Jak přestat kojit 10ti měsíčního závisláčka?

maggie
16. pro 2010

Maminky, prosím o radu, mám skoro 10ti měsíčního syna, který je doslova a do písmene závisláček na kojení, dokáže tak dlouho řvát "ham, ham" a i když mu nabízím všechno možné (příkrm, přesnídávku, jogurt, umělé mléko, vodu....) tak nakonec si to MM stejně vyřve. Ráda bych do jeho 12ti měsíců přestala kojit, u staršího se to ukončilo tak nějak samo v 11ti měsících, přes den už jsem staršího v těch 10ti měsících asi ani nekojila, mladšího kojím i 3x denně a v noci taky asi 3x. Chtěli bychom se začít snažit o třetí mimi, pokud by se mi teda i při kojení podařilo otěhotnět, tak mi doktor doporučil kojit nejpozději do 20. tt. Za Vaše postřehy děkuji.
PS: vím, že podobná otázka tady je, ale týká se 2letých dětí a to je podle mne dost podstatný rozdíl🙂

jajiik
16. pro 2010

Ahoj maggie...máš můj obdiv, když čtu o snažení o třetí mimi... 😅 já mám o trošku větší věkový rozdíl u dětí než ty a třetí si nedokážu představit... 😅 fakt smekám.
Jinak ke kojení...malou jsem taky odstavovala v 11 měsících, protože byla hroznej závislák, v noci chtěla kojit každou půl hodinu 😝 Nešlo to jinak než prostě prso nedat. Přes den jedla normální jídlo a před spaním jsem jí uvařila Sunar. Dvě noci brečela a pak jí to přešlo...měla jsem z toho strach a proběhlo to docela hladce. Jsem zvědavá jak to bude v létě s malým 😀

radka.k
16. pro 2010

Mým klukům bude deset měsíců a kojím oba každou noc třikrát, někdy i víckrát, už padám na hubu, protože jsem už skoro rok nespala déle než 2h v kuse. MUDr. mi řekla,že už je to zlozvyk a ať nechám kluky tatínkovi a několik nocí se jim vůbec neukazuju. Jen tak se mi prý podaří nad nimi vyhrát. Takže aplikováno na tebe: předej dítko tatínkovi, babičce, nebo někomu jinému a holt bude muset jíst tuhou stravu, u nich se MM dožadovat nebude, protože ho z nich necítí.

meleri
16. pro 2010

ahoj můj syn se odstavil sám v 14 měsících, ale trochu jsme tomu pomohli a to tak, že jsme místo prsu nabízeli flašku...tak zkuste tak! nemusí v ní nutně být mlíko ale třeba nám fakt pomohl fenyklový čaj. já ho při kojení dost pila takže ho asi znal z mlíka, takže jak přešel na ten čaj tak mu to nebylo úplně neznámé....
za to umělé mlíko nechtěl nikdy....což ho chápu 😝 protože chuťově je to fakt blivajs.. 😅

lukza
16. pro 2010

Ahojky já problém tento nemám dávám MM s lahvičky takže zavisláček na prsu není ale chci říct zkušenosti kámošek prostě at si tatínek vezme dovču a je s dítkem převážně nějkou dobu sám a dítko jak neucítí prso tak ho nebude vyžadovat začala bych v noci a pak postupně přes den.ale popravdě se divím že doktor řekl nanejvíš do 20t vím případy kdy kojily celou dobu těhu a pak dokonce po porodu začaly kojit tandemově 😀

jajulin
16. pro 2010

Ahoj, já s odstavením moc neporadím - kojím doteď, ale synovi stačí jen večerní, ranní a občas jeden noční příděl mého mlíčka, takže nemám důvod přestávat. Spíš mě zaráží rada tvého mudr., že můžeš kojit max. do 20. tt. Pokud jsi zdravá a nebudeš mít v těhu žádné problémy, není důvod přestat kojit jen kvůli těhotenství. My čekáme druhé dítko, první stále kojím a moje gynekoložka mi kojení schvaluje. Můžeš mrknout i na www.kojeni.net - je tam obrovská databáze otázek a odpovědí. I tam zkušená laktační poradkyně nevidí problém skloubit kojení a těhotenství - http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=50

sayast
16. pro 2010

jestli je fakt zavislak, moje byla, ale brutalni 😅. odstavila jsem v 17.-ti mesicich a to tak ze jsem proste nedala a vydrzela. a to jsem se tomu vzdy branila a nakonec to nebylo tak hrozny. paradoxne noc prosla lip nez den 🙂. a nejvic place bylo pred usnutim (byla zvykla spat na prsu), ale slo jen o 3 dny a od te doby spi celou noc,je klidnejsi, mazlivejsi 🙂
p.s. odstavit davku po davce se nam nepodarilo. nemela jsem jinou moznost nez vydrzet a nedat vubec
u nas v tech 17. mesicich denni kojeni cca 20x 😅 😝 a v noci si delala trvaly pricuc (spime spolu)

monivo
16. pro 2010

Kamarádka má stejný problém. Má 10ti měsíčního závisláka. Ale nechce láhev s UM, ani s vodou, čajem atd. Jak tedy odstavit, když není čím nahradit MM? Mléko přeci pít ještě musí.

lajla
14. říj 2013

Kojeni stimuluje delohu...kdo chce porodit drive at koji,proto se doporucuje prestat,nekomu to delat nic nemusi ale prevazne ano
Ad kojeni zavislacek...bud rada ze mu mas co dat ja kojila co sil stacilo a ani prevod na um negarantuje klidne noci plne spanku,ja se nevyspala 6 let,telo toho zvladne dost

saminomimino
14. říj 2013

to jsou zase bludy,omlouvám se ale tohle mně vždy pobaví i rozesmutní zároveň,já kojím jak o život otěhotněla jsem první měsíc snažení a to už podruhé,u plného kojení,kojení není antikoncepce,pokud máš MS máš ovulaci a můžeš otěhotnět,další kravina proč kojit jen do 20tt??znám milion matek co kojí tandem,batole i novorozence,zase něká rada že se předčasně porodíš??ach jo,co selský rozum ženy,nechápu že chce někdo násilím brát 10 měsíčnímu dítěti prso,je to celý jeho svět,já na tom teď u 15 měsíční dcery pracuju velice pomale ale když to nepůjde nechám to být,jsou to stále naše nádherné chvíle,ono cokoliv se dítěti násilím vezme to se někde projeví,něco se zhorší a něco i nevratně,mně příjde , že kolikrát mají ženský děcka a pak cokoliv mu obětovat je obtěžuje,neberte si to osobně ,prosím mluvím obecně jo a ještě porovnávat co bylo a nebylo s prvním dítětem je nenormánlí,každý je jiný dospělák jako miminko,srovnávání je scestné

leeena_4
14. říj 2013

Ahoj, já odstavovala v 11m syna, který se kojil 2x přes den a ke konci už i 3x v noci (nepil, jen dudlal). Každé 4 dny jsem vynechala jedno kojení. Začala jsem těmi přes den a jako poslední jsem nechala kojení před večerním usnutím. Za prvé musíš být 100% rozhodnutá skončit a nepovolit i kdyby řval malý hodinu. Já bych nepřestávala kvůli tomu, že mi to řekl doktor, hlavně ty musíš cítit, že přestat chceš a stát si za tím, to je půlka úspěchu. Pokud povolíš, bude se ti jednou přestávat hodně špatně, protože bude vědět, že si to může vyřvat. Můj malý první noc flašku vůbec nechtěl, ale za 3 dny s ní byl kamarád.
Tady pár zásad, co se mi osvědčily:
1) nechodit doma nahoře bez.
2) nabídnout UM, nebo něco jiného dřív, než v obvyklé době kojení
3) nabídnout nějakou dobrotu místo UM.
4) krmit na jiném místě, než probíhalo kojení.
5) pokud se dožaduje prsu nepovolit, umazlit, zabavit, vydržet ( u nás dvě hodně prořvané noci a jedna trošku)
6) nikdy neodstavovat, když je dítě ve stresu z něčeho, nemocné, rostou zuby atd.
7) konec kojení znamená pro miminko taky konec nejintimnějšího kontaktu. Ten je třeba nahradit - hodně dítě mazlit, hrát si s ním, být zkrátka pro něj ještě víc, než za normálních okolností, ať cítí, že je milováno i když mu nedáš prs.

Hodně štěstí
Hodně štěstí.

michaela_2
14. říj 2013

@saminomimino Jenomže stejně jako každé děťátko je jiné, tak i každá maminka to má s kojením jinak 🙂. Manželova sestra kojila syna cca do 16. měsíce a už od jeho půli roka se snažili o druhé - bezúspěšně. No a pak jí jedna naše známá, mimochodem PA řekla, že prostě tělo může být dlouhodobým kojením unavené a proto se druhému mimi brání, teprve od ní si nechala poradit, jinak také pořád mluvila o tom tandemovém kojení.............No postupně tedy malého odstavila a otěhotněla za dva měsíce po tom. Takže prostě každý případ je jiný, není tedy pravidlo, že kojení dalšímu těhotenství nebrání.......

venuss
6. pro 2013

Kojím dvojčátka 10měsíců a rozhodla jsem se kojení ukončit. Holčičky pořádně nepapají příkrmy, sní většinou 100g, nějaké křupky, pečivo aj., mají alergii na bílkovinu kravského mléka, Přes den je kojim většinou po obědě a odpoledne. Na noc dostávají už 3 měsíce neo cate, usínají sami v postýlkách. Bohužel holčičkám nemůžu dávat neocate i přes den, protože nám doktorka píše málo krabic a nevyšlo by nám to. Chci se tedy zeptat, jestli je mám přes den nechat hladovět, když nesní pořádnou dávku příkrmu...

evaviki
6. pro 2013

@venuss toto je otazka, ne diskuze, takze asi nebudes moct reagovat. ale co tak dojit za dr., ze uz nekojis a potrebujes vic mlika?? klidne ji rozpocitej kolik ti toho deti denne vypijou, vynasob 30 a mas mesicni davku.. hladovet deti prece nemuzes nechat.. proste neco jist musi.. takze jestli porad potrebuji dokrmit mlekem i jednou denne, tak ho maji mit.. a taky nejaku rezervu na noc.. 10ti mesicni dite pije prece mliko nejenom vecer,ale i v noci, klidne i dva krat.. (cest spicim vyjimkam..) Zkus jim varit ruzna jidla, polivky, je toho spousta, co uz by mohli ze zeleniny,masa a ovoce, jen to vhodne pripravit..

xsenova
6. pro 2013

Mala som to iste a do 2 mesiacov sa rozjedla a kojim len 1x denne a v noci. Ale pred tym 10 mesiacom 🙄 hroza. Skus dat pestrejsiu stravu. nam pomohlo davat malej co sme mali my - samozrejme len jemne ochutene. To funguje dodnes. Spravim jej nieco vlastne - neochutene a miminkovske tak mi otrci pusinku 🙄 ale klasicke jedlo - zje vzdy. Mozno bude fungovat ako u nas.

segrayvon
9. pro 2013

přestávám kojit, miminko si ode me nebere tolik mleka, co potrebuje. Skoda, akorat je hladova. Nabidli jsme ji lahev, hned se ji chytla. Ale co ted s prsama? Mleko se ztrati? Leduju, masiruju, odstrikavam, ale stejne jsou v noci nalita, az to boli. Co s tim?

lucinka181
26. led 2014

STIM MAM TAKI PROBLEM A NEVIM CO MAM DELAT V NOCI JE TO NEJHORSI TAKY MU JSOU 10 MNESICU POADI NEGDO 🙂

teddyhobazarek
4. pro 2016

@sayast to máme i my 😅 musím to ukončit. .. navždy 😀

vevina14
4. pro 2016

Ja bych to nehrotila, moje dcera byla taky strasny zavislak a kolem roku ji to prestalo a ve 13 m se odstavila. Ja bych nechala minimalne to rocni kojeni. Jestli mas menstruaci, tak otehotnet muzes a kojit taky, to se preci nevylucuje. Navic on to do te doby sam omezi.

shine2015
4. pro 2016

@vevina14 presne....kazde dite ma svuj cas. U nas vsechny tri deti se odpojily samy....prvni 8-9mes uz jsem tedy byla tehotna....a druha cca 13mes a treti taky sam 10.mes uz jen v noci a11mes nechtel ani v noci.
To ze napr na 10mes je zavislak neznamena ze na 12mes bude taky...vse ma svuj cas 😉