Porodní plán

veronikajanova
18. led 2016

Maminky, porod mě čeká za dva měsíce a něco a už bych si chtěla sepsat porodní plán, jenže furt běhám kolem staršího synka, tak to mám takové kostrbaté. Byla byste něktérá tak hodná a hodila sem svůj porodní plán? Děkuji

petulkabene
18. led 2016

Mě se líbí tento obrázkový, ale budu sepisovat ještě nějaký do wordu 😉

veronikajanova
autor
18. led 2016

Děkuji. Celý psaný by byl taky fajn 😉

veronikajanova
autor
18. led 2016

@katyxq děkuji!

olga_
18. led 2016

@veronikajanova Poslala jsem do IP 😉.

janawei
18. led 2016

@veronikajanova Taktéž jsem poslala do IP.

comadreja
18. led 2016

V jake porodnici jste takove plany uplatnily, jak to dodrzeli a jak se k vam chovali?

janawei
19. led 2016

@comadreja Já jsem ho předkládala u Milosrdných bratří (Brno). Neměli s ním nejmenší problém, když ho porodní asistentka procházela, řekla, že tam nemám nic neobvyklého. U porodu jsem měla i dulu a s tou také problém neměli. Nejsem si vědomá ničeho, co by udělali proti porodnímu plánu.

olga_
19. led 2016

@comadreja Já v Hořovicích. Měla jsem u porodu taktéž dulu, se kterou jsem přání konzultovala. Podepisovala jsem negativní revers na přirozený porod placenty (z nařízení primáře tam rutinně píchají oxytocin). Na to jsem ale byla připravená. Vše proběhlo v pořádku.

comadreja
19. led 2016

@olga_ A to jste ten negativní revers podepisovala během porodu nebo jste to měla předem připravené? Nebo vám to pomohla vyřídit dula? A sehnala jste si dopředu všechny informace, co tam dělají rutinně a vše vám řekli popravdě?
Děkuji

comadreja
19. led 2016

@janawei Porodní plán jste předkládala při příjezdu do porodnice na příjmu?

veronikajanova
autor
19. led 2016

@comadreja založte si prosím vlastní diskuzi.

comadreja
19. led 2016

Aha,pardon, já myslela, že se to odvíjí od názvu diskuze 🙂

comadreja
19. led 2016

@suzanna123 Děkuji za tento odkaz 🙂

janawei
20. led 2016

Ano, při příjezdu, když jsem byla na monitoru a sepisovali se mnou vše potřebné. Nám řekli vše potřebné při prohlídce + jsem si to ověřila u duly, že to tak opravdu je.

luciasek87
29. srp 2016

@katyxq článek se mi nepovedlo najít, je to ještě aktuální? 🙂

katyxq
29. srp 2016

@luciasek87

Tento porodní plán předkládám jako svá dříve vyslovené přání ve smyslu zákona o zdravotních službách.

PORODNÍ SÁL

- přeji si rodit na nadstandardním pokoji (s vanou), pokud bude dostupný

- přeji si jíst a pít dle svých potřeb

- nepřeji si holení (zarůstají mi pak chloupky a je to velmi nepříjemné, zanicují se) a ani klystýr

- přeji si být co nejméně rušena, co nejmenší počet přítomného personálu či studentů, ráda bych u sebe měla pouze svoji externí porodní asistentku a svého manžela

- na základě doporučení WHO a Cochrane reviews si nepřeji vaginální, ultrazvukové ani CTG vyšetření, preferují sledování srdeční akce miminka poslechem (stetoskopem, přenosným Dopplerovým přístrojem)

- nepřeji si porod vyvolávat či urychlovat a ovlivňovat pomocí jakýchkoliv zákroků či medikace (např. pomocí uterotonik, smasmolytik, epidurální analgezie, protržení vaku blan, přidržení děložního fundu), i kdyby druhá a třetí doba porodní trvaly déle než hodinu

- chci se během první i druhé doby porodní svobodně pohybovat a vybírat si polohu, nechci být nucena ani vybízena k použití porodnického křesla

- odmítám řízené tlačení, chci tlačit spontánně podle potřeby sebe a miminka

- nepřeji si provedení nástřihu hráze, masírovala jsem ji

- přeji si samovolný porod placenty, nechci podat oxytocin ani ergometrin

- ráda bych si miminko při narození chytila sama

- pupečník miminka si přeji nechat úplně dotepat

- ihned po porodu chci miminko položit na mé tělo a to kůži na kůži a nechat ho jeho vlastním tempem dospět k samopřisátí, případné ošetření miminka si přeji provést na mém těle, pro miminko máme vlastní plenky i deku k přikrytí při bondingu

- vážení miminka si přeji provést nejdříve po 2 h od jeho narození, měření odložit na ještě později

- miminko nechci koupat, nanejvýš jen jemně otřít

- nepřeji si injekční podání vitamínu K miminku, chci použít kapky

- nechci nechat miminku vykapat spojivkový vak (neboli prevenci infekce kapavkou, tuto chorobu nemám)

- nepřeji si miminko kamkoliv odnášet, jedině po mém souhlasu a nebudu-li schopná komunikace, tak po souhlasu manžela, který miminko doprovodí, co nejdříve se miminko vrátí ke mně

- v případě císařského řezu si přeji provedení bondingu (i v plné narkóze, pomoci držet miminko na mém těle může také manžel), poté chci, aby se o miminko staral manžel a byl mi s miminkem umožněn co nejdřívější nepřerušovaný kontakt na pokoji

ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ / NOVOROZENECKÉ

- přeji si co nejdřívější odchod z porodnice domů, bude-li nutné setrvat déle, pak preferuji nadstadardní pokoj a ochod domů, jakmile k tomu bude zdravotní stav můj a miminka adekvátní

- chci nepřerušovaný kontakt s miminkem, nepřeji si miminko kamkoliv odnášet, pokud to bude nutné, tak jedině po mém souhlasu a v mém doprovodu či doprovodu manžela, nebudu-li schopná komunikace, tak po souhlasu manžela, který miminko doprovodí

- miminko si nepřeji koupat, až budeme chtít, vykoupeme si ho s manželem sami

- nepřeji si miminko dokrmovat, jedině až po mém souhlasu a nebudu-li schopná komunikace, tak po souhlasu manžela, přeji si pak dokrm provádět pomocí suplementoru (cévkou po prsu), pokud nebude možné miminko přiložit, pak ho dokrmovat ne z láhve, ale alternativní metodou (preferuji kádinku či pohárek)

- nepřeji si odstřihnutí pupečního pahýlu, preferuji jeho samovolné odpadnutí

luciasek87
30. srp 2016

@katyxq diky, budu rodit ve vyškově, tak by mě i zajímalo, jak ti vyšli vstříc 🙂

katyxq
30. srp 2016

@luciasek87 ve všem 🙂

olga_
30. srp 2016

@katyxq Mít dítě v rukou jako první je moje největší přání u příštího porodu. Musí to být úžasné a je to tak přirozené.

frydolinka
20. zář 2016

Rodila jsem 2 x a nikdy jsem žádný porodní plán neměla. Tak nevím, jestli jsou to teĎ nějaké novinky. Je to tdy už 10 let 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru