III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
14. črc 2008

ahoj eliotko,

tak jsme na to asi podobně. Na ten poslední UTZ se prý chodí právě okolo 30.týdne, takže si ještě chvilku počkáme.

ilci
14. črc 2008

tak se hlásím do party 😀
já jsu na kontrolu k dr. až za 3 týdny, tak snad bude hned ten utz, ať se něco neprošvihne

betina
14. črc 2008

holky a jak snášíte těhu?

muím říci za ebe, že si to teda pěkně vyžírám ☹ nevolnosti mám dotěd, jsem na neschopence, 3x jsem krvácela a teď jsem nemocná-bakteriální infekce. No samý radosti 🙂

ilci
14. črc 2008

já měla v březnu zánět průdušek, nevolnosti do 4.měsíce
teď jsem cca měsíc na PN, vstávala jsem ve 4ráno a dojížděla cca 90km do práce
takže jak udeřila vedra, šla jsem na PN, to dojíždění už bylo děsné, bývalo mi zle atd.
a měla jsem zas angínu, 14dní jsem se kurýrovala, teď už je to fajn

betina
14. črc 2008

ilci,

takže jsi brala antibiotika, že? já dostala penicilin a trošku mám z toho strach, jestli jsem nemohla ublížit miminku ☹

ilci
14. črc 2008

já měla nějaké prášky v březnu, měla jsem teploty 38, ale byly vhodné i v I.trimestru
teď jsem teda měla homeopatika
jako strach mám taky, doufám, že to mimčo nepoznamenalo

betina
14. črc 2008

utěšuju se tím, že anad dotoři ví, co dělají ☹

bufi
15. črc 2008

Ahoj holky, nemáte někdo problémy s bolestmi v podbřišku? Jsem 34tt, a bolí mě to, když se v noci převracím,a když vstávám ze sedu.

oskarka
15. črc 2008

Ahoj holky, mohu se k Vám také přidat?

betina
15. črc 2008

bufi,

raději se zeptej doktorky, ale mně řekla, že bolesti v podbřišku jsou normální - roztahuje se děloha a to bolí, taky tě můžou bolet stydké kosti a ještě tě tam může píchat - pracují nervy v podbřišku. Ale nsmíš krvácet. Nejsem ale doktor, tak se raději zepetj. Bereš Magnezium? já jej musím brát právě kvůli těm bolestem v podbřišku

ilci
15. črc 2008

jo, taky jsem měla křeče v podbřišku a nohách a dr. mi předepsal magnezium
ty moje šumivé tablety už nezabíraly

mikulka
15. črc 2008

Ahoj holčiny, tak jdu do party 🙂

Bufi, já mám problémy s bolestmi. Normální je to do jisté míry. Děloha se roztahuje, to ano, ale nesmí to bolet tak, že se třeba nemůžeš narovnat či tak. Že tě to příliš omezuje. Pomáhá na to klid a magnesium.
Před měsícem jsem si namohla břicho při stěhování, pak jsem 14 dní musela ležet a brát 6 magnesií denně. Pak se to trochu uklidnilo, ale musím být vlastně pořád v klidu, nepřehánět to s úklidem apod., víceméně klidový režim, 2-3 magnesia denně. Jízdu autem mám povolenou výjimečně. Teď jsem byla na chalupě, ale měla jsem tam velké bolesti (námaha, protože tam jsou vysoké schody, denně po nich chodím aspoň 10x, všude kopce), zhoršilo se mi to tam rapidně, tak jsem přijela a zase musím polehávat. 😢 Ale co, hlavně když bude mimi v pořádku.

Jinak nevolnosti, ale hlavně zvracení min. 3x denně jsem měla do 18 tt. Bylo to velice vyčerpávající a taky jsem dost zhubla. Tak to pomalu nabírán.

Před týdnem mi navíc zjistili těho cukrovku. 😒

ilci, to asi půjdeš hned na ten velký UZ, dělá se snad mezi 30-32 tt.

Ahoj oskarko 🙂

eliotka
autor
15. črc 2008

Ahoj kočky,

a už máte něco nakoupeno pro děcko? Já mám prá oblečků, většinou č. 56, ale chci nakoupit také teď hlavně 62, to je od 2 měsíců. A když tak se to ohrne, ne?

ilci
15. črc 2008

eliotko, tak oblečení mám, tak řekla bych základ, už nakoupený - akce a slevy 😉
chybí mi pnožky a takové drobnosti
jinak já nakupuju od 62, mám i větší
každý výrobce má číslování jinak, někdo má třeba těch 62 na 0-3m, někdo 2-4m
takže jsem to všechno přeměřila, zapsala do tabulky a některá body 62 a 68 (u jednoho i 74) mám velikostně stejné 😉

jinak ten hořčík si beru podle potřeby, dr. říkal, že uvidím, kolik ho budu potřebovat, mám napsáno 6tablet denně, ale beru míň
uklízet taky nemůžu, což mě štve, dělají nám reko baráku a všude je binec
ale minule jsem drhla okno od malty a různých sajrajtů asi 2,5hodiny a pak 3 hodiny ležela s křečema v břiše, takže na to kácím 😀

mikulka
15. črc 2008

Ty jo, ilci, tak to neriskuj. Já právě taky dělala jak blázen, od rána do večera jsem vyklízela věci k tomu stěhování a myla jsem je taky, a od té doby špatné. Takže pokud bříško bolí, určitě je třeba se šetřit a neriskovat. 😉

betina
15. črc 2008

ahoj holky,

oblečky jsem nakupovala velikosti 56 a 62, většinou teda v Cherokee 🙂 jinak ještě mi chybí kosmetika a pak havně ty velký položky jako autosedačka, kočárek atd..., ale to chceme řešit až tak v srpnu.
Od srpna taky chodím na předporodní kurzy, ale trvají 8 týdnů, tak se bojím, abych je dochodila, spíš to nevidím 🙂
pokojíček máme vymalovaný, s nábytkem jsme si nějak starosti nedělali a postýlka je ještě po mně 🙂

s těma křečema, holky fakt neblbněte,já se přemohla a dostala jsem takový křeče, že jsem se nemohla narovnat no a od té doby jsem na PN a 6 magnézií denně ☹

ilci
15. črc 2008

mikulko, to víš, mě to nedá
jsem si myslela, kolik toho stihnu, když jsem teď doma 😀
ale dělám jen po chvilkách, pak si zas sednu k PC nebo pletu
jestli jste se stěhovali, tak to nezávidím, tos taky měla záhul

oskarka
15. črc 2008

Hezke odpoledne, vsem.
Co se tyce prubehu meho tehotenstvi, tak jsem zatim bez vetsich potizi (asi tyden kolem 15tt mi bylo dost spatne od zaludku) jen mne trapi nadymani a zacpa (ale s tim jsem se uz szila...). A to pichani v podbrisku se taky sem tam ozve, ale ne v nejakych krecich (spise po narocnejsi a delsi chuzi nebo neurvale jizde busem). A vzhledem k tomu, ze mi u MUDr na gynde namerili vyssi tlak, chodim na kontrolu k internistovi, ale u nej je vse v poradku, tak jsem rada.

Od zacatku zari zacnu chodit na predporodni kurzy (drive nemeli volno a nehodi se mi to z duvodu dovolenych), tak jsem zvedava na informace, ktere tam pochytim.

Nakupovani uz jsme take zahajili - nakoupila jsem samozrejme oblecky i pro novorozene a pak hlavne 62, 68 a par i jeste vetsich. Ono se to nezda, ale bude toho treba dosti - ti nasi drobeckove se budou casto denne prevlekat (no, uvidime jakou bude mit ten maly tvorecek frekvenci blinkani, kakani, atd...). A uz mame i kocarek a objednanou postylku s prislusenstvim, jeste objedname nejake pekne povleceni, no a pak se vrhneme na nakup nejake te kosmetiky, veci na koupani, atd...

oskarka
15. črc 2008

Mikulko, jsem rada, ze Te po dlouhe dobe zase vidim!!!!

eliotka
autor
15. črc 2008

Já pořád nevím, jestli bych bodýčka neměla mít spíš 56, aby to děcko nerozčilovalo, kdyby to bylo větší. Ale asi taky nakoupím i 62.

betinko, teda, to je taky pěkný 😢 Musíme se fakt šetřit.

Divím se, že máte tak dlouhé předporodní kurzy! U nás v nemocnici jso to jen 4 hodiny, a je to i s manželem.
Co se tam učíte? Učí vás tam dýchání, nebo je to se cvičením a teorií? My ta budeme mít teorii a doufám, že dýchání a pak prohlédka sálů.

ilci
16. črc 2008

my máme předporodní kurzy u 2 PA : jeden trvá 4 týdny po 3hodinách a druhý 5týdnů po 2hodinách
ten první dělají až od září, tak nevím, jestli radši nezkusit ten 5týdenní, tam ho pořádají i přes léto

Program:
- životospráva v těhotenství
- dětská výbavička a příprava do porodnice, video
- 1. doba porodní, masáže v těhotenství, nácvik dýchání, video
- kojení a péče o prsy
- ošetření novorozence, péče o kojence + masáž, beseda s dětským lékařem, video
- cvičení na balonech, relaxace
- Alexandrova technika, gravidjóga
- šestinedělí, antikoncepce

zvlášť je pak kurz pro otce, prohlídka sálů je tuším až při návštěvě porodky

mikulka
16. črc 2008

Holky, u nás je předporodní kurz 5 hodin ve 3 dnech.
Skládá se z nácviku dýchání, teorii o porodu včetně CŘ, o porodnici jako takové, co vzít s sebou. A pak teorie péče o novorozence, jeho potřeby a tak. Připadá mi to málo, že to spíš bude hlavně o teorii.
A co je Alexandrova metoda?

Holky, a berete s sebou na ten kurz manžela?

betina
16. črc 2008

ahoj holky,

no já mám kurz 8 x 2 hodiny týdně. a manže se na to těší 🙂

ilci
16. črc 2008

u nás chodí tatínci jen pokud je to pro ně určené, aspoň teda co vím já
Alexandrova metoda nevím, snad se to na tom kurzu dovím 😉

betina
16. črc 2008

ilci,

v tom mým kurzu může být tatínek dvakrát, jinak budu chodit sama. Jenže jak jsem psala, stejně jej asi nestihnu do konce 🙂

holly1
16. črc 2008

ahoj, kdy přesně začíná 3. trimestr? 🙂

betina
16. črc 2008

holly, prý 28.týdnem, ale to je jedno ne? 😉

holly1
16. črc 2008

no tak kdy se budu moci zapojit 😉 Dělám si legraci, stejně nestíhám ☹

mikulka
16. črc 2008

Holly, jen se zapoj klidně teď. 😉
Tak u nás tatínci mohou na těch 5 hodin...

eliotka
autor
16. črc 2008

ulci, to je dobrý, že máte v tom kurzu i o kojení.
Holky, nevíte, na co jsou chrániče bradavek? Někde jsem četla, že si to holky kupují, ale nevím , na co, to se dává do podprdy či co?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru