Kočár ABC Design. Máte zkušenost?
Ahoj holky , je tady spousta diskuzí o kočárkách ,ale zdá se mi že všude probírají jenom Cortiny atd.Nemáte některá zkušenost s abc design, jakýmkoliv. Mě se konkrétně líbí 3TEC,ale nikde nejsou recenze. Díky moc mi pomůžete.
Stručné shrnutí
- ABC Design nabízí řady 3Tec a 4Tec; 3Tec má konstrukci vhodnější pro město (rovné cesty, supermarkety), zatímco 4Tec je v diskusi doporučován pro jízdu v terénu a do přírody.
- Kolečka u Tec modelů jsou popisována jako celoplastová / pogumovaná, tedy nenafukovací; uživatelky uvádějí, že pogumovaná kola jsou ve městě tichá, ale do náročného terénu jsou výhodou nafukovací kola (některé jiné modely ABC je mají).
- Doporučená cena řady Tec byla v diskusi uváděna 9 990 Kč; konkrétní prodejní ceny se pohybovaly kolem 9 600–11 900 Kč za kombinaci kočár + korba/sport + konstrukce; autosedačky ABC byly zmiňovány za cca 2 500–3 100 Kč; nánožník 350–389 Kč, pláštěnka cca 200 Kč, moskytiéra cca 100 Kč.
Nejčastější otázky
Q: Který model ABC Design je vhodný do terénu?
A: Model 4Tec je v diskusi opakovaně označován jako vhodný do terénu; model Rodeo je rovněž doporučován pro přírodu; 3Tec je doporučován spíše pro město a rovné cesty.
Q: Jsou kola u 3Tec/4Tec nafukovací nebo plastová?
A: U řady Tec jsou kolečka popisována jako celoplastová / pogumovaná a nenafukovací; některé jiné modely ABC (např. Viper v diskusi) jsou uváděny s nafukovacími koly.
Q: Kolik stojí kočár a autosedačka ABC Design?
A: Doporučená cena řady Tec byla zmiňována 9 990 Kč; uživatelky uváděly reálné nákupy kolem 9 600–11 900 Kč za kočár s korbou/sportem a konstrukcí; autosedačky ABC byly uváděny přibližně 2 500–3 100 Kč.
Q: Dá se sporťák u Tec polohovat do lehu pro malé děti?
A: Více uživatelek popisuje, že sporťák u Tec řady se sklápí celou sedačkou dozadu a nevytváří úplné vodorovné lůžko; nohy jdou u sporťáku polohovat v 2–3 pozicích, ale někteří rodiče považují výslednou polohu za nevhodnou pro půlroční děti.
Q: Kde v ČR lze ABC kočárky koupit a jsou dostupné slevy?
A: V diskusi byly zmiňovány prodejny a e‑shopy Babystar (Brno, Praha), Balli / kocarkyballi.cz (Židenice), darababy.cz, mimi‑kocarky.cz a další; Babystar v diskusi nabízela kupón 6% platný do konce dubna; na veletrhu (BVV, Brno) lze kolekce prohlédnout a zamluvit (veletrh od 26.3., prodej na konci veletrhu).
Q: Kde koupit příslušenství (nánožník, taška, pláštěnka) a kolik stojí?
A: Nánožník byl v diskusi zmiňován za ~350–389 Kč, taška kolem 945 Kč v nabídkách (darababy.cz), pláštěnka cca 200 Kč (univerzální) a moskytiéra cca 100 Kč; příslušenství prodávají Babystar, darababy.cz a další e‑shopy.
Závěry z diskuze
Shoda
- 4Tec je vhodnější do terénu, 3Tec spíše do města a na rovné povrchy.
- Kolečka u Tec řady jsou celoplastová / pogumovaná a nenafukovací.
- Design ABC Designu je v diskusi chválen a běžná prodejní cena řady Tec byla uváděna kolem 9 990 Kč.
Sporné názory
- Stabilita 3Tec: někteří rodiče ji popisují jako stabilní a srovnatelnou s Quinny, jiní varují před možným překlápěním v ostrých zatáčkách.
- Sporťák Tec: někteří uživatelé považují sporťák za dostatečný a používaný bez problémů, jiní ho označují za úzký a nevhodný pro mladší kojence (neúplné ležení).
Otevřené otázky
- Lze dodatečně pořídit nafukovací kola kompatibilní s 3Tec/4Tec (prakticky dohledatelná odpověď v diskusi chybí).
- Jak dlouho je korbička Tec prakticky použitelná pro zimní dítě, než je nutné přejít do sporťáku (některé měření uvádí korbičku cca 77 cm, ale závěr není jednotný).
- Kdy a kde budou dostupné originální tašky u některých prodejců (doručovací termíny u distributorů se liší).
Zmíněné značky a firmy
ABC Design, Babystar, Balli, kocarkyballi.cz, darababy.cz, detskydum.cz, babyportal.cz, uadi.mimishop.cz, batolata.cz, kojeneckezbozi-woko.cz, abc-design.de, Quinny, Bébé Confort, Xlander, Peg Perego, Implast, Best for Baby, Jané, Phil and Ted, Malvik, Webroucek, Modrý koník, mimi-kocarky.cz, BVV
Zmíněné produkty a metody
3Tec, 4Tec, 6Tec, Turbo4, Turbo S4, Turbo 6s, TakeOff, Primo, Viper, Cobra, Condor S4, Mamba, Astro 09, Terra, Moon 4s, Rodeo, Xlander XT, X1, Quinny Buzz, Peg Perego GT3, Bébé Confort High Trek, Jané Slalom, autosedačka 0–18, nánožník, pláštěnka, moskytiéra, fusak, pogumovaná / celoplastová kola, nafukovací kola
Místa a osoby
Ostrava, Brno, Praha, Židenice, Husovický tunel, Komárov, Hrabůvka, Poruba, Strakonice, Valmez, Brněnské výstaviště (BVV)
licino , děkuji za odpověď, na ten terén moc nejsme,tak nemyslím,že by se s prckem něco změnilo 😀 .Nevíš jak je to s kvalitou-aby se mi za půl roku nerozpadl 😝 . Ještě když už jsi ho viděla na vlastní oči - jaké má kolečka?gumové plné nebo nafukovací. a váhu nevíš? jsem totiž z toho zmatená . někde píšou 15.2 někde 13,6. Jaký se líbí tobě? Díky
licina - to je super, že tady máme přímo odbornici. Jaký máš názor na kočárek volant3 od implastu....moc se mi líbí, ale na internutu ho moc není......
Jaký je vlastně nejlepší kočárek, se kterým by se dalo jezdit i ve městě i v terénu...??
Tigr21
váží 15,2kg. je to váha včetně hluboké korby, se sportovkou bude o něco lehčí.
Jinak je to celkem dobrá značka. my jsme jich už pár prodali a obecně u této značky se nám nestává, že by to byly poruchové kočárky. Kolečka jsou celoplastova, nenafukovací.
Já jsem vždycky toužila po kočárku zn. Hartan, takže si splním svůj sen...... 🙂
Mery Juu:
kočárek o kterém píšeš nemám ponětí.....,
Nejlepší kočárek do města a do terénu by měl mít hlavně jednoduchá kola, ať už 3 nebo 4.
Ale se zdvojenými se strašně nadřeš, i když budeš jezdit po rovných cestách, tak sněhu se budeš vyhýbat jen těžko. A pak tam ten prcek cítí každej otřes.
Mě se taky moc líběj ty nové kočárky od abc designu. Myslí, ž ety 3 kola do terénu jsou dobrá. K domu nám zatím vede teréní cesta, tak proto se ptám. Jelikož jsem si ten kočárek tak nějek zamilovala.
3 kola jsou dobrá, ale jen pokud to nejsou dvojkola.
Takže v případě 3Tec je to špatná varianta.
Pokud bys chtěla Tec do terénu, tak jedině 4Tec.
Moc moc dík. všichni mě totiž od 3 kolky odháněj. Že si kolo urvu a že se převrací.
no my zas bydlíme ve městě , takže to budou procházky po rovných cestách a supermarketech,ale radši se ještě doma poradíme.mě spíš zaráží ty platová kolečka.
licina- v jakém provedení jste kočárky měli? Manželovi se líbí ty měděné trubky, mi více ty zlaté,chromové jsou klasika,ale ty barevné jsou zajímavější
Ahoj, taky se uvažuju o 4Tecu. Jediný, co mě odrazuje je to péro 😀 pod kočárkem, aby to nebylo moc poruchový 😕
jééé konečně taky mám favorita ABC 3tec....akorát budu pro něj muset jet do valmetu, v Ostravě není...a chci si zkusit jak se s ním jezdí...a cenový průběr?
mě se s ním jezdil ok (4 kolka) , zkoušela jsem to jen v obchodě. Byl za 9600,- 🙂
za sporťák s korbou ... našla jsem ho i tady na tom odkazu, ale za 9990,-
http://uadi.mimishop.cz/detail.php?zbozi=262195#x
dík, to jsem tak počítala a vleze se ti tam mimčo ve fusaku na zimu tak 6 ti měsíční???
tak to netuším 😒 Já myslím, že si člověk moc nevybere, oni jsou ty korby všechny tak nějak stejně malý 😖 Já budu mít mimčo na zimu 8-12 měsíců, tak taky nevím. Ještě váhám mezi kočárkem moon 4s, ale definitivně se rozhodnu ažuvidmím novou barevnou kolekci toho moona naživo. Určo se ti mimčo vejde do toho kočáru s vložnou tašku, ale ty mně se osobně vůbec nelíbí 😒
ahoj holky, můj favorit byl také 3tec 🙂 zkoušela jsem si s ním jezdit v obchodě a připadal mi dost stabilní oproti třeba cortině 😉 a i byl lehký 😉 ty kolečka jsou sice plastová ale moc velký rozdíl oproti nafukovacím jsem neviděla. Jsou opravdu kvalitní 😉
děkuji za názory...já se prostě zamilovala a pojedem do toho valmezu, manžel je smířený.... 😀
noooo, já jsem zamilovaná do šedorůžové, nebo ta šedomodrá pro kluka...a ta černá taky není k zahození, já prostě nevím....co ty???
Čekáme holčičku, takže pokud do něj půjdu, tak jedině ta šedorůžová 😉 I když tak cognac varianta taky neni špatná 🙂
nooo tak to jsi můj sparing partner...my ještě nevíme...tak se necháme překvapit
yasmin, ten cognac se mi na fotkách moc nelíbil ale naživo mile překvapil 😉 asi bych šla do něj pokud by to byla holčička 😉
Jen jsem nenašla, jestli jde dát sporťák po iproti směru jízdy a jestli jde koupit nánožník 😵
nánožník jde koupit stojí 389 Kč a najdeš to na www...počkej podívám se je tam i taška, a myslím že to jde jen ve směru jízdy

Tigr 21:
Ahoj,
vlastní zkušenost sice nemám, ale pracuju v obchodě a tyhle kočárky prodáváme.
Je to novinka a jsou v prodeji celkem úspěšné.
Jen je potřeba zvážit, kde budeš nějčastěji jezdit, protože to zdvojené kolečko není moc do terénu. je spíš na rovné cesty - asfaltky, nebo po supermarketech.
Pokud by jsi byla procházkový terénní typ, tak doporučuji 4Tec.
Váhodou je, že na ten podvozek se dá nasadit taky autosedačka od ABC Designu.