Nitroděložní tělísko Mirena. Máte zkušenost?

baradolezal
21. únor 2011

Ahojky,
vim ze tyto temata zde jiz byla otevrena, ale s docela starsim datumem a v dnesni dobe je ten vyvoj (vseho🙂 docela rychly.

Proto bych se chtela zeptat, jake mate nejnovejsi zkusenosti s timto teliskem... Dnes mi ho nabidla doktorka - predtim jsem brala prasky, sem tam zapomela a mame Katerinku 🙂
Osobne se mi zda, ze ma docela dost vyhod - budu kojit, nemusim hlidat prasky, je na docela dlouho a v neposledni rade - kdyz spocitam kolik dam za tech pet let za pilulky, cena mi prijde luxusni (cca 6000 Kc) Jenze co negativa? Jsou nejake?

Napiste prosim jakekoli zkusenosti a napr. pokud i pouzivate ci znate i jine znacky!!!

Dekuju 🙂

jitta
21. únor 2011

@baradolezal ahoj, já mám Mirenu od února 2010. Nechala jsem si jí zavést hned po skončení šestinedělí, kdy jsem malinko špinila, pak po zavedení jsem špinila ještě asi 4 dny a pak nic. Menstruaci vůbec nemám, až letos na Nový rok jsem asi 5 dní špinila. Před necelým týdnem jsem přestala úplně kojit,tak uvidíme, jak to bude dál. Ale jinak za mně vřele doporučuji 😉 😉

baradolezal
autor
21. únor 2011

@jitta co pritel (manzel) nerikal nic? Neciti ji? Uz ani nevim, kde jsem to slysela, ale pet let je docela dlouha doba a pry muze zarust?

jitta
21. únor 2011

@baradolezal já jí mám rok a manžel si na nic nestěžoval, d. říkal, že kdyby cítil ty drátky, že mám přijít a zkrátí je, ale u nás ok. No toho se bojím taky, toho vyndavání za pět u mě už jen za 4 roky, ale na to raději nemyslím 😉

many
21. únor 2011

dobré téma 😉 časem to taky budu řešit, tak jsem ráda, že si tu počtu 😉

baradolezal
autor
21. únor 2011

@jitta jak nemyslis??? 😀 to bylo to hlavni co me napadlo... mam strach, ze to zaroste, zustanou jizvy a treba s dalsim mimcem bych mohla mit problem! Jako ze se neuchyti ☹ Myslis, ze i to se muze stat?
My jeste dalsi urcite chceme, ale az za delsi cas, tak mi to prijde jako docela dobry antiko pro nas...

jitta
21. únor 2011

@baradolezal jé, tak já si to nějak nepřipouštím, prostě tam je a ven musí, tak co si stím lámat hlavu. Jinak si myslím,že by pak neměl být problém s otěhotněním, to by ti to snad dr. řekla,když ještě chcete další mimi. U nás už další nebude, tak o to bylo rozhodování jednodušší a po prvním těhu jsem brala pilulky, ale bála jsem se že zapomenu a takhle mám na pět let pokoj 🙂 🙂

miarosa
2. říj 2011

Ahoj holky, tako o Mirene přemýšlím, teď sem byla u jiné gynekoložky, zastupovala tu mou a strašně jí chválila že všechny její holky jí maj a jsou strašně spokojené, ale četla sem i hodně negativ, o několika měsíčním špinění a špatné pleti, a že přibírají, tak teď zase nevím.

babara
14. lis 2011

Holky prosim za rychlou odpoved
Kolik jste platily za ZAVEDENI Mireny krom platby za ni (nasla jsem si ji na netu za 5200). V Krci chtej 1000, to mi teda prijde moc, muj gyndar to nedela :(

pavlivla
14. lis 2011

@babara platila jsem se vším všudy před cca 3roky 5900Kč.
@miarosa Mirenu jsem měla zavedenou 2,5roku.Byla jsem s ní celkem spokojená,na záčátku jsem teda 3měsíce špinila ☹ ,ale potom už jsem ani nemenstruovala,což mi teda max. vyhohovovalo.Teď jsem po vyndání půl roku a snažíme se marně o druhé miminko 😒 musím užívat hormony,abych měla pravidelný cyklus.Je tu prosím někdo kdo má Mirenu vyndanou?Jak dlouho trvalo srovnání cyklu a případně otěhotnění???

babara
14. lis 2011

@pavlivla dekuju za odpoved. Ty nejsi nahodou z Prahy?
JInak preju at se brzo mimco zadari ;) Vyndani te nebolelo?

pavlivla
14. lis 2011

@babara děkuji 🙂 Z Prahy nejsem,vyndání nebolelo vůbec 😉

kozlenka
16. lis 2011

Tak se přidávám k Vám, co si ji nechali zavést.. Platila jsem 6500kč a zatím vkuse špiním a krvácím, což mě teda dost štve 😠 Snad to brzy přestane.. Rodila jsem koncem srpna a kojím plně. Jak poznám, že se Mirena dobře usadila? Je krvácení normál? Díky

miarosa
29. pro 2011

@babara ahoj asi už odpovídám pozdě, jsem z Prahy a platila sem s Mirenou a zavedením dohromady 6030,- přesně 🙂

miarosa
29. pro 2011

Mám Mirenu zavedenou, skoro 2 měsíce a musím říct že stále občas špiním, na krku se mi objevila divná vyrážka, která se tváří že nezmizí, první měsíc neuvěřitelné akné na celém obličeji, na které sem v životě netrpěla, ale manžel, který tomu sice nerozumí mi tvrdí že ty hormony jsou z těla ven a někde se to odrazit musí a má asi pravdu, nejdřív sem strašně přibírala na váze a teď když jsou vánoce, můžu jíst co chci a hubnu, navíc meě začali strašně bolet záda a já s nimi nikdy neměla problémy a to tahám našeho prcka pořád a každá máma ví jak bolí záda když se dítě pořád tahá. Tak nevím, co si o tom mám myslet, na netu sem našla hodně negativ, ale už jí mam zavedenou tak chci věřit že se to srovná a že je to jen období kdy si já a moje nová kámoška Mirena na sebe zvykáme 😀

babara
3. led 2012

@miarosa neodpovidas pozde, dekuju. MIrena bude muset pockat. Nez mi ji nekde milostive stihli zavest, tak uz jsem zas v tom 😀
Tak snad si uz brzo na sebe zvyknete ;)

miarosa
3. led 2012

@babara vážně? no tak to je super 🙂 teda jestli z toho máš radost 🙂?

babara
19. led 2012

@miarosa ale jo, sice i dost obavy, ale snad to zvladnem 😀
A co ty a MIrena, uz lepsi?

helena1977
26. led 2012

Ahojte´, já mám Mirenu zavedenou dva měsíce. Sice nešpiním a nekrvácím, ale mám trochu akné na obličeji a přibrala jsem 5 kg, takže doufám, že to po nějaké době přejde. Každopádně je fajn, že nemusím myslet na braní prášků.

anasaratina
8. bře 2012

Ahoj,
mám Mirenu zavedenou 8 měsíců, stále ještě kojím, od porodu jsem menstruaci neměla, až teď jsem ji dostala, myslíte, že je to normální?
děkuji

hlavinka
15. lis 2012

Ahoj holky, par dotazu:

Po zavedeni, jak vam bylo? Bolelo to, nebo jste to citily? Byly jste hned funkcni? (budeme delat rekonstrukci a pripadne mi to zrovna na termin zavedeni, tak uvazuju, zda to posunout).
A jak dlouho jste spinily po zavedeni? Dr. mi rikal, ze muzu spinit i nekolik tydnu v kuse, brr a to teda nevim, zda je nejaka vyhoda ☹

Diky za info

miarosa
28. lis 2012

Ahoj holky, tak mam zavedenou Mirenu rok a musim říct, že ten začátek nebyl moc dobrý, ale za rok sem špinila asi 3x a to vždy jen jeden den, ale ted začalo zase něco jiného, jako kdybych to měla po měsíci dostat tak nešpinim ani se nic neděje ale strašně se mi zvětší prsa jako kdyby mi natekla a bolí mě. za pár dni jdu na kontrolu s tělískem, tak sem zvědavá co mi poví. Ale upřímně musím říct že ikdyby mi řekla že to je z tělíska nechám si ho. Váha je v pohodě, pleť i pokožku mam jak mimino a tenhle malí problém mě opravdu nepřesvědčí o tom ho dát pryč 🙂 Nemusím brát prášky, nemusím na to myslet a to je pro mne docela duležité 🙂

hlavinka
3. led 2013

Ahoj holky, jak dlouho trvalo od zavedeni, nez jste prestaly spinit? Je to mesic a furt spinim, slabe krvacim. kdyby sel dat aspon tampon... ale takhle nemuzu na bazen, do virivky, nic ☹ doufam, ze do jara to bude dobre.

A je tu nekdo, kdo spinil porad? Jakoze treba rok, dva, tri? To by mne asi kleplo....To by byla lepsi sprcka a nazdar

diky 😉

hlavinka
15. led 2013

Zdravim!

Musim se pochlubit, uz asi tyden nespinim - hura! 🙂 Takze doufam, ze uz to tak zustane.

dracula
23. únor 2013

Tak to tu čtu a patřím také mezi nové uživatelky mireny. Zatím teda od zavedení 7. 2. pořád krvácím. Je to velice nepříjemné a přemýšlím, že si ji nechám vyndat, protože jsem mimo i kvůli bolesti v podbřišku. Tohle asi nedám... Takto jsem nekrvácela ani po porodu... Nevím, zda se to srovná, nikdy jsem s žádnou antikoncepcí neměla problém.

lecitelka
10. bře 2013

Ahoj k Dracule 🙂 ja si ji nechala zavest 8.2. Tak ji mam ted akorat mesic... Muzem klidne porovnavat zkusenosti! Zavedeni uslo. Nejdriv jsem krvacela po zavedeni. To preslo ve spineni. Protahlo se na 14 dni. Ale uslo to. Pak jsmem mela 5 dni pokoj a 20.den cyklu jsme zacala menstruovat a trvalo to 14 dni. Dneska jen spinim. Tak doufam.ze to tak zustana. Pokud mas bolesti v podbrisku. Skoc si ke gynekologovi. Zkontroluje ultrazvukem ulozeni Mireny. Ja taky byla kvuli tomu dlouhodobemu krvaceni. Pisni. jak to s tebou vypada 🙂

lecitelka
10. bře 2013

Jinak si kup v lekarne Ascorutin. Uzivej 3 krat 2 tablety. Lekar ti muze napsat i Cyclo 3 Fort. Zpevnuje pevnost kapilar. Event je mozne nasadit Norethisteron na nejmene 10 dni. Pokud nemas nejake kontraindikace.

dracula
10. bře 2013

@lecitelka Tak já tedy jsem na tom hůře. Pořád krvácím od 7. 2. Stále více. 27. 2. jsem byla na kontrole. Prý mirena je ok. Akorát na bolesti jsem dostala antibiotika doxybene na 10 dní po 12 hodinách. To jsem v pátek dobrala. Beru 6 ascorutinů denně. V pátek jsem už najela na další balení. Do toho jsem brala 10 dnů 1 norethisteron denně, teď 3 dny mi doktor po telefonu zvedl dávku na 2 norethisterony. Výsledek nijaký. Dnes v noci jsem krvácela tak, že jsem byla skrz. Takže už to pomalu vzdávám. Více než měsíc krvácení v kuse přes antibiptika, hormony, ascorutin mě děsně vyčerpává. Teď má můj gynekolog dovolenou, tak se za týden k němu vydám a půjde ta mrcha ven.

dracula
10. bře 2013

@lecitelka Ještě jsem zapomněla napsat, že bolesti jsou o 80% menší. Ale ok pořád ne.

kamhajek
10. bře 2013

Já už mám mirenu podruhé, s první jsem byla maximálně spokojená. Žádná menstruace, vůbec jsem si nemusela hlídat prášky, řešit jestli to nedostanu zrovna nevhod...Po pěti letech šla ven a za měsíc jsem byla těhotná. Druhou mi zavedli stejně jako první hned po šestinedělí a zatím vše stejně jako s první - spokojenost maximální. Jen to vyndávání bylo nepříjemné, ale proti porodu procházka růžovým sadem. Jo a po zavedení jsem ani u jedné nešpinila více než dva dny, nevím jestli na to má vliv doba zavedení těsně po šestinedělí a kojení, ale možné to je.

kamhajek
10. bře 2013

@anasaratina určo je normální, že jsi to dostala, dle mé doktorky se občas menstruuje, já měla to štěstí, že za celých pět let jsem špinila tak 3x.