Vyvolání porod

katolinka
3. říj 2018

Ahoj maminky prosím, příští týden jdu na vyvolávání chci se zeptat jestli nak porod nejde urychlit nake babickovske rady, neprenasim ale mám cukrovku a malej má už hoďne kg :/ a do termínu mám ještě 12dni a to už by bylo moc :( tak prosím naka rada, me říkají do teplé vody a víno trošku ohřát nevím no

agneska7
3. říj 2018

@katolinka ja mam vyzkousene snad uz vse , vanu, cer.vino se spoustou skorice, samotne cervene vino, malinik, , gym. mic, sex, dlouha prochazka ( no spis poradna turystika 😃 po lese v kopci na hribech) , tet jsem zapojila kontryhel a proste nic a kolik ma prte odhad jestly se muzu zeptat 🙂

agneska7
3. říj 2018

Jo a jeste masaz bradavek to mi ,,kontrakci,, vyvola ale vzdy jen jednu pri tom masirovani takze ucinek nula nula prd

katolinka
autor
3. říj 2018

@agneska7 No přes 4kg :( a to je už moc , tak snad zkusím já to víno a vanu

misicka1988
3. říj 2018

@katolinka Já už vyzkoušela snad vše....... co bylo doporučováno ( u druhého a třetího ) a nikdy nic nezabralo.A to jsem i chodila spousty kilometrů se psem. A prostě nic. Oni asi vědí kdy jsou dopečení 😁 Druhé a třetí se narodilo vždy týden po termínu s váhou cca 3759g. A naopak první jsem vůbec "nevyháněla", a týden před termínem mi praskla plodovka. Vůbec jsem to nečekala, byl den před Vánocemi, a já chtěla balit dárky. No na to už nedošlo 😊 A dcerka se narodila s váhou 3120g

katolinka
autor
3. říj 2018

@misicka1988 krásný, to je moje první a dneska mi Dr řekla že příští týden na vyvolání :/ všechny říkají že to je bolest a hrůza tak chci něco aby šel sám ven , už ani místo není v bříšku... Tak snad něco pomůže no

kittyy17
3. říj 2018

@katolinka já jsem zkoušela úplně všechno, ostré jídlo, mytí oken, chůzi po schodech, sex, zametání dvora, teplou vanu, deset dní jsem přenášela, dva dny mě vyvolávali a nakonec císař. Mám dvě děti a nevím co jsou kontrakce, neměla jsem ani poslíčky..
Nestresuj se a tes se na miminko, nějak ho ven dostanou

misicka1988
3. říj 2018

@katolinka Jako určitě můžeš zkusit to co tu už holky vypsaly. Třeba se ti zadaří. Moc se ale na to neupínej, aby jsi se naopak psychicky neblokla 😉 Já sice neměla ani jeden vyvolávaný porod, ale rozhodně nemyslím že by byl bolestivější. Švagrové vyvolávali, a říkala že v pohodě, a já z prominutím myslela že "chcípnu". Takže je to opravdu hoooodně individuální. Těš se na mimi které už za chvíli budeš mít u sebe, no stres 😉

leniczka23
3. říj 2018

@katolinka ve 38tt mi rekli odhad 4kg ve 40tt uz 4300g na vyvolani jsem nastoupila 40+3..doma nepomohlo nic a to jsem zkousela fakt vse. Nicmene vyvolano v poho..nastoupila jsem v 8 rano to mi dali tabletu, nastoupili pidi kontrakce, v 15:30 mi praskla voda a ve 22:21 bxl malej na svete..nakonec mel 4kg a 55cm proto mel velkej odhad protoze byl dlouhej jak tejden. Kdybych mohla vratit cas, s vyvolanim bych jeste tyden pockala.

rozarkaml
3. říj 2018

@katolinkajinou radu než ostatní nemám,ale jestli tě to trochu uklidní, v květnu mi vyvolávali porod před termínem. Měla jsem štěstí a nebylo to ani tak dlouhé a strašné jak se píše. Ráno tabletka na změkčení porodních cest. V 6 večer trochu bolesti, v půl 11 mi praskla voda a v půl 3 ráno jsem měla malou u sebe. Takové ty větší křížové bolesti jsem měla tak od půlnoci. Vim je to individuální,ale snlaž se nebát dopředu a představovat si jak to bude hrozny. Podobný průběh jako já měla u obou vyvolávaných porodu i moje ségra.

katolinka
autor
3. říj 2018

@rozarkaml děkuji 🙂 mám strach

agneska7
3. říj 2018

@katolinka ber to tak aspon vis ze nanejvis pristi tyden mas prcka u sebe a buses to mit za sebou. Ja mam do TP 5 dni a klidne ktomu dalsich 14 dni tak si rekni ze na tom nejsi zas az tak spatne 🙂

uzivatelkapetra
3. říj 2018

Mám 3 týdny po vyvolání a myslím si, že to asi bude srovnatelný průběh... Nevím, nemám porovnání se spontánním.
Jinak hodně holkám způsobí kontrakce maliník, ale pokud prcek ven nechce,tak ho nedonutíš

fatal_error
3. říj 2018

Na malinik bacha, ja ho pila prave kvuli tomu, abych se vyhla vyvolani, jenze mi zvedl tlak a sla jsem na vyvolani jeste o 2 dny driv, nez bylo v planu. 🙂 Rekni si o Hamiltonuv chvat, to je roztazeni cipku prstem a uvolneni blan, pokud tedy jeste pred vyvolanim pujdes na nejakou prohlidku, kde by ti ho mohli udelat. Kazdopadne vyvolani je sice neprijemny, ale da se to.

brookmichaela
3. říj 2018

Znas ricinivy koktejl? Me na porod zabral do 12h od vypití. Měla jsem to přímo od PA, které ho doporučují místo umělého vyvolání. 4cl ricinového oleje s 2 cl slivovice nebo vodky a naředit d 2 dc meruňkového džusu.

agneska7
3. říj 2018

Ono ricinak ma sice kladne recenze jenze jsem se taky docetla ze vetsina maminek mela zakalenou vodu a co kdyz se ta voda zakali ale porod to nevyvola

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
3. říj 2018

@rozarkaml ty jo-tys měla pohodovejsi vyvolavanej než ja vsechny tri prirozeny 😁
@katolinka hele - jedna zásadní věc - fakt se neboj. je to individuální jako všechno a může to byt i vic v pohodě nez nevyvolavanej - jak vidis 😉 urcite to bude dobry.jo a vína moc nepij,pořád je to alkohol a ten není dobrej ani pro 4kg prcka😉

katolinka
autor
3. říj 2018

@odula děkuji, a radši zkoušet nic nebudu 🙂 počkám ten týden, třeba půjde sám ven, cejti zimu tak se mu nechce 🙂

bemo
3. říj 2018

@katolinka já přenášela všechny 4 děti a rozhodně ne že bych tolik odpočívala, chodila s nimi na cvičení i po termínu a nic. Ale když už jsem toho měla fakt plně zuby. Tak jsme si udělali s manželem pěkný večer i 2x po sobě a do hodiny se jelo. Ještě jsem před tím absolvovala horkou vanu a červené víno, které fakt nemusím. Ale to je klasický trojboj 😀

rozarkaml
3. říj 2018

@odula Jojo, to mi říkala i PA, že na prvorodičku a vyvolávaný porod to bylo rychlé.

dzungala
3. říj 2018

No dámy, mě to čeká zítra. Představuju si to tak ,že dostanu tabletku, do hodiny budu mít bolesti jak prase a do dvou až tří hodin porodím🙂

A na této představě nehodlám nic měnit, snad jen to, že si ještě nechám dát epidurál a možná nějaký ten opiát, pokud bude hodně zle.

Ale je to divné, tak na to čekat, když člověk ví, že zítra to přijde. Těžko usnout. Strachem i těšením se na mimino.

biedronka10
3. říj 2018

@dzungala tak hodne stesti. Uprimne ti preju, at to mas jen 2 hodinky. Ja si to docela slusne vyzrala 13 hodin ve vsech smerech a i ten epidural jsem 2 x zvladla. Noc pred porodem jsem problila s migrenama a ta sila pak chybela. Radim, aspon trochu se vyspat.

teeerez
3. říj 2018

@rozarkaml ty jo, ty snad popisujes muj porod 😝 u me uplne stejne, az na mensi hodinovy posun dopredu 🙂 Dlloooooouho se nic nedelo, dlouho jsem si nebyla jista, ze se neco deje, az kolem 10 vecer zacali solidni krizove bolesti, ale po pulnoci plne otevrena, pred 2 hodinou ranni mala na svete a jeste jsem se stihla krasne vyspat 🙂

alush
3. říj 2018

@katolinka Jak už tu padlo, zvážila bych ten Hamiltonuv hmat. Já jsem se bála, že budu přenášet, jak je v naší rodině zvykem, tak mi ho moje Dr. udělala už před termínem, je jemná, věřila jsem ji, že to udělá dobře. Porodila jsem po třech dnech od hamiltonova hmatu a slovo epidural mě za celou dobu ani nenapadlo.

vrk
3. říj 2018

Já bych radila si porod zbytečně před termínem nenechavat vyvolat, není důvod. 4kg je jen odhad a ani to není zase tolik. Nebo jsi nějak proporcne znevyhodnena? Přijde mi to jako zbytečný hazard.
Já jsem vyvolavany porod zažila, malá měla 3,83 a dalo se, bolí to, ale měla jsem ho rychlý a bylo to lepší než jsem si kdy normální porod uměla představit.🙂 neboj, držím pěsti ať už se rozhodnes jakkoli

odula
4. říj 2018

@vrk já nevím hele... když má diabetes...

rajani
4. říj 2018

@odula zaleží jak je řešen. Pokud jen dietou, tak platí stejná "pravidla" jako u jiné fyzio gravidity a je v pořádku vyčkávat.

Pokud je na inzulinu, tam bych to řešila trochu konziliárněji a zvažovala všechny možnosti a jejich benefity/zápory

vorvinka
4. říj 2018

@katolinka nebojte. Taky mi vyvolávali kvůli velkému miminku. A šlo to rychle. Bolelo to, to jako jo, ale miminko jsem brzy držela. Moc držím palce. Hlavně klid a těšit se. To nastavení v hlavě je moc důležité.

zizulka2008
4. říj 2018

@katolinka masaz bradavek pry pomaha 😊 me tedy nezabralo nikdy nic,vsevhny 4 deti mam v terminu,posledni vyvolavana 4 dny pred terminem,dr se bali abych to potom stihla dojet 😀 tableta mi nic neudelala az oxitocin ktery kapal pul hodiny kdy zacaly kobtrakce a za dalsich 20 min byla mala venku -3,970kg a zadny problem, i treti dcera mela 3,950kg a slo to jako po masle,bez nastrihu a bez poraneni.

vrk
4. říj 2018

@odula
@rajani přesně jak píšeš... záleží jaká to je cukrovka a jaké jsou výsledky měření. Já měla tehotenskou u obou děti a vyvolány porod byl kvůli odtékající plodové vodě 24h a neprichazejicimu porodu, dávali mi jen jednu tankeru a vše se hned rozjeli, i taktu bych to ale dnes řešila jinak a vyvolávala a to byla malá taky veliká.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru