tímto bychom Vám chtěli poděkovat za otestování služby rychlého doručení nákupu v sekci Obchody na Dáme jídlo.

Velice si vážíme Vaší recenze, kterou jsme si pečlivě prošli.

Rádi bychom Vás informovali, že naše nabídka obchodů na Dáme jídlo stále roste. Snažíme se rychlým doručením nákupů přinášet porci času navíc. Doufáme, že i Vám jsme takový čas přinesli.

Ve Vaší recenzi jsme zachytili otázku na šíři sortimentu a čas doručení. Aktuálně rozšiřujeme sortiment v potravinovém segmentu a věříme, že v brzké době zde najdete vše, co vám dosud chybělo. Naše služba Dáme jídlo se zaměřuje na rychlé doručení v řádech pár minut. Z tohoto důvodu není možné si čas doručení plánovat.

Budeme rádi, když vyzkoušíte nákupy také v jiných kategoriích, jako jsou například delikatesy, vína, květiny, kosmetika nebo hračky.

Ještě jednou děkujeme a doufáme, že s námi budete nakupovat i nadále.

S přáním hezkého dne,
Tým Dáme jídlo