Môžem byť tehotná?

ada3333
28. jún 2006

neviem či môj príspevok prešiel a tak popíšem a prosím o radu, môžem byť tehotná ak mi mešká menzes, mám príznaky ako prsia, únava, chute , spánok, trochu nevolnosť a test bol pred 3 dňami negatívny a mešká mi 5 deň?

kamilecka
28. jún 2006

Ja by som na tvojom mieste zopakovala test 😉 vim viac ti meska tym bude test istejsi

katrin
28. jún 2006

milá ada, už to tu bolo zopárkrát napísané, aj v téme príznaky, že test nie vždy zobrazí ten správny výsledok. Najlepšie je sa testovať s ranným močom, alebo ísť rovno k lekárovi a nechať si spraviť krvné testy na hcg. Mne osobne vyšiel pozitívny test až na 10-ty deň meškania MS a bol už 5-ty v poradí 😉

zuz11
28. jún 2006

ada a mavas menzes presne? ja som mavala uplne presne kazdy 28 den a ked mi meskal menzes 2 dni tak som si urobila test a bol pozitivny 😀 teraz som uz v 16tt, drzim palce aby to dopadlo ako si zelas..... chute a nevolnosti mi zacali az v 7tt, ako prve mi narastli prsia, opuchlo brusko a dostala som kvasinky 😉

ada3333
autor
28. jún 2006

katrin, aj teraz kade chodím občas tade by som zaspala aj postojačky a to som nemávala. Mám naopak veľké problémy so spaním. Ako to bolo u Teba s tým testom. Naozaj Ti najprv nevyšli pozitívne a potom ano. Najprv som sa bála že som tehotná - nie sme manželia,poznáme sa pár mesiacov a tiež nie som najmladšia ale teraz sa aj začínam tešiť.prosím odpís

katrin
28. jún 2006

ada: únava je úplne prirodzená v začiatkoch tehotenstva. Tvoje telo sa musí vyrovnať s väčšou dávkou hormónov, čo môže spôsobovať únavu, nevoľnosti..... Moje testy boli negatívne, pozitívny vyšiel až ten posledný. Ak máš podozrenie, choď ku svojmu doktorovi na odbery, oni ti to potvrdia do niekoľkých hodín a nemusíš vyhadzovať peniaze za testy 😉 Držím palce,.. a to, že nie ste manželia predsa nie je prekážkou toho, aby ste mali dieťa 😵

ada3333
autor
28. jún 2006

katrin, a ako dlho po predpokladanom otehotnení si si robila testy? Ja som ten môj robila po vynechaní menzesu - 2 dni

katrin
28. jún 2006

ada: najskôr po vynechaní ms sa odporúča. Tie testy, čo sú skôr ako pred vynechaním ms, nie sú vôbec spoľahlivé. Ako som už písala, ten môj mi vyšiel až 10-ty deň po vynechaní ms

ada3333
autor
28. jún 2006

čím ďalej tým sa viac trápim,či áno alebo nie. Dnes aj včera som si chcela kúpiť test ale ako naschvál hoci to boli rôzne lekárne - mali inventúru. To je fakt na porazenie. Ešte ma aj priateľ naštval poriadne a tak neviem čo z toho bude. Hádam to dopadne dobre ale ako?

cucuska
28. jún 2006

skús to znovu ada333

ada3333
autor
28. jún 2006

cucuska, máš podobnú skúsenosť alebo poznáš niekoho kto také niečo mal?
Keď som pred 13 rokmi čakala svoju dcéru bolo to podobné len test vyšiel pozitívny keď som ho robila bolo to síce po skoro 4 týždňoch ale mala som od začiatku pocit, že som v tom. lenže vtedy sa na tom pracovalo aby bolo bábo. Teraz sme si dávali pozor aby nebolo.

ada3333
autor
28. jún 2006

kto má s týmto skúsenosť prosím ozvite sa.

alexandra
28. jún 2006

ada moj test vysiel pozitivny az po tyzdni od meskajucej MS, teda na nejaky asi 40-ty den cyklu... Odporucam ist priamo k lekarovi, tan Ti spravi z krvi hcg a budes na jasnom 😉

nevesta
28. jún 2006

Ada333, skus precitat toto
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
😉

Mne vysiel pozit. test po 6 dnoch od vynechania 😉

newyorkgirl
28. jún 2006

ada3333 mne tiez po 3-4 dnoch meskania vysiel negativny, po 7 dnoch POZITIVNY, bud pockaj a urob dalsi, alebo ten lekar, drzim palceky 🙂

ada3333
autor
28. jún 2006

tak skúsim asi ten ďalší možno v piatok ráno. Teraz je mi dosť zle aj bez toho. Keď to takto pôjde ďalej asi už ani nebude veľmi treba. Teraz aby som sa začala báť, kde budeme bývať ako nám to klapne spolu a čo na to v práci - veď ma dorazia.

nevesta
28. jún 2006

Ada, kaslat na pracu 😉

ada3333
autor
28. jún 2006

ahoj nevesta, myslíš, že mám pravdu a som asi naozaj tehotná. tak to by bol teda dosť poprask. Som rozvedená 6 rokov. Mám veľkú dcéru pomaly v puberte a priateľa tiež nie dlho. Neviem čo bude ak to vyjde. Priateľ viem, že túži po miminku a moja dcéra tiež. V práci to bude kruté ale strach zo všetkého mám teda riadny. Sama som vychovávala dcéru od začiatku a nebolo to zrovna ľahké. Mám fajn prácu a potom o ňu asi prídem.
Neviem kde budeme bývať - priateľ býva na východe a v Bratislave je len v ubytovni a ja mám len garzonku. Čo robiť je otázne. A tak sme si dávali pozor. Nemôžem užívať antikonc. lebo mi robila zdrav. problémy a tak sme si dávali pozor. Asi nie dosť.

alexandra
28. jún 2006

ada ja som otehotnela mesiac po tom co som nastupila do prace a nie je problem, jednoducho nemoze byt, stava sa to.

nevesta
28. jún 2006

Ada, drzim palce, nech je to podla tvojich predstav. Ak si tehu, verim , ze sa rozhodnes spravne. 😉

ada3333
autor
29. jún 2006

no, neviem, neviem, dnes keď som už zmierila s tým, že asi teda čakáme bábätko mám pocit, že tie dni predsa len dostanem. Mám také úplne malinké špinenie - že by sa to rozbiehalo. Alebo,že by to bolo len tak a tehotná predsa len budem . Zajtra by som si chcela urobiť znovu test. Bude to už 7 deň meškania.

alexandra
29. jún 2006

ada do toho, som netrpezliva aj za Teba 😀

nevesta
29. jún 2006

ja tiez, daj vediet ako si dopadla 😉

ada3333
autor
29. jún 2006

no baby neviem čo sa deje ale začína ma postupne bolieť bruško a nieje mi to až tak jedno. Teraz keď si na to zvykám, že bábo ano a teraz toto. Veď to sa predsa nerobí, to nieje fér. Včera cez deň mi bolo mizerne zle, potom to prešlo a dnes neviem, čo to má znamenať. Volal mi priateľ ako sa cítim. tak som mu povedala - ako. Keby to vraj nevyšlo. bude síce smutný ale pochopí a potom vraj to skúsime neskôr ale tak aby to bolo očakávané bábo. Tak uvidím. Možno to bude nečakané lebo antik. - hormon. brať nemôžem čiže ostáva len niečo iné čo tiež nieje vždy spolahlivé.

alexandra
29. jún 2006

Skus zajtra ten test a bolest brucha - aj ja som mala a som v 13tt 😉 nebooj

ada3333
autor
29. jún 2006

ahoj alexandra, ta bolesť pomaly prestáva a ja chodím každých pomaly 5 minút na WC. lebo si myslím, že som to doslatala alebo dostanem, je trošku čmuha ale inak zatial nič. Pomaly si myslím, že toto sa môže stať len mne. Priateľa mám po takej dlhej dobe - niekoľko ročnej, poznáme sa krátko a spali sme spolu raz aj to sme si dávali pozor a stane sa toto. Koľké sa o to snažia celé mesiace a nič. jeho mama to zobrala v pohode a na vnúča sa už aj teší a nedáva najavo, že to je krátko po zoznámení a moja dcéra ta sa teší na sestričku. Dúfam, že nájdem lekáreň po ceste kde nie je inventúra a urobím zajtra ten test. Pomaly rozmýšlam ako a čo treba potom zabezpečiť, čo bude mimino potrebovať a tak. Najhoršie je to s bytom a neviem si predstaviť znovu vybavovať svadbu.
Tak sa maj.

ada3333
autor
30. jún 2006

Ahojte, dnes som robila ráno ten test. Bol negatívny. Mám meškanie 7 dní a stále nič. Hlavne,že mám skoro všetky príznaky vrátane chutí a občasnej nevolnosti.
Nuž ale asi po nejakom čase sa budeme snažiť o bábo, dcéra aj priateľ ho veľmi chcú a ja tiež len najprv doriešime veci okolo toho. Občas na Vaše stránky zájdem a keď bude tehu dám vedieť.

alexandra
30. jún 2006

ada test este nic neznamena, chod k lekarke a daj si spravit testy na hcg.. testy nie su spolahlive.. 😉

ada3333
autor
30. jún 2006

alexandra, preco si myslíš, že nie sú spoľahlivé. Preto, že mám tie tzv. príznaky? Ráno som tomu testu verila ale, že by predsa len sklamal. Síce aj katrin mi napísala, že u nej bol test pozitívny na 5x až na 10 deň meškania. Tak neviem. ?

katrin
30. jún 2006

ada: ver nám, niekedy sú tie testy len komerčnou záležitosťou. Ak si nie si istá, utekaj čo najskôr k lekárke, tak ako sme ti už písali. Tá ti to potvrdí alebo vyvráti a nebudeš mať pochybnosti 😉

ada3333
autor
30. jún 2006

Ďakujem kočky, a keď náhodou začnem krvácať aj tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre