Zákaz pohlavního styku v těhotenství, jde o samotný akt?

kaajkaa
5. kvě 2014

Dobrý den,
měla bych takový dotaz ohledně zákazu pohlavního styku v těhotenstvi.
Do 27.tt bylo mé těhotenstvi bezproblémové. V minulém tydnu při prohlídce lékař zjistil naléhající hlavičku. Děložní hrdlo je uzavřené, délky 40 mm.
Měla bych se více šetřit, a sexuálně abstinovat. Co se tohoto zákazu tyče, zajímalo by mne, zda jde pouze o samotný akt (bez následného vyvrcholení do pochvy), či o stahy, které při orgasmu mohou nastat nebo je to kvuli spermiim, které mohou dráždit?
Možna je můj dotaz hloupý, ale lékaře jsem se nezeptala a věřím v ze zde najdu pochopeni 🙂
Děkuji.
Karolina

gosa22
5. kvě 2014

jde zejména o tlak, který je při styku vyvíjen...samozřejmě následné stahy dělohy při orgasmu taky nic moc...fakt to dodržuj, já zhruba od stejného týdne taky musela (otevírání se a naléhající hlavička - až do porodu byl nízko, dost mě to pak tlačilo) a nic se nám nestalo 😉 lepší než ohrozit mimi ☹

pluba
5. kvě 2014

@kaajkaa Ano, jde hlavně o stahy. Mj. sex se - samozřejmě jemně a opatrně doporučuje při snaze o vyvolání porodu. Navíc doba mezi zhruba mezi 32 a 34 týdnem se považuje za nejkritičtější pro porod, kvůli "nesouladu" ve vývoji mozku a plic.

kaajkaa
autor
5. kvě 2014

Takže pokud to dobře chápu, je lepší se sexu raději vyvarovat, i kdyby nedošlo k orgasmu ani ejakulaci?
Vím, ze 3 mesice bez pohlavního styku není takova tragedie...
Děkuji vám za předešlé odpovědi ;)

gosa22
5. kvě 2014

@kaajkaa to snad vydržíte ne? mimi je přednější 😠 😠 😠 po porodu třeba 3 měsíce taky nebudete moct...člověk na to neumře, ale mimi by mohlo...tím nechci strašit, ale přijde mi, že by to chtělo srovnat priority... 😉 😉 😉

kaajkaa
autor
6. kvě 2014

Ano, priority si myslím, ze mám ja i muz srovnané. Zajímalo mne to hlavně z důvodu, ze pred zjištěním tohoto faktu jsme měli pohlavni styk celkem často, cvičila jsem, chodila na dlouhe vycházky, tak mne zajímalo, zda jsem nějak teto situaci nenapomohla...
Doufám, ze při dodržení všech doporučení bude vse v pořádku..jsou to ale trochu nervy, kdyz člověk neví, co se uvnitř tela děje a zda je vse v pořádku.

tarra27
6. kvě 2014

@kaajkaa ty abstinuj a partnera obštastni jinak 😉 jedná se pár týdnů...

(partnera/manžela bych o sex neochuzovala....) pár týdnů do porodu, pak šestinedělí... .-) to není krátká doba .-)

gosa22
6. kvě 2014

@kaajkaa to je dobře 😉 řekla bych, že to klidně mohlo k tomu pomoct...těžko říct...já se honila v práci a doteď si myslím, že jsem tomu napomohla...doktor ti to ale přesně neřekne...nakonec jsem byla šťastná, že jsem zůstala doma 😉 😉 😉 ať se daří 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru