Dárek k 2. narozeninám pro chlapce. Poraďte

milik75
14. črc 2009

Ahoj holky, prosim o radu, co koupit synovi k 2. narozeninam. Mam pocit, ze uz vsechno ma od motorky, lega, magentic. tabuli az po puzzle, stavebnice, auta, knizky, hlavolamy atd. S manzelem si lameme hlavu, ale nic nas nenapada. Diky za vsechny rady!

zany
14. črc 2009

Milik - od nás Honzík dostal kostky Žako a knížku 😉 Tím, že jsme mu nekupovali tolik hraček, tak se pořád najde co koupit 😉
Včera dostal Duplo a zabavilo ho na dlouho. Teprve teď si s něčím takovým vyhraje, dřív ani náhodou. Takže si myslím, že zahrnovat dítě spoustou hraček je nesmysl. Neví s čím si hrát dřív a pak se vyhneš tomu, že nevíš co koupit, zvlášť když se jedná o 2. narozeniny 😉

astrane
14. črc 2009

já budu dávat synovi k vánocům svítícího medvídka od epee...má plyšáky rád,tak doufám,že se mu bude líbit 🙂 a tak má rád ptáčky,takže zkusím hasbro interaktivní ptáčátko-v obchodě byl z něho unešenej 🙂a ještě jeden dárek a to bude všechno...
taky nemáme nějak extra moc hraček-první syn dostal k druhým narozkám myslím tříkolku...nebo tatru?-ne to byly vánoce 😉
Náš dostal nějaké díly k dřevěné vláčkodráze a jinak nevím,nemůžu si vzpomenout,ale ještě nějakou drobnost dostal...a dort 🙂

janinac
14. črc 2009

My jsme dávali ke druhým narozeninám velké popelářské auto 😅, Adámek má popeláře rád a k tomu autu jsou i malej kontajner a popelnice...takže nakládá a vykládá bordel 😀
A pak dostal od babiček a tet: pana Bramboru (taková ta plastová brambora, jak se do ní dávají ruce, nohy, oči...atd), koloběžku, nářadí....

nikka.vo
16. črc 2009

Dřevěná vláčkodráha - to je nejoblíbenější hračka, různě k svátku nebo k Vánocům dokupujeme mosty, mašinky a jiná příslušenství, dětské nářadí, pak doporučuju tuhle knížku, máme jí my a dali jsme jí i kamarádům a je to nejoblíbenější knížka. Na rozvíjení slovní zásoby je super http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/t... je to vel. A4 Ještě teď po půl roce v ní nacházíme nové věci, kterých jsme si předtím nevšimli. Prodává jí např knihkupectví Dobrovský (bývá např v nákupních centrech) Potom udělala velkou radost dřevěná garáž http://www.agatinsvet.cz//1---6-mimina-a-predsk... dá se připojit k té vláčkodráze. Co dál, co dál... kdyby měl Dominik v době druhých narozenin svůj pokojíček (čeká nás stěhování) tak bych mu určitě koupila od Bruderu nějaké velké auto, třeba nějaké, které má na sobě naložené nějaké menší, nebo s přívěsem. S velkými autíčiky si hraje syn víc, než s malými. Lehne si na zem a jezdí si... http://www.modelybruder.cz/ Pak jsme ještě chtěli koupit odrážecí kolo např FIRST BIKE ale nakonec jsme se rozhodli, že ho koupíme za půl roku. Pak dostal skluzavku na zahradu SMOBY 1,5m skluz a dál už nevim...

nikka.vo
16. črc 2009

Jo a dostal od babičky ještě sadu nákladních autíček (jsou tam jeřáby, míchačka, náklaďáky, značky, dělníci, sklápěčky atd atd ) a s tím si taky rád hraje. Má rád náklaďáky 😉 ...

anatanka
17. črc 2009

Jestli nema, tak asi klasicky dreveny koleje s vlackama, to bavi snad vsechny. Ja taky nevedela, co Miri koupi, protoze ma prehrackovano, nakonec jsem koupila detske pianko s mikrofonem a zidlickou, docela se ujalo 😉

radka.k
17. črc 2009

U nás byl hit Mašinka Tomáš, která dělá bubliny a hraje melodii z kresleného seriálu

nikka.vo
17. črc 2009

Radka, neměla by si odkaz?

nikka.vo
17. črc 2009

Anatanka, souhlasim, že je to super hračka... přírodní, nezničí se jen tak, zabaví se to dítě stavěním různých drah, je zábavný dokupovat příslušenství apod. Jsem za tu vláčkodráhu nesmírně ráda, je to asi nejlepší hračka 🙂

tomasek06
18. črc 2009

U nás taky vede vláčkodráha. Máme ty dřevěné a dokoupené máme snad už vše a malý si skoro s jinýma hračkama nehraje. Jen vlaky a vlaky.

peta.cz
18. črc 2009

Máme vláčkodráhu z Ikei a příslušenství dokupujeme v Tescu, tam jsme také koupili mašinku na dálkové ovládání na kterou se dají napojit ty vláčky z Ikei. Má to jednoduché ovládání a prcka to moc baví, stála asi 300 Kč, ale v Tescu jí měli málokdy. K narozkám dostal patrové garáže od Wadera a autíčka jsme pořídili opět v Tescu, měli i hasiče - ty zase vedou u nás 🙂
Co můžu taky doporučit je dřevěný statek se zvířátkama - měli jsme podobný ve školce, když jsme byli malý, je to moc hezky propracované a Míša si s tím dost vyhraje (většinou zapojíme do hry i pidi indiány po tatínkovi - ti přijedou na výlet za babi na venkov a ta je pozve na oběd - uvaří jim kuřátka a jiná zvířátka ze statku - trošku drsný, ale malej se u toho docela hezky zabaví 😀 😀 😀 )Bohužel teď nemůžu najít odkaz na ty stránky, kde jsem to kupovala, měli tam i moc hezké loutkové divadlo...až to najdu, tak vložím odkaz...

lennis
18. črc 2009

My koupili šlapací traktor s vlekem a pak drobnosti, tohle byl ten hlavní dárek 🙂

teď u nás jede mašinka Tomáš furt, takže se asi juknu na ty vláčkodráhy, to mně teda fakt zajímá hoky, díky za tip 😉

nikka.vo
19. črc 2009

Taky dokupujeme příslušenství k vláčkodráze nejvíc v Tescu, mají to tam levné...
Peta.cz ... maniak do hasičů byl syn taky, máme doma x aut od houkacích po dřevěné na vláčkodráhu. Naštěstí ho to už rochu pustilo, bo mě už bolela hlava, jak to tu furt houkalo 😅

lennis
19. črc 2009

holky, hoďte odkaz na tu vláčkodráhu z Ikea 😉 a v Tescu jo, tak to se příště mrknu

reruna
19. črc 2009

my budeme pořizovat plastovou klouzačku Smoby 150 cm, je i na vodu v létě. Ta vláčkodráha je taky dobrý nápad, že by babičky? 🙂

lennis
19. črc 2009

tuhle klouzajdu jsme kupovali loni, užil si ji dosyta, přes zimu ji máme doma v děcáku 😀 , sice píšou, že je pro děti od 3 let, ale pro ty 3letý je to už dost krátký mi přijde. Už od 1. roku po ni leze jak drak, ze začátku jsme ho drželi, ale po cca měsící už jezdil sám 😉

mircka
20. črc 2009

O vláčkodráze také přemýšlím. Už teď (byť to není ješě aktuální), co koupit malému k narozkám. Ta z Ikei je kompatibilní s tou z Tesca? (Rozchod kol apod.)
Jinak jsem na webu našla tyto: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6011...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4011...
Je to ono?

tomasek06
20. črc 2009

Všechny ty dřevěné koleje jsou stejné. Máme to už asi od 5 výrobců. Záleží co bylo v akci 😀

mircka
20. črc 2009

Tomasek06: tak to je super, že pasují k sobě. 😀

bramburka
20. črc 2009

holky a co pro holky? 😀

tomasek06
20. črc 2009

I holky mají ty vláčky rádi 😀 Moje kamarádka má dvojčata kluka i holku a hrají si s tím oba. Ale pro holku bych asi koupila kočárek. Nebo žehlličku s prknem- to máme i my 😀 Vysavač - to máme taky a vysává malý pořád 😀

anatanka
20. črc 2009

Aha, to jsem nevedela, ze Ikea a Tesco vlacky k sobe pasujou, tak to jdu koupi taky. Jen se mi to pak nebude chtit po Miri vzdycky uklizeeet... 😖

tomasek06
20. črc 2009

My jsme naučili malého to uklízet a dělá si to už sám. Ty koleje jsou všehcny universal a pasuje to do sebe. Ale jen ty dřevěné.

side
20. črc 2009

a co nějaké nářadí? My dnes byli u kamarádky a malý byl úplně unešený z vrtačky. Takže něco takového asi dostane k vánocům nebo k narozkám

tomasek06
20. črc 2009

Tak u nás mělo nářadí úpspěch jen první den a teď to leží v krabici 😠

dilemma
31. črc 2011

@janinac popelarske auto mame taky a je hrozne fajn🙂 maly si s tim hodne vyhraje🙂

ludva
31. črc 2011

Matějda dostal odstrkávadlo Davídek a od té doby z něj neslezl. První noc bylo kolo zaparkováno vedle postýlky 😀

blandik
1. srp 2011

Náš dostal First Bike - a zaparkkované pod postelí jsme jej měli celou zimu, a přes den na něj jezdil doma 🙂 A od jara z něj taky neslezl, všude ho chce.

rennca
14. srp 2011

nás malej má 2 narozky v únoru ale dostanu od všech(babičky, tetičky...)velkou trampolínu. Sice ji bude mít půl roku v garáži ale je to lepší než kupovat ,, stovky,, dalších hraček.takhle jich už máme plno a nehraje si stím.a vydří mi tu dlouho