V cca 21tt mě bolí jizva po sekci, co s tím mám dělat?

veef
21. dub 2015

Děvčata, potřebuji od Vás radu, resp. spíš asi uklidnit ☹ Již dva týdny mne hodně píchá v břiše v místě, kde mi končí jizva po SC. Chová se to jako "křeč". Dlouho nic, pak bolest začne a já se nemohu třeba minutu ani hnout a pak bolest třeba dvě hodiny ustoupí. Zažila jste to některá. Byl jsem s tím dneska u lékaře a prý je to normální. Mne to ale nepřijde. Co s tím mám dělat? Bude-li se to zhoršovat, asi do porodu nevydržím ☹

ronyx
21. dub 2015

@veef Ahoj taky jsem po jedné sekci a ve 21 tt těhu. 🙂 No nevím,já problémy žádné nemám a to co tu popisuješ mi moc normální nepříjde.Vyšetřil ti tvůj dr jizvu?Jak zvenčí tak zevnitř ultrazvukem?Jinak nechápu jak může takhle s klidem říct,že je to ok a normální.Pokud teda přes utz koukal a jizva je opravdu v pořádku,nijak se netenčí a nepovoluje (zevnitř) tak bych se toho nebála.V opačném případě bych asi vyhledala jiného lékaře.Přeji hodně štěstí a ať je vše v pořádku 😉

poletuszka
21. dub 2015

a delal ti doktor utz? na nem by melo byt videt, jestli je jizva v klidu nebo se neco zacina dit??! tohle jsem vubec nezazila.. ani zadne pnuti nic.. a to jsem tahala skoro triletaka pres rameno i do schodu a batoh na zadech dost pravidelne 😀 spis me bolela panev a nechavala me v blahove nadeji, ze by druhy porod mohl byt prirozene 😠

veef
autor
21. dub 2015

@ronyx Vnitřně mne UZ nevyšetřil, promačkal mi břicho a řekl, že tam mohou být srůsty a ty pak mohou bolet. Víc fakt nevím ☹ Pokud jde o kvalitu gynekologa, patří k těm nejlepším v regionu, takže fakt nevím. Při prvním těhu mne trochu píchalo v břiše, ale to bylo zvětšováním dělohy, tohle je podobné, ale mnohkrát horší ☹

veef
autor
21. dub 2015

@poletuszka Také nosím a zvedám 13kg holčičku, ale při zátěži to necítím, jen pokud se uvelebím v sedačce, pak se nemohu často ani zvednout nebo to na mne přijde v noci v posteli, to se ani nepoknu a ani neotočím ☹

ronyx
21. dub 2015

@veef kapacita nekapacita měl tě pro jistotu a klid duše vyšetřit i zevnitř,nikdo není neomylný a on vyšetření podle mě podcenil a odfláknul. Takhle pohmatem absolutně nemůže vědět zda je jizva zevnitř v pořádku a nic proti kdyby byly srůsty tak to taky není úplně ok. Takže já bych si opravu pro klid duše zašla k jinému lékaři,klidně i na pohotovost pokud to bolet nepřestane.

veef
autor
21. dub 2015

@ronyx asi máš pravdu, asi to budu sledovat a pokud se to bude stupňovat, tak si domluvím konzultaci někde na odborném pracovišti. Touto diskusí jsem se ujistila v tom, že to normální určitě není. Snad to nebude dělat problémy při porodu ☹

ronyx
21. dub 2015

@veef Mě jizvu zevnitř kontrolovala moje dr. při poslední kontrole a to jen pro jistotu.Naštěstí u mě bylo vše ok i zevnitř.A to mi říkala,že je třeba jizvu hlídat aby se nerozjela a podle stavu jizvy se pak rozhodne zda budu moct rodit normálně či opět sekcí.Trošku mě udivil přístup tvého dr,že ho jizva nezajímá ani když pociťuješ bolesti.No však uvidíš,třeba to není nic vážného a vše bude ok. 🙂 V těhotenství není nikdy dost opatrnosti

kriistin
21. dub 2015

@veef to by mohl byt srust.občas me taky zabolela jizva a měla jsem srusty

lin18
21. dub 2015

Jsem na konci 23. tydne a jizva me neboli. Obcas me tam teda pichne, ale to delalo i pred tehu. A jsi si jista, ze je to od jizvy? Male krece v podbrisku mivam taky, ale je to spis deloha...

poletuszka
21. dub 2015

@veef a @ronyx nic proti lekarum jinde, (moje tehdejsi doktorka taky nebyla ideal) ale ja jsem vdecna za to, ze jsem mela utz pri kazde kontrole.. a to i u prvniho tehotenstvi.. takze byt tebou si bud to utz vydupu, anebo jdu jinam nebo aspon na pohotovost, ze se to neda vydrzet..

ronyx
21. dub 2015

@poletuszka Já mám UTZ každou kontrolu automaticky 🙂 A jsem za to ráda.Sice jsem tu četla o názorech typu UTZ škodí miminku,obtěžuje ho a jiné hlouposti...ale já si myslím,že jednou měsíčně 3 minutky utz opravdu neublíží,spíš těhulku uklidní a to má zase dobrý vliv na miminko.Spokojená máma se rovná spokojené miminko 😉

veef
autor
21. dub 2015

Děvčátka, jste úžasné, jak jsem psala výše, po vašich radách to ještě cca 2-3 týdny počkám a pokud se to zlepšovat nebude, zajedu si do nemocnice na vyšetření, pokud jde o bolest, myslím si že to je určitě jizvou, asi ne tou na břiše, ale na děloze. Jsme relativně krátce po SC (1,5 roku), a doposud jsem bolesti neměla vůbec žádné ☹

poletuszka
21. dub 2015

@veef no tak zkus aspon netahat nic tezkeho, coz s ditetem se lehce rekne co?! :D a casteji si odpocinout, ale asi bych necekala tak dlouho..

alpakovo
21. dub 2015

ahoj, měla jsem to při druhém těhotenství a nic rizikového to opravdu nebylo... Bylo mi řádně vysvětleno, že se někdy jizva (řeknu to jak blb) umístí špatně a při dalším těhotenství se při roztahování dělohy roztahovat nemůže a bolí ☹ Tebe to sice bolí, ale miminku to neškodí, neboj. Skončila sem díky tomu na rizikovém, ale stálo to zato. 😉 Jo a zákon schválnosti, nikdy to nebolelo při pohybu, námaze nebo jakékoliv činnosti, zásadně při odpočinku nebo v noci při spaní.

lucifereeek
21. dub 2015

Mě dr. řekl, že je to taky normální, dokonce mě tam tak bodalo, jako by mi tam někdo vrazil nůž, tak nevím, docela se bojím, aby mi ta jizva nepraskla při porodu ale ptala jsem se na to dr. na kontrole v porodce a ten se ani na ni nepodíval a říkal, že na jizvě nezáleží, tak jsem z toho byla docela v šoku, když tady čtu, že holkám ji kontrolovali, jestli není moc tenká atd. 🙄

veef
autor
21. dub 2015

@alpakovo super, tak to jsem klidná, mám to úplně stejně, bolesti jen v klidu, přesně jak píšeš. Mouhu se zeptat, co porod? Nedělala jizva nějakou neplechu? Vyšetřit se stejně nechám ještě jinde, pro můj klid 😉

alpakovo
21. dub 2015

Já sem bohužel díky endometrioze i druhý porod měla císař, takže u mě porod v klidu 😀

kriistin
21. dub 2015

@veef me taky bolela když jsem ležela.me se teda nepodařilo porodit přirozene podruhy, a u cisaře zjistili ty srusty u močaku,u jizvy.

alpakovo
21. dub 2015

@veef Já sem bohužel díky endometrioze i druhý porod měla císař, takže u mě porod v klidu 😀

veef
autor
22. dub 2015

@alpakovo Aha, tak to pak je jiné☹ U prvního mimča jsem se na porod připravovovala, plánovala a těšila se. Nakonec pro spoustu problémů při porodu jsem porodila SC a byla za to ráda. Čím jsem starší, tím všechno řeším a ten porod zažít už nechci. BuĎ chci rodit rovnou SC nebo přirozeně, ale nechci zažít dlouhé trápení, že vše dělám špatně a nakonec SC. Bohužel si vybrat nemůžeme. Škoda, že ty UZ nejsou kvalitnější. Teď potřebuji se nutně zbavit té bolesti v jizvě☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru