Kolik jste přibraly v těhotenství? Je 8 kg ve 21tt moc?

jaaankaaa
29. srp 2013

Ahoj holky,jsem ve 21 tt a byla jsem baculka už než jsem otěhotněla,je to takový můj strašpytel 😒 zatím doted jsem přibrala už 8 kilo 😲 a to přitom jím úplně normálně akorát ty kila jdou nějak furt nahoru.kolik jste přibraly vy?myslíte že 8 kilo už je moc?Byly jsme na ultrazvuku a mimi je v pořádku,i s váhou ale mamina trochu kyne 🙂 děkuji

megy
29. srp 2013

u prvního jsem nabrala 27kg, z toho 20 od 30tt, nyní mám kilo nahoře a končím 18tt

jaaankaaa
autor
29. srp 2013

@megy tak to si mě moc nepotěšila 😖 ale co důležité je aby mímo bylo v pořádku 🙂 já zkusím tu svoji váhu uhlídat když to půjde,snažím se nabrat max.20 kilo tak doufám že se mi to povede 🙂 ale jinak děkuji

simonasi
29. srp 2013

Ahoj 🙂 mám tři děti,u prvního před 11lety jsem přibrala 32kg,to byl mazec ale za půl roku po porodu to šlo dolů,druhé dítě před 8lety 25kg nahoru a ted jsem rodila před měsícem a celkově jsem nabrala 27kg 🙂 tak zas mám co shazovat 😀

ivet351
29. srp 2013

Ahojky, já jsem ve 22 a přibrala jsem 5 Kg, mám strach ze zimy to budu mít o hodně méně pohybu a bojím se že pak teprve bude ta váha stoupat. V prvním těhu jsem přibrala 17 Kg

katie82
29. srp 2013

já jsem vždycky nabrala tak 12 kilo, teď zatím mám ve 27. týdnu navrch 3 kila (v 1. trimestru jsem asi 2 kg zhubla díky nechutenství 🙂 ) , snažím se fakt nepřecpávat (ani to nejde, někdo mi zřejmě utlačuje žaludek 😀 ), jíst pravidelně a nevím, nějak teď přibírám míň mi přijde, asi i tím, že se snažím si to trochu hlídat, aby mi nezůstala kila navíc, která mi vždycky zůstala. Taky nejsem žádnej vychrtlík a co vím, tak s vyšším BMI má být celkový přírůstek snad 7 - 11 kg, ale myslím, že tak do 15 kg se to dá... jako ale pokud je miminko v pořádku a nebudeš mít těhu cukrovku, ta se asi nic neděje, i když se přibere víc, akorát člověk musí pak počítat s tím, že mimčo může být větší a zůstane nějaké to kilčo navíc i po porodu.

jaaankaaa
autor
29. srp 2013

holky,děkuju uklidnily jste mě alespon trochu 🙂 v zimě to s pohybem bude opravdu horší,ale snad se nějak udržím.hlavně aby mímo bylo v pořádku a mamina pak bude mít co dělat se schazováním kil dolů 😀
@simonasi no vypadá to že taky ze mě bude boubelka,držím palečky se schazováním 😉

petaov
29. srp 2013

ahoj, přibrala jsem 18 kg a do půl roku šlo dolů 21 kg (z toho 10 kg jsem nechala už v porodnici). Ráda jím a cvičit mě nebaví, všechno šlo dolů jen kojením 🙂 Teď už to zas leze nahoru, když nekojím 🙂 Rozhodně kila nepočítej a užívej si těhotenství!

jaaankaaa
autor
29. srp 2013

@petaov moc děkuji,budu se snažit 🙂

blaniska
6. kvě 2016

ahojky pokud je mimco v poradku tak to preci neres 😉 😉 ja sem treba 19+5 a pribrala sem 2 kila ale kazda mamina je jina ...uzivej tehulkovani a nestresuj se 😉

madinina
6. kvě 2016

@blaniska tak to jsme na tom podobne, ja jsem v 17tt, ale vahovy prirustek - 2 kg... Takze mam trosku obavy, je fakt, ze stale zvracim...a trosku se bojim o prcka. Kdy jsi zacla pribirat? Celou dobu pozvolna nebo to slo po prvnim trimestru? 🙂 dekuji za odpoved

pilisecka
12. kvě 2016

Maminky, já jsem z té váhy tak nějak vystrašená... do 4.měsíce ani deko nahoře, což jsem si říkala super, asi čerpám z vlastních zásob a tuků 🙂 Přechodem do 5.měsíce hruuuza za dva týdny necele 3 kg nahoře do včerejška a přes noc jsem asi zase další 2 kg...ted jsem na zacatku 19.tt...no jestli to tak pujde dal, tak přiberu 30 kg...což fakt nechci...myslím, že miminko nepotřebuje, aby maminka tolik přibrala...ale nejsem zase jedna z těch maminek, která by řešila, že ,,kvůli,, dítěti hodně přibere... No budu se muset nad tím zamyslet a zařadit plnohodnotne potraviny v menších porcích, aby miminku nic nechybělo a hlavně další pohyb 🙂

prostejina
12. kvě 2016

Jsem 16 tt a mám už nahoře 5 kilo 😀 a dr nic neříkala... tak asi v pohodě 🙂

nazka
12. kvě 2016

@pilisecka a co jíš? já se tohohle taky hrozně bojím. Doktor mi říkal, že přibírání není dobrý, ať si hlídám jídelníček. Zatím jsem nepřibrala vůbec nic, ale straší mě. Jsem odpůrce diet i velkého pohybu,tak myslím,že bych to už nikdy nedala dolů..

misha83
12. kvě 2016

@jaaankaaa u prvniho jsem ve 20tt mela nahore cca 2 kg, ale celkem jsem nakonec prirala 18 kg. Ted u druheho jsem ve 13tt a mam nahore 3 kg. Ani u jednoho se nijak neprejidam a jim spise zdrave. Nekdy to holt ovlivnit nejde.

jojosefina
12. kvě 2016

23tt a +3Kg , opravdu mi roste jen bříškoa prsa. Nedoporučuje se přibrat víc jak 3kg za měsíc - ale hodně záleží na výchozí váze.

pilisecka
12. kvě 2016

@nazka Jím uplně běžné potraviny... hooooodně ovoce, i tu zeleninu si dám, ikdyž ne až tak moc, ovesne vločky a važně bzne obedy, vyvar, gulas, zeleninovy salat, brokolicovou polevku i smazenou brokolici, rizky, proste vsechno... nevim jestli to je tim ovocem, ze ho mam tak moc nebo birellem, ktery si davam jak chodim na prochazky...fakt nevim ale de to nezadržitelně rychle...což nechci...na to telo je to pak velky zaprah ☹ a ja mam taky neustale problem hubnout a tak tak proto se chci hlidat...zase cukry telo potrebuje...no vazne nevim...a ty jsi ve kterem tt?

prostejina
12. kvě 2016

@pilisecka ubrala bych ovoce a přidala zeleninu. Ubrala smažený a přidala dušený a vařený 🙂

pilisecka
12. kvě 2016

@prostejina Jojo přesně tak to chci nějak udělat 🙂 Musím...jinak se těch kil budu těžko zbavovat

25jajinka
12. kvě 2016

Holky taky se toho bojím, celý život mi to dost skákalo, teď jsem na 69 už asi rok při výšsce 164. Jíme zdravě i pohyb, ale myslím, že dělá dost dědičnost, někdy mám pocit že to jde ze vzduchu, nejíme sladké, smažené, miluju dušenou zeleninu a pečivo u nás skoro taky není. Mamka při obou těhotenství dost nabrala a skoro vše si dovezla domů. Byla moc zavodněná a s vodou bojuje dodnes. Tak snad nebudu vypadat jak mišelinek. Jak si pak má ženská připadat sexy s břichem pro svého manžela, který na ní kouká jak na obrázek? A ty řeči kolem, no holt příroda si nevybírá. Už teď si brávám stahovací gaťky na lítka proti otíkání a to jsem na začátku. Tak snad to nějak zvládneme. Hlavně aby mimíska byla zdravá a šlo to kojit!

chilitos280
12. kvě 2016

holky, já začínám 19 tt, a jsem 2,5kg nahoře nad výchozí váhou. Utěšuju se, že výchozí byla 54 kg (164cm) a teď teda 56,5 kg, nicméně kromě břicha a prsou je to vidět i na zadku a stehnech.. .sice stále držím velikost S, ale jsem zvědavá, kam se to vyšplhá na konci 😀

dannyblakely
12. kvě 2016

30 kilo.. a to jsem jedla tak nějak normálně a dva měsíce zvracela.. 😀 Je to normální a každá to má jinak

lenjii
12. kvě 2016

U prvn dcery jsem přibrala 16kg. 3 týdny po porodu jsem měla dole 18kg. Všechno dole a ted jsem 29tt a jsem pořád v mínusu. Nechápu. Byla jsem -6 a ted -4kg od začátku. Nechutná mi maso, takže si myslím, že to je srz to 🙂

nazka
12. kvě 2016

@pilisecka mne treba doktoe ovoce zakazal, ze je v tom hodne cukru. Maximalne jedno denne. Vseobecne se mam cukrum vyhybat. I alkohol rika,ze je nebezpecny hlavne kvuli cukru. Ale malemu pivu taky obcas neodolam 🙂 a piju hodne slazene vody, ten by mi dal. Rikal zadne dzusy, maximalne je redit. Jinak myslim, ze jis ok. Ono zas menit kvuli tomu jidelnicek nema smysl, tedy podle me.. jim podobne jako Ty. Jinak jsem 17.tt a Ty?

blaniska
13. kvě 2016

@madinina ..ja zacala pribirat od 17tt ...jenze jsem mala a drobna pred tehu jsem mela 47kg a mam 154cm ted jsem 20+6 a mam nahore necela 3 kila ..o prcka se neboj me dr rekla ze nejvic se pribira 7 a 8 mesic 😉

junkka
13. kvě 2016

@jaaankaaa já přibrala 19 kg, hlídala jsem se a ke konci jsem i tak přibírala kilo týdně. Podle mě to až tak neovlivnis pokud se nějak neprejidas. Tělo si nabere kolik potřebuje. Jinak přesně dva měsíce od porodu jsem měla vsech 19 kg dole a za další dva měsíce ještě o tři kila míň 😉 nestresuj se tím. Ikdyz ono se to lehko řekne. Já už se úplně bála projít kolem váhy 😀

lucykal
13. kvě 2016

Já rodila v 34 týdnu den před porodem jsem měla 3,5kg nejvíc asi 5,5 kg šlo to stresem dolů. Jen jsem celé tehu proležela nezvracela a chutě jsem žádné neměla nesnášela jsem sladké hlavně čokoládu jsem nemohla nai cítit. Měla jsem víceméně jen břiško ani prsa žádná.

rony77
13. kvě 2016

Tak já jsem dnes 32+6tt a ranní váha byla +6kg od začátku těhotensví. V 27tt jsem kilo shodila kvůli stresu a dietě,ale teď to pomalu jde nahoru. Snad to nepůjde moc. Jediný můj pohyb jsou prochazky a domácí práce 🙂 Zvětšilo se mi jen bříško. V obličeji a na pažích nemám nic nahoře-slyšela jsem, že to jsou také přibírací partie. Sladké vody nepotřebuji. Denně vypiju 3l vody-třeba s mátou. Ale zmrzku si dám 😀

pilisecka
13. kvě 2016

@nazka Já si taky nemyslím, že jím až tak špatně... A chodím dlouhé procházky a i tak přibírám, což je asi normalní, ale at to přibirani nejde až tak rapidně tak už se dívám na netu na cvičení pro těhu a koncem mesice začnu i plavat 🙂 Snad se nezačnu zavodnovat-musim omezit sul, abych tomu předešla 🙂 Jinak co se týče toho ovoce, tak to bych nedala jist tak malo ovoce nebo vubec...ale pít piju jen vodu, pripadne zredene dzusy 🙂 Ale je pravda, že tu zeleninu musim teda jooo pridat 🙂 no mam dobry plan, ted ho uz jen splnit 😀 Jinak dnes zacinam 19.tt 🙂

majinka1995
13. kvě 2016

Dobrý den,jsem 5 měsíc a přijdemi že nepribiram přitom jím jako blázen furt se něčím cpu a do toho mi přijde že bříško nic moc

majinka1995
13. kvě 2016

Pátý měsíc a malí bříško

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru