Alternativní léčba astmatu, zkoušeli jste ji?

hojda
29. led 2015

Dcera 3 roky nám už delší dobu kašle a já začínám mít podezření na astma. Něco málo jsem přečetla a klasická medicína si s tím moc poradit neumí, spíše jen potlačí příznaky a například dlouhodobé používání kortikoidů dostávají tuto nemoc do začarovaného kruhu. Chtěla bych vědět, zda někdo zkoušel nějakou alternativní léčbu a s jakým výsledkem? Napadá mě homeopatie, tradiční čínská medicína, detoxikace podle Jonáše atd. Budu ráda za každou zkušenost. Hodně prý astma může ovlivnit i strava, má někdo zkušenost s úpravou jídelníčku? Jaký je režim malých astmatiků? Co můžou a co ne? Jaká jsou jiná omezení ? Jak je to s chozením ven v zimě, koupáním a jinými činnostmi? Malá stále pokašlává, tak nevím co můžeme a co ne. Děkuji

bzubzalka
29. led 2015

Taky by mě toto vše zajímalo.Astma mám já-vypěstované z neléčené alergie..beru kortikoidy, před zátěží ventolin.vše dělám bez omezení.

hojda
autor
29. led 2015

@bzubzalka Malá dostala ventolin, ale ještě jsme ho nepoužili. Dost jí pomáhá mišpulníkový sirup, který nám doporučili na tradiční čínské medicíně, ale to ještě nebylo jisté, že je to astma, každopádně jemně roztahuje dýchací cesta a u malé fakt funguje a dost rychle.

11112
29. led 2015

Dobrý večer, mám známou která má chlapečka co má astma a už delší dobu bere Colostrum a říká,co ho bere, že nemá chlapec žádné problémy ani záchvaty kašle

katyxq
29. led 2015

Koukni sem https://www.modrykonik.cz/blog/alneka/album/s-p... ... dost těch rad je od Věry Zíkové - @kam.zyk

svija
29. led 2015

@hojda - já nemám zkušenosti jako matka dítěte s astmatem, jen ti můžu napsat jako terapeut čínské medicíny, že dětské astma je poměrně častý stav, co se touto alternativní cestou řeší. Většinou se to docela daří zvládnou, když ne vyléčit, tak aspoň hodně zmírnit. Čím dřív se to odchytne, tím líp. Samozřejmě se upravuje i jídelníček.

lu777
29. led 2015

@hojda syn jednu dobu hodně kašlal.. bylo mu tak 3-4 roky... kromě zvlhčování jsme výrazně omezili nebo vyřadili mléko a cukr... a dávala jsem něco od Energy a nějaké homeopatikum... a dlouhodobě jsem mu dávala probiotika, ta střeva s tím opravdu hodně souvisí !

čínská medicína je super, je to drahé, ale vřele doporučuji, mám s tím vynikající zkušenost u x věcí, které klasická medicína nebyla bu´d schopná diagnostikovat (příčinu skutečnou) nebo léčit aspoň symptomy...

jinak podle mě matka pozná kdy je potřeba dítěti nějak pomoct... já ani neběhala po nějakých imunologiích nebo alergologiích... mám bohužel dost dlouhé zkušenosti se zdrav. potížemi od svého mládí, takže vím, že se dlouho diagnostikuje a pak to končí tím, že se dlouhodobě berou věci, které zvlášť pro malé děti jsou velkou zátěží...
takže opravdu bych to řešila úpravou stravy a alternativně, ať zbytečně nekončíte na nějakém dýchátku 😖 😖

samozřejmě to astma může mít i psychické příčiny, úzkost atd... hodně bych mazlila a mít doma pohodu, nespěchat moc... výborný je taky Balneol do koupele - jak na dýchací potíže tak na kožní a taky na nervy, na spaní 🙂 🙂 u nás se děti o koupel v Balneolu skoro perou a ani jim nic neříkám, oni jen hlásí, že to zkusili (chtěli vědět jaké to je, má to černou barvu) a bylo jim moc dobře tak to chtějí znova 🙂 mně někdy i když na mě leze chřipka apod. stačí dát si třeba obden Balneol koupel a za pár dní naprosto ok... opravdu asi často podceňujeme jemné náznaky těla, že něco není v pořádku a zbytečně necháváme nemoci rozběhnout, protože svoje tělo neslyšíme....
jinak kromě koupelí děti uklidňuje a harmonizuje hodně i masáž nožiček třeba 🙂 výborné i u těch větších... je to prostě čas strávený s maminkou, v klidu, povídáme si a lecjaké napětí najednou zmizí 🙂

svija
29. led 2015

@lu777 - ty bylinky bohužel drahé jsou, ale naštěstí se dávají podle váhy, takže u dětí to pak tak hrozně drahé není. Dětem se taky nedělají odvary, které by se do nich těžko dostávaly, ale granulky, ty se dají zamíchat do jakékoliv tekutiny.

kikimaruska
29. led 2015

Také by mě to zajímalo. Syn má astma diagnostikované od 3 let, má ale i alergie na pyly(keře, trávy) a BPD, takže to taky dělá hodně. Nejprve měl nasazen Budiar, Berodual N má jako SOS a na alergii bere Aerius. Výsledky se ale nelepšily, takže dostal v 6 letech po přechodu k nové alergoložce silnější léky s protizánětlivými účinky Seredite Diskus 250, po kterém se výsledky konečně rapidně zlepšily. Léky bere ale pravidelně bez přestávky, jakékoliv vysazení je znát. Ohledne úpravy jídelníčku atp.nám dr.nikdy nic neříkali, ale ptala sem se na sport a to mi dr.říkal, že je chyba, když maminky uplně děti odstřihnou od sportu, aby se nenamáhaly atp. Že sport ano, s mírou a pokud by byly problémy, tak by se upravila léčba, ale ne dítě od sportu izolovat. Jinak jsme domu pořídili inhalátor a preventivně syn inhaluje Vincentku. Jinak před nasazením léků se synek po jakékoliv aktivitě, třeba kratší běh zadýchával a kašlal hodně často, v noci se budil s kašlem...míval neustále bronchitidy...díky lékům to hodně ustoupilo. Nyní ještě dobírá Ribomunyl.

kikimaruska
29. led 2015

@svija mohla byste prosím trochu rozepsat tu úpravu jídelníčku? Moc děkuji.

svija
29. led 2015

@kikimaruska - no u astmatu jako jeden z faktorů bývá zahlenění, takže z podle pravidel čínské medicíny se pak vynechávají především mléčné výrobky a sladkosti. Pro českého rodiče to většinou zní hrozně, že by mělo být dítě úplně bez mlíka, ale dá se to nahrazovat jinými věcmi. Pak by se obzvlášť teď v zimě neměly jíst moc věci, které "zachlazují", což znamená studené věci přímo z lednice (zmrzlina, džusy), citrusové plody, i zelenina a ovoce by měly být krátce tepelně zpracované. K snídani se pak doporučují nějaká aspoň trochu zahřívací a nevysušující jídla jako různě obilninové kaše (rýžová, jáhlová, ovesná atd.) s různými semínky a ovocem. Ze začátku to trochu trvá, než si na změnu celá rodina zvykne, ale jde to 🙂 .

kikimaruska
29. led 2015

Děkuji, mne to zajímalo, protože při ADHD se upravuje taktéž jídelníček. Svist téměř nejí ani nepije, máme od narození velké problémy s jídlem, takže sem ráda, že vůbec něco sní. Ale odebrat mléko. 😖 . Mléko a mléčné výrobky jsou jediné jídlo a surovina, kterou bezproblémů přijme, vypije...popravdě by mohl být živ jen z toho. On je boj, když to vysazuji při zahlenění a rýmě (syn vždy hleny zvrací). To si moc asi nepomůžeme... 😒.Jinak kaše ty děláme a jíme, ale vše jsou to kaše mléčné.

lu777
30. led 2015

@svija tak moje děti vypijou i ty čaje, není problém, jsou zvyklé 😉
jinak starší spolkne i kapsličky, takže naprosto v pohodě... ale díky bohu to už nemusíme řešit... i jsem dávala delší dobu Vitamarin a to taky pomohlo, velmi se to zlepšilo... ale omezení mléka a cukru jedeme víceméně pořád, prospívá nám to všem 😎 !

já nechápu proč je ve všem pro děti nacpané mléko a cukr 😕 cukr nemá plusy žádné, mléko má sice vápník, ale při zpracování zkyseluje tělo a zahleňuje a konečný výsledek i s tím vápníkem je prý v mínusu, protože pro to zpracování zase vápník potřebuje.... 😕 😉
zaujalo mě, že podle statistik čím víc mléka se konzumuje, tak tím větší výskyt osteoporozy v těch daných zemích... takže za mě je propagace mléka čistý byznys mléčné lobby....mám okolo sebe i plno veganů a jsou zdravější než zbytek lidí co znám a některé ty děti v životě neměly mléko 😉

lu777
30. led 2015

@svija jinak je fakt že pro děti nejsou tak vysoké dávky, ale když jde o něco složitějšího nebo se to bere dlouhodobě, tak to taky naskáče...
no a já, to ani nemluvím, já reaguju na čín. medicínu super, ale musím mít vyšší dávky, aby to mělo fakt efekt...

hojda
autor
30. led 2015

@lu777
@svija S čínskou medicínou už jsme začali, ale ještě se nevědělo, že to je asi astma, dostala granulky na pročištění plic a celého dýchacího ústrojí. V létě měla zápal plic a když si to teď beru zpět, tak se tak asi poprvé objevil astmatický záchvat, bohužel k tomu měla ještě nějakou virózu, tak jsem mysleli, že je to k tomu. Pak následoval ten zápal plic a od té doby stále pokašlávání a do toho třeba jedna noc v měsíci několika hodinový kašel, který nešel ničím uklidnit. S úpravou jídelníčku jsme maličko začali loni, začala jsem já, ale není to 100% mléko omezujeme, ale úplně jsme nevynechali zatím. Musím pořádně nastudovat, čím to u dětí nahradit, aby měli všechno, co potřebují. Když ale vezmu, že půjde do školky a tam je jídlo hodně o mléku, tak nevím, jak to případně budeme řešit tam. Kaše jím já, dělám je do rýžového mléka, nebo jiného rostlinného, ale rýžové mi přijde cenově i chuťově asi nejlepší. Malá bohužel nemá ráda konzistenci kaše, nechtěla jí, ani jako miminko, takže kaši do ní bohužel nedostanu, to vím jistě☹. Sladkosti jsou problém hlavně ze strany prarodičů☹, ne že by doma nic sladkého nedostala, ale snažím se to nekupovat, ale babičky nás dost zásobují, no budeme tomu muset udělat přísný konec.

hojda
autor
30. led 2015

@katyxq Děkuju, kouknu na to.

hojda
autor
30. led 2015

@kikimaruska Mrkni na tento článek
http://www.tcm-shop.cz/rs//-R22.html lékaři už nám nabízí kortikoidy a do toho se mi vůbec nechce. Chtěli je dávat i synovi, ten měl zase syndrom periodických teplot a nakonec pomohlo reiky (nebo to přešlo samo). Nechce se mi to do toho kolotoče, který nabízí západní medicína nastoupit, i když jí úplně nezavrhuji, protože v jistém ohledu nám moc pomohla, právě u malé.

hojda
autor
30. led 2015

@svija Ještě bych se chtěla zeptat, jak je to u očkování při astmatu, jestli nevíte? Přiznám se, že z očkování mám velký respekt a malá stále ještě nemá vakcínu MMR, stále to odkládáme a když teď máme tento problém, tak se mi do toho nechce už vůbec. děkuju

berenika39
30. led 2015

@hojda pokud bys měla podezření na astma, tak bych to odkládaa co to jde. atma je vlastně chronický zánět, který vznike z alergické reakce - tělo s tím bojujue. přidat ještě tři nemoci, byla bych opatrná, no.
Jinak já mám astma jak vyšité ze ššpatně léčené alergie, podobně jako @bzbalka, takže za mě pečlivou alergologii a držet na uzdě - léky jsou dneska šetrné, různé formy, které nedovolí, aby se aůergie rozjela přešla právě v astmatické potíže. Mě pomohlo těhotenství hormonální změny mě vyléčily, ale vrátilo se to.
Neboj, u malých dětí to není definitivní, často z toho "vyrostou", když se imunita později ustálí, nemusí z toho být nic. držím palce.

hojda
autor
30. led 2015

@berenika39 Jenže u nás zatím žádné alergie není. nikdy neměla vyrážky až teď po těch lécích 😔 . Můj brácha měl jako malý podobné problémy a když byl větší, tak už to bylo dobré a je bez obtíží.

lu777
30. led 2015

@hojda ad sladkosti - já když někdo doveze, tak dostanou jednu věc... zbytek uklidím a většinou to dělám tak, že to dám před dům a za půl hodiny to tam není, holt Praha a bezdomovci 😅
jinak sladké dávám (zdravotně jsou teď ok oba), ale přiměřeně opravdu... limonády, lízátka, bonbóny nikdy...
když dyndají tak udělám něco domácího a tam dám třeba místo cukru sirup nebo aspoň třtinový cukr a třeba jáhlovou mouku apod... sladké děti občas chtějí, ale dá se to obejít - rozinky, banány, mango atp. uspokojí hodně chutí na sladké opravdu... jen se musí opravdu z domu dostat to klasické sladké...
jinak moje děti vědí, že v obchodě se zdravou výživou si můžou vybrat prakticky cokolí - takže tam chodí rádi 😀 minule si vybrali raw tyčinku a jak si pomlaskávali 😉

ad školka: pokud má dítě s něčím problém, tak školka by měla vyjít vstříc... u nás třeba bylo dítě s laktoz. intolerancí takže prostě mu mléko museli něčím nahradit 😉

lu777
30. led 2015

@hojda očkování určitě odložit !!
my jsme měli odložené jedno očkování rok a druhé ani nedostala.. právě kvůli laktoz. intoleranci a oslabení.... za ten rok měla přísnou dietu, alternativní léčbu a díky bohu je zdravá 😵
jinak u očkování vždy dávám homeopatika (po jedné ošklivé reakci u syna)...

buldrik
30. led 2015

@hojda
mas astma u dcery potvrzeny od lekare nebo je to porad jen jedna z moznosti ?

mne se astma vyvinulo az v dospelosti (kombinace zraneni nosu a alergie). hrozne mi pomohlo :

- pochopit, v jakych situacich/prostredi se mi astma aktivuje (takze bohuzel kocku jsem musela dat kamosce) a snazit se tomu vyhybat nebo se pripravit (treba pouzitim ventolinu)
- jidelnicek - omezeni jidel, ktery zahlenujou
- jihovychodni asie - nevim cim to presne je, ale po vystoupeni z letadla se mi vzdycky dychalo nadherne (i kdyz ostatni kamaradi padali okolo horkem) a mohla jsem delat v podstate cokoli a ani jednou jsem nemusela pouzit ventolin. ... ale nejaky pobyt u more bude fungovat podobne. 😎
- tehotenstvi 😀 na to ma ale ta tvoje jeste spoustu casu 🙂 ... v tehu mi astma zmizelo, ted, kdyz je maly skoro 11 mesicu tak se mi dusnost trochu projevuje jen kdyz jdu v mrazu behat ven.

na alternativni lecbu nejsem, takze nulovy zkusenosti

kikimaruska
30. led 2015

K tomu pobytu u moře...ten nám sice v lázních také doporučovali, ale narovinu na očistu dýchacích cest atp.aby to mělo efekt je vhodný pobyt nejméně v rozmezí 6--8 týdnů, což si skoro nikdo jen tak dovolit zaplatit nemůže. Pobyty na 8-14 dni jsou téměř bezpředmětné podle dr. Prostě se tělo nestačí zregenerovat.

kikimaruska
30. led 2015

@hojda děkuji za odkaz! Zajímavé počtení. Kubula by měl tech bylinných směsí užívat opravdu hodně, ale nevím nevím, kde bych sehnala v ČR alergologa a plicaře otevřeného čínské medicíně (a vysazení aktuálních léků). Máte někdo zkušennosti s dr.který je tomu otevřen? Tady u nás je tech problémů víc (navštěvujeme pravidelně krom pediatra neurologii,alergologii,pneumologii,ortopedii,oční a psychologa (hrozí nám do budoucna i medikace z hlediska neurol.poruchy), plus deformované plíce už nikdo do pořádku nedá...(aplikace kortikoidů na dozrání plic ve 27 tt, po porodu oboustranný pneumotorax plic a intubace...) takže to není čisté řešení astmatu u jinak zdravého dítěte, ale u dítěte extrémě nedonošeného, rizikového i v jiných ohledech a to si podle mne na triko nikdo nevezme (že by řekl, vysadte to a zkuste to a to, já vás budu mít pod dohledem :- ( a vezmu si to případně na triko) ....ale je to zajímavá možnost a ráda si počtu.

hojda
autor
30. led 2015

@kikimaruska Nevím jestli je to v tomto článku nebo v jiném, který jsem o TČM četla, ale píšou, že rozhodně nevysazovat stávající léčbu, dělá se to nějak postupně.

hojda
autor
30. led 2015

@buldrik Nemám. Dr. nám řekla, že věku cca od 2 do 5 let se to dost těžko diagnostikuje, je už moc velká na nějaké vyšetření, které se dělá miminků a moc malá na ty pro větší, ještě moc nezvládne spirometrii atd., takže se to spíš jen usuzuje z klinického obrazu. Udělali jí krev, tam nic nenašli a léky, které jsou na astma zabírají, takže podle toho bych řekla, že to bude ono.

svija
31. led 2015

@kikimaruska - já vím, že pro běžnou českou maminku je odebrání mléka něco, co si neumí představit, obzvlášť pokud ti nic nejí. Tak to zkuste třeba aspoň omezit a ty kaše spíš dělat nemléčné. To je začátek.

@lu777 - to že je mléko naprosto nutné, nám mlékárenský průmysl nutí v každé reklamě, ale studie o osteoporóze i jiných nemocech ukazují něco jiného.

@hojda - s očkováním bych radši ještě posečkala, mohlo by vám celý obraz ještě zhoršit, podle čínské medicíny je to vnější škodlivina, která neprochází postupně přes všechny obranné vrstvy, ale je injekčně vpravena rovnou do té nejhlubší. Pro tělo je to šok a špatně se té škodliviny zbavuje, v podstatě to pak zvyšuje tendenci k alergíím a astmatu. Nebo se dá i "ochránít" tělo bylinkami, co se při očkování dávají, právě aby se ta vnější škodlivina vyloučila co nejdřív. A medikaci určitě nevysazujte, uvidíte jestli se něco zlepší po TCM, pak třeba trochu uberete a postupně se snižuje až do úplného vysazení, pokud se to astma uklidní. A sladkosti od babiček je kapitola sama pro sebe, je to s nimi někdy fakt těžké.

hojda
autor
31. led 2015

@svija Ona dostala zatím jen Singulair, jenže po 5 dnech se jí udělala vyrážka, tak jsem ho vysadila a až odezní tak zkusíme znovu, jinak mi nabízela dr. jen kortikoidy a do toho se mi jít nechce. Kašel se nám daří tlumit Mišpulníkovým sirupem ,ten jí zabírá docela rychle. Máme ještě Ventolín, ale zatím jsme ho nepoužili

lu777
31. led 2015

@svija jj, já vím, proto to píšu o tom mléku 😉 moje malá byla bez mléka skoro dva roky a prospívá krásně 🙂
@hojda jinak mně přijde, že to je dost i psychické opravdu... co máme doma větší klid (dělám míň hodin), tak i ta nemocnost klesla... dávám dětem i Bachovky a i když měly třeba neštovice a bylo jim zle, tak to líp zvládaly a i ten průběh nemocí mi přijde lepší... psychika taky dělá hodně

svija
31. led 2015

@lu777- a nevíš, kde koupit v Praze bachovky, aniž bys je musela objednávat přes net? Jde mi především o tu Rescue Night směs.