Bolesti v podbřišku v 6. týdnu těhotenství

modena11
1. črc 2012

Zdravím všechny,jen se chci zeptat jsem 6tt a slabá bolest v podbřišku je v podstatě trvalá,včera sem pocítila takovej nepříjemnej tlak,kterej se dal vydržet,trval asi pár minut ale hoodně mě to vystrašilo:(Ráno sem samozřejmě měla pocit že je to jiný,no prostě už blázen že a tak se chci jen zeptat na názory nebo zkušenosti jiných,díky a pěkný den 🙂

glock
12. črc 2012

Ahoj, jsem v 6tt a mám to samé, prý je to normální, roztahuje se děloha, napínají se střeva a do toho plynatost....Tohle mi dnes řekl gynekolog 😉

lupmice88
2. říj 2012

ja mam to same,aůe posledni dobou me pichne treba na strane a na brichu takze se docela bojim :(

matysikovad
2. říj 2012

já to znám taky, ale měla jsem to jen do 5tého týdne, protože jsem sestřička v nemocnici na těžkém oddělení a než jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem se dost natahala, co jsem doma, tak už je to lepší, a teď to mám jen když něco moc dělám, nebo dlouho stojím třeba při vaření...ale hodně jsem četla, že to dělá ta děloha celkově-že je dost překrvená, utlačuje močák, tak bolí i ten močák....

lupmice88
3. říj 2012

TAk to máme podobný Ja také dělám v nemocnici jenže doma ještě nejsem :(

matysikovad
3. říj 2012

hm, mě hned nechala stanica doma, protože na plicním se to fakt nedá, 12 ležáků, chema a samé tubery, mrsy...fakt hnus...i tak čumím, že jsem s tím skoro 2 měsíce dělala....

lupmice88
3. říj 2012

no to jo,no já dělám na trnasfuzce takze to mam trosku lepsi a jak to mas s bolestma ted?

matysikovad
3. říj 2012

@lupmice88 co jsem doma, tak mě nic nebolí.... děláme koupelnu, tak jen když ji pomáhám manželovi čistit kachličky nebo něco, tak to pocítím, křeče v podbřišku, jdu si chvilku sednout a pak to přejde, jak to přišlo 🙂

lupmice88
3. říj 2012

JJ Tak to mam to samé,nejhorší je ze se porad sledují a snad si ty bolesti uz vsugerovavam.

lucisek84
2. lis 2012

ahoj holky,mam to same a dokonce me ta bolest probouzi v noci.Je to hodne neprijemny.Zacala jsem 6 tyden.Snad bude vse v poradku.

radulka57
1. kvě 2013

Ahojky holky, jsem v 5tt -6tt těhotenství , nevím přesně, doktorka to potvrdí podle velikosti plodu. Zatím videla jen zrnko. Mám stálé pobolívání v podbřišku ale dnes v noci se mě stalo, že mě vzbudila velmi silná tupá bolest pánve a i zad, chodila sem 10min po pokoji,pak to přestalo - je to normální? Co se to tam děje? Je to tím že jsem malá? 157cm 45kg.

jennyska
4. lis 2013

@modena11 @radulka57 @lucisek84 @lupmice88 @matysikovad @glock @modena11

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s bolestmi v podbříšku a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/bolest-v-podbrisku/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází tím stejným a neví, zda je to běžné a nebo jak těhotenství prožívají ostatní těhulky.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

krausule
7. pro 2013

@jennyska Ahoj,taky jsem v 6 tt a bolesti jako při Ms mám taky..nekdy je to lepší..když třeba ležím,nekdy nepomuže ani to..je to hodne nepříjemný hlavne večer..a dnes mne to vzbudilo i v noci..človek se vydesí..a jelikož jsem po dvou potratech-na "dobre nalade" mne to tedy nepřidá..doktorka mne říkala,že je to normalní-že to muže pobolívat,jak se roztahuje deloha a tak dale..nekdy pry mužu mít i pocit,jakoby se mne každou chvíli mnela rozjet MS..a je pravda,že nekdy opravdu letím na WC šílena strachy..a nic..

ehh
30. lis 2014

Ahoj, tak Já mám uplne to samé a taky jsem si říkala či to je u prvního jsem to neměla.

deathy
1. pro 2014

U prvního si také nepamatuju, je to 7 let...
Ale co se mi teď děje, to je teda príma.
Najíždím 7 tt, bolest už není vyloženě podobná MS, ale břicho teda bolí furt, v podstatě denně...někdy víc, někdy míň. Marodí mi dítě, takže využívám, že jsem doma a chodím si odpol lehnout. Nevím jak to zmáknu v práci...

nora88
19. pro 2014

Ahoj holky mám to samé jsem cca něco málo po 4tt neustále mě pobolívá podbřišek někdy pichne nebo takova bodava bolest nevim co to je?? Nekrvávím. U lékaře jsem byla a prostě řekl, že těhotná jsem a ukázal mi takové zrnko. Bylo na tom ultravzvuku hodně nízko je to normální? Neni to právě špatně.

sistersss
20. pro 2014

Já to mám také...jak se píše nahoře - prý se roztahuje děloha apod. Pokud člověk vyloženě nekrvácí - je to normální ;) Takže klííd a užívat těhotenství 😝

delfinova_v
8. led 2015

Ahojj holky.
Mě taky píchá a bolí. Jenže má proč... miminku se u mě nelíbí, váček se odtrhává od sliznice a miminko chce pryč. Dr. dala Utrogestan, aby se puleček přilepil zpět. Nechci Vás strašit, ale já si taky vyčetla že se mi zvětšuje děloha- jsem 6+6tt a neřešila to... Taky jsem dnes návštěvu u dr. obrečela....

Nepodceňujte to.. Radši 100x s prdem, než jednoou něco podcenit....
Mějte se faaajn 🙂

saruska89
30. led 2015

Ahoj holky... Nic me neboli jen citim tlak v podbrisku.. Dle testu a vynechani ms jsem tehu.. Ale doktor me objednal az na 10.2. Aby neco uz videl- to bych mela byt v 7tt... Je tlak v podbrisku normalni? Neboli to, jen trochu tlaci... Tak nevim jestli to mam resit.. Nebo byt v klidu a vydrzet do desatyho...

marcelllllka
1. únor 2015

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli je možné v jednom cyklu otěhotnět normálně i mimoděložne???co myslíte??jsem cca 5-6 týden a ted me začalo v noci pichat v levou jako u vejcovodu,tak se toho dost bojím. Děkuju za odpovědi

kacka777
9. únor 2015

@lucisek84 Ahoj,20.2.jdu na gyndu,jelikoz nemam od listopadu mesicky..citim tlaky v podbrisku jako bych mela dostat mesicky,kdyz doma neco delam,tak me tam jakoby boli,tlaci...pali me zaha,ale ranni nevolnosti nemam,tak snad mi reknou,ze jsem tehotna,snazime se uz dlouho 😉

nikolet1
21. únor 2015

ahoj, já jsem také v 6.tt a bolí mě také v podbřišku, jako bych to měla dostat. Taky se hodně bojím. Tak doufám, že bude vše v pořádku

nikolet1
21. únor 2015

@glock taky doufám, že to bude tím, že se roztahuje děloha

glock
21. únor 2015

U nás tenkrát nakonec nebylo, ale tím nechci nikoho strašit.....tenkrát jsem potratila, ale dnes mi tu běhá malá veselá cácorka 🙂

glock
21. únor 2015
dagimur
24. únor 2015

jsem 6tt, krece v podbrisku jsou desný Vcera jsem spinila tak jsem jela na ultrazvuk a bylo to v poradku. Rano jsem take spinila, ale uz jen malinko. jsem doma a odpocivam. nedelam nic mam nohy na gauci a snazim se na nic nemyslet. V nem.mi rekli at prjedu pokud budu krvacet jen silne, jinak staci kontrola za tyden. Je fakt, ze kdyz jsem v klidu tak je mi lepe. Jo a jeste mi napsali ascorutin...

zuzanazari
25. únor 2015

@nikolet1 Mně doktor na bolesti v podbřišku řekl, že to je i tím, jak se mimi uhnízďuje v děloze..... Ale taky mám z toho strach, sem tam mě v podbřišku i píchne.....

dagimur
28. únor 2015

@zuzanazari jsem na tom pořád stejně, taky mi řekli ze to je tím jak se zvětšuje děloha. kromě askorutinu mi přidal ještě UTROGESTAN. To ranní sspineni mi na klidu vůbec nepřidá. Malému je teď 19 měsíců a to pichani v podbřišku jsem s ním měla dost často. Raději pichani než to co si prožívám teď. TAK opatrná a držím palce

ajina10
16. bře 2015

Me rekl gynekolog ze bolesti mohou ze začátku byt bud kuli vajecnuku z kterého jsem ovulovala, nebo to mohou byt maličké srustiky u strev a jak se deloha napina muze to pobolivat a tahat. Prý by to melo přejít. ;)

dagimur
17. bře 2015

Holky držím palecky- nám to nedopadlo... pěkně odpocívejte a tešte se na ty vaše mimca 🙂

ajina10
17. bře 2015

Jakto?? Co se stalo?? :( moc me to mrzí zacinam mit strach 😱

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru