Ostrá bolest v podbřišku ve 14. týdnu těhotenství

kajjina
20. dub 2014

ahoj nastávající mamči. Ve čvrtek jsem byla na 1. screeningu, vše bylo v naprostém pořádku,ale od pátku mám občas ostré blesti, takové píhání v podbřišku. Bolest cítím především při chůzi, kašlání apod. Když ležím, tak je to dobré. Máte to nějaká podobné? snad to nic nebude a jen pracuje děloha jak miminko roste 😉

monkapa
20. dub 2014

Ahojky,neboj roztahuje se ti děloha,jak si tam mimčo dělá místo.Já jsem 22tt a mám to i ted občas.Pokud to neni doprovázeno krvácením,tak by to mělo být dobrý.Mužeš na to magnesko,to pomáhá na křeče 🙂 (mě pomohlo občas i teplá koupel).Příště to ale řekni pro jistotu doktorovi. 🙂

zarucha
20. dub 2014

@kajjina neboj, pokud přitom nekrvácíš, je to naprosto normální. Děloha si dělá místo, roztahují se vazy, to prostě bolí. snaž se být hodně v klidu, odpočívat, spát, případně pomůže obkládek nebo teplá (ne horká) sprcha - to pomáhalo mě. Nejvíc mě tyhle bolesti trápily mezi 14tt a 18tt, pak už to bylo dobré.

kajjina
autor
20. dub 2014

jj řeknu, začlo to až den po kontrole,ale nastavim klidovej režim a bude to snad lepší 🙂 neměla jsem žádné nevonosti a podobně,tak o sobě mimčo dává vědět až teď asi 🙂 tak když u toho bude pěkně růst, tak mi to vadit nebude 🙂

mavega
20. dub 2014

Ja to mam celkem casto..nekdy i takove tlaky v podbrisku jakoby mela prijit ms. Neni to bolest, spis takovy tlak no. Obcas me hodne poboliva na stranach podbrisku, kdyz si treba lehnu s natahnu nohy, tak me chvilku strasne boli a picha v pravem boku. Ale deje se mi to od zacatku a uz jsem ve 21tt. Kdyz to reknu dr, tak me detalneji prohledne a zatim nic nikdy nenasla , tak usoudila, ze to bude asi z roztahovani delohy. Tak se neboj 🙂

kajjina
autor
20. dub 2014

no ja už jsem si řikala, že je to dobrý, tak jsem se šla kousek projít,ale moc to nešlo...po pár metrech mě začalo pořádně zase řezat :( tak jsem zase zalehla a doufám jenom, že to je to rzpínání dělohy. Nechci zbytečně plašit,ale nic příjemnýho to není :(

mor48tko
20. dub 2014

Já to mám taky.. mám to už od března a jen při chůzi.. Doktor mi napsal magnezium, beru ho 3xdenně, ale bolesti při chůzi mám pořád.. A je úplně jedno, jestli jdu pomalu nebo rychle, jestli něco nesu nebo ne.. Je to dost nepříjemný.. Ptala jsem se doktora a říkal, že to nic neni- rozpínání dělohy.. 😉

kajjina
autor
20. dub 2014

🙂 tak to se toho teď asi moc nenachodim, jsem zvědavá, kdo to vysvětlí psovi 🙂 a jsem ráda, že v práci chodit moc nemusím, ale jinak díky za uklidnění. Chlapa posílám do krámu aspoň pro magnesii a budu ten hořčík zatím aspoň pít 🙂

ostrizi
1. črc 2014

Také mě to řeže, jsem ve 19. týdnu, ale je to vážně v pořádku, roztahuje se děloha a bolí to, musíme to vydržet. 😉 Naposledy mě to chytlo, když jsem poutala dceru do autosedačky, v předklonu jsem si musela jít sednout do auta a počkat než mě to přešlo, seděla jsem tam skoro 10 minut než jsem mohla odjet 😀

stanuli
15. pro 2014

Ahoj jsem ve 40tem tydnu tAkze na konci a zacali me ostre bolesti v potbrisku. Je to treba kazdych 10 minut na par sekund .nevite Co to muse bejt ?? Dekuju za odpoved

emkous
15. pro 2014

No, tak to bude porod, ne? 🙂 Zapisuj si časy, kdy tě to chytne, ať máš přehled, jestli je to pravidelné a jestli se intervaly zkracují...

emkous
15. pro 2014
hancazivocich
15. pro 2014

@stanuli - to vypadá na kontrakce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru