Imunologické příčiny neplodnosti. Zkušenosti a rady 🙂

bonifac
9. lis 2013

Ahoj děvčátka, před pár dny jsem se dozvěděla proč mimís ne a ne přijít.
Je to tím že mám protilátky proti spermiím, obrněné vajíčko a buněčnou imunitu. 😲
No docela jsem koukala... lovila jsem samozřejmě hned na internetu, ale víc než základní info a většinou všude stejné jsem nenašla... Zaměřila jsem se na lov informací o bylinkách a alternativních možnostech ale taky nic...
Proto jsem se rozhodla založit toto fórum kde si můžeme vzájemně poradit a předat zkušenosti.
Přidejte se ke mě, bude nás víc,nebudeme se bát vlka,nic a vzájemně se podpoříme v čekání na zázrak 😉

alpinka1
9. lis 2013

Ahoj. I já mám bohužel zkušenost s buněčnou imunitou. Obávám se, že bylinky ani jiná alternativa na rozházený imunitní systém nepomůžou a ani bych neriskovala, díky buněčné imunitě proti trofoblastu jsem ve 13.týdnu přišla o miminko. Takže i kdyby se bylinkama podařila obejít neplodnost, pořád není vyhráno. Jinak já mám teď nasazený Prednison a stále neúspěšně se pokoušíme ☹ Ráda podpořím a případně se podělím o zkušenosti. Určitě se toho zázraku brzy dočkáme! 😉

pistalinda35
9. lis 2013

@bonifac ahoj 🙂 mne zjistili protilatky proti ovariu + NK bunky zvysene... Behem stimulace ( IVF ) jsem uzivala Prednison. Stimulace byla uspesna. Cekam na prvni pokus mimi a mam jeste dva mrazacky... Je vzdy nadeje. Drzim palce !

bonifac
autor
9. lis 2013

No já to určitě nechci obcházet a nahradit pilulky jen alternativní meducínou ale podpořit to snaženíčko trošku... ted když vím na co se zaměřit...
Můžu Vám holky říct že se mi snad i ulevilo... Podstoupili sme toliko vyšetřěmí, já sem překročila sama sebe a šla jsem dobrovolně na laparoskopickou hysteroskopii ale pořád nám doktoři řikali jak sme zdravý...To je na budku... Je bezva bejt zdravej ale proč to teda nejde?! Tak už to víme a můžeme se pohnout z místa.
Byla jsem v ummuni u pani primářky Daňkové, ta mi naspala seznam vitamínů co mám brát, nějaké kapičky s rybím tukem a mám se k ní objednat v 9.tt aby mě asi hlídala a mimíska sme tam udrželi 🙂
Recept na pilule mi dají prý až v Gennetu.

bonifac
autor
9. lis 2013

@alpinka1 vám se zadařilo i bez IVF ?
Je mi líto že ste přišli o mimí :( To jste veděli že máš problém a nebo to lékaři zjistili a až když už bylo pozdě?

bonifac
autor
9. lis 2013

@pistalinda35 Moc držím pěstičky! Kdy máte termín?

malaradost
9. lis 2013

ahoj🙂 Já mám před sebou 3. IVF a na imunologii (taky u Primářky Daňkové)mi nasadili Prednison, musím ho brát minimálně 6. týdnů před transferem a jestli otěhotním, tak potom taky, abych o miminko nepřišla. A taky chodím do Gennetu 🙂

alpinka1
9. lis 2013

@bonifac jj, podařilo se mi otěhotnět přirozenou cestou. Sice to dlouho nešlo, ale pak se zadařilo. Dokonce jsme už byly i na první návštěvě v CAR a objednaní na vyšetření před IVF a pár dní na to, jsem zjistila, že jsem těhotná. Ale u mě je to trošku složitější, protože mám autoimunitní onemocnění, kvůli kterému jsem brala léky na potlačení imunity a možná díky tomu jsem otěhotněla... Ale to jsem ještě nevěděla, že mám pozitivní buněčnou imunitu proti spermií a trofoblastu. Až když jsem potratila, tak mi bylo doporučeno vyšetření na reprodukční imunologii. No aspoň už vím co se stalo a jak se tomu příště bránit... U příštího těhotenství budu brát Prednison až do 15.tt.

A jinak k těm vitamínům, já mám zakázáno cokoli s echinaceou! Ta podporuje imunitní systém a my ho právě naopak musíme potlačit. Tak na to pozor!

bonifac
autor
9. lis 2013

@alpinka1 To je dobrý point.... echinacea fuj... já piju kontryhel, nakoupím si tu tunu antioxidantů co mi paní doktorka doporučila au vidím co mě v Gennetu poví za další postup. Hodnoty jsem neměla nějak závratně vysoké tak třeba Prednison zabere i sám...
@malaradost Taky do Libereckýho Gennetu? 🙂 Poslali tě do immunie ještě před ivf nebo až pak?

Já sem se všude dočítala že na imunologii neposílají , tak sem byla ráda a přijemně překvapená že jsme šli hnedka mezi kolečkem genetiky a hormonů ...

alpinka1
9. lis 2013

@bonifac Kontryhel piju taky 😉 Začala jsem ho pít po revizi a opravdu se mi po něm rychle upravil cyklus, takže na něj nedám dopustit 😀 Určitě Prednison zabere! Budu držet palce! A můžu se zeptat jaké hodnoty jsi měla?

malaradost
9. lis 2013

@bonifac já do Prahy na Letnou 🙂 Na imunu jsem byla v roce 07 v Podolí a teď znovu před IVF 🙂

leena76
9. lis 2013

Taky mám zkušenost s buněčnou imunitou proti spermiím. návštěva v podolí, pan dr. Madar- úžasný doktor. Následovala léčba prednisonem a anopypinem. po čtyřech měsících přirozené otěhotnění. Do 16 tt prednison. Jinak vše v pořádku. Květen 2011 se narodil Davidek. v lednu 2012 jsem otěhotněla znova, bez léčby. spíš náhodou 🙂 protože přece s mou diagnozou nemůžu jen tak otěhotnět 🙂 🙂 říjen 2012 se narodil Martínek. tak máme doma skorodvojčata.
takže držím palce ať to dobře dopadne. jo a taky byl během léčby důležitý sex s kondomem.

bonifac
autor
9. lis 2013

Dankova mi doporucila Alveo a napsala mi Vigantol...papala ste to nektera?
@alpinka1 hodnoty mam pred sebou ale neumim to presne pretlumocit 😀
Cirkul.ik (peg) vysledek 54 ref.meze 10-46
Asp elisa 37.00 ref.m. 0-20
Absol.p.cd8+ly 0.8 ref.m. 0.2-0.07
Cd4/cd8 1.44 ref.m. 1.6-2.4
Absol.p.monocytu 0.8 ref.m. <0.8
Moudra h toho uplne nejsem 🙂

@leena76
Dekuju, nebo spis dekujem (jestli muzu mluvit i za holky) za krasnej priklad 🙂
Myslim ze to je to co potrebujeme 😉

bonifac
autor
9. lis 2013

Tak sem zneuzila poslednich benefitu co me z prace zbylo letos a koupila si od gs sadu doporucenych antioxudantu 🙂 Zitra hura pro vigantol... to budu ale zdrava... 🙂

pistalinda35
9. lis 2013

@bonifac termin mame 1.1. IVF jsme podstoupili v Gennetu... V Praze 🙂

bonifac
autor
10. lis 2013

@pistalinda35 Tak to je perfektni novorocni darecek :D

bonifac
autor
10. lis 2013

@alpinka1 Ty si Pribrami ? Ja se odtama pred rokem ostehovala :D

alpinka1
10. lis 2013

@bonifac jaj, tak ty hodnoty máš úplně jinak udávané a označené než já... Tak z toho taky nejsem moc moudrá 🙂 Já byla na reprodukční imunologii v Podolí. Jinak Vigantol beru už dlouho jako doplněk léků které dlouhodobě užívám, ani jsem nevěděla, že můžou mít vliv i na těhotenství. Tak tím líp 🙂
No já nejsem přímo z Příbrami, ale jsme okres Příbram. Ale narodila jsem se v Praze, sem jsem se přestěhovala před čtyřmi lety k teď už manželovi 🙂

bonifac
autor
10. lis 2013

@alpinka1 Svět je malej 🙂 Já sem Příbramačka ale koupil jsme s manželem loni statek na Boleslavsku tak sem tady tak trošku sama ... děsí mě že budu i kočárkovat sama 🙂 Ale třeba ukecám nějakou maminu na pomíka :D
Nestihla sme se objednat do Gennetu tak tam zítra brnknu a doufám že mě vezmou co nejdřív, docela se těším na vyjádření doktorky jaký bude další postup. Už je to alepsoň něco, do ted to bylo jen "jste zdravý, dojdete si na další vyšetření"

keeshka
10. lis 2013

Tak mě taky přišli na pozitivní BI a nějaké protilátky si vytváří i manžel. Na začátku února jsme začali brát prednison a pilně dodržovali vše co nám bylo doporučeno 🙂 a druhé výsledky o 3 měsíce později byly výrazně lepší, do té doby jsme se nesměli snažit. Bohužel i přes tohle zlepšení se nám po půl roce nezadařilo, takže jsme teď v Caru, v tuto chvíli bez prednisonu.
Tím chci říci, že jediné co může pomoci je opravdu prednison, neznám bylinky, které by pomáhali nabourávat imunitu. Jak jsem různě četla, když už jednou BI pozitivní je, tak prostě úplně nezmizí nikdy. Ale taky jak mi bylo řečeno v Caru hodně kolísa, takže když vyšla např. 20% na sperma partnera, neznamená to, že tak opravdu je, ale je to hodnota v danou chvíli.
Hodně párům na imunu pomohli, tak přeji ať je to i váš případ 😉

bonifac
autor
11. lis 2013

Jedu za dva týdny na konzultaci do gennetu,tak sem zvedavá jaký bude postup.
akorá sem dočetla příbalový leták k Vigantolu... vzhledme k tomu že sme četla že D3 je na pomezí vitamínu a hormonu nemám z toho moc radost :D Dycky rikam že příbalovy letaky iž číst nebudu ... Ale nedalo mi to. No tak s "chutí" do toho 🙂

bonifac
autor
29. lis 2013

Tak v lednu IVF

bonifac
autor
26. pro 2013