Malé bříško v 31. týdnu těhotenství

dennie
13. srp 2014

Dobrý den, chci se zeptat, jsem ve 30. týdnu a mám oproti ostatním těhotným maminkám, které znám a které jsou v podobném termínu, hodně maličké bříško, hlavně v dolní části břicha. Přijde mi, že takový 2 měsíce, jakoby žádná změna. Na ultrazvuku jsem byla napesledy v 21. týdnu a od té doby vůbec nevím, jak prďousek roste, tak mám dost obavy, zda nabývá na váze. Bojím se, aby nestrádal. Byla jsem v poradně pře 20 dny a teď před 6 dny, doktor pouze poslechl srdíčko ani se napozastavil nad tím, že jsem za těch 14 dní nenabrala ani deko, ba naopak, deko zhubla. Máte to některá taky tak, že máte maličké bříško? Dost mě to znepokojuje ☹ Děkuji

frantiska85
13. srp 2014

Velikost bříška o ničem nesvědčí.

blondynka400
13. srp 2014

@dennie by jsi teď měla jít na druhý velký UTZ ne? (chodí se 30-31tt). V podstatě je to hlavně přeměření...
A ty velikost bříška, já to měla stejně, hlavně u první. V den porodu jsem měla bříško jako většina holek v pátém měsíci 😝 😀 Ale já jsem dost vysoká a dcera byla KP. I u druhého těhu jsem měla břícho značně menší, ještě v 7 měsíci se mi stalo, že si lidi nevyšimli, že jsem těhotná ... Ale chápu, jak se cítíš, já to u první taky pořád řešila, jestli přibírá jak má, že je to divné, mít takto malé bříško 😒 U druhé už jsem věděla, že to tak prostě mám no 🙂 Jo a porodní váha u obou normální, obě se narodily ve 39tt, jedna měla 3100/51cm a druhá 3250 a 52cm 😉

zvalentova
13. srp 2014

No vidíš a některé jsme zas vypadaly v půlce jako ostatní před porodem. Velikost břicha není určující.

gepe
13. srp 2014

@dennie ahoj, za cely tehotenstvi jsem pribrala 3,5kg a naopak byla rada, ze jsem velky bricho nemela 🙂 ostatne abych Te uklidnila dam fotku pupku 8dni pred porodem a v obleceni 5 dni pred porodem (vyska173), porod presne 39+0 planovany. Na poradnach v porodnici na me kolikrat koukaly ostatni divne, mely vetsinou vetsi nez ja. Ted mi dochazi, ze to bude prvni zverejneni, ale zaroven i posledni 🙂 jinak, ted by Te mel opravdu cekat velky UTZ jak psala @blondynka400

frantiska85
13. srp 2014

@dennie Do šestého měsíce jsem bříško dokázala utajit a rodila jsem 10 dní po termínu a v pase jen 30 cm navíc. Dokonce v osmém měsíci se rozčílil jeden chlápek u praktické, co ho předbíhám. No šla jsem si jen pro razítko 🙂
Syn 3 290 g.

daskagal
13. srp 2014

Já jsem měla taky malé bříško. Až poslední dva týdny se mi trochu zvětšilo a víc jsem přibrala. Nestresuj se 😉 Moje holčička měla 3530 g a 51 cm. Bříško o ničem nesvědčí.

heduskak
13. srp 2014

A já se tady směju jak mi každej říká že mám moc malý bříško na 4tý měsíc. Přitom mi příjde že ho mám tak akorát a doktorovi příjde divné že jsem zatím přibrala jen kilo, do 13tt jsem moc nejedla bylo mi pořád špatně. Doufám že přiberu tak akorát třeba 5-6kg 🙂

aluskacz
13. srp 2014

Mě zase všichni říkají jak mám velké břicho už od začátku těhu. To jsem od začátku přibrala 1800g a při pondělním vážení na diabetologii jsem měla o 2200g míň. Takže mám ještě menší váhu jak před těhu. Velikost bříška je opravdu individuální.
Moje známá byla a je jak obrácený "lavór" takže když šla rodit, tak měla opravdu pidi bříško a malý měl normální porodní váhu 🙂

dennie
autor
13. srp 2014

@gepe tak fotečka mě trochu uklidnila, ale i tak doufám, že v tom 9. měsíci budu mít opravdu aspoň takové bříško, jako ty ;) Je pravda, že 2 měsíce je stále relativně dlouhá doba a vše se může změnit. Ale právě mi i někteří říkali, že se mě téměř báli zeptat, aby mě zřeba neurazili, že jsem jen najedená. Protože bříško je převážně dole a spíše takové špičaté. Já si říkala, jak budu přes léto nosit těhotenská trička a zatím mi jsou všechna, co jsem nosila doteď. Na ultrazvuk jdu za 2 týdny, tak doufám, že bude vše ok a malý bude mít odpovídající hodnoty. Díky za uklidnění ;)

whatty
13. srp 2014

ahojky taky sem měla celou dobu malí bříško poskočilo až kolem 36 tt a celkově sem začala přibírat až teď koncem těhu..a to už sem 39 tt a přibrala sem necelí 4 kg malá prý bude menší ale to nevadí v 36 tt na přeměření měla 2380 g tak do těch 3kg bude mít...aspon se bude dobře rodit "snad" 😀 😉

lenicka07
13. srp 2014

@dennie Taky jsem měla malé břicho, do pátého měsíce jsem ho dokázala utajit před celou rodinou i v letním oblečení, pak mě v 7. měsíci tipovali na 3. měsíc a podobně. Většina maminek v poradně měla bříško mnohem větší i když měly podobný termín porodu. Buď v klidu, velikost břicha o ničem nesvědčí. Co bylo maminek např. s obr břichem a 3 kg miminkem a naopak.

skarma007
21. črc 2021

Co bych dala z malé břicho v 31.tt...Já mám toto...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru