Jak podpořit uchycení embrya při KETu?

anina32
9. led 2015

Ahoj, je mi 36 let, mám 11ti letého syna přirozenou cestou z prvního manželství a 28mi měsíčního se současným manželem po IVF. Důvod IVF byl špatný spermiogram, zadařilo se hned na poprvé, zavedli mi dvě embria, jedno se uchytilo. Nyní se pokoušíme o další miminko, ale nějak se nedaří, mám za sebou dva KETy, kdy se embrijko neuchytilo. Nyní jsme v situaci, kdy máme u ledu jedno poslední embrijko a víme že do dalšího cyklu IVF nepůjdeme. Takže poslední KET, poslední šance... Embrijka které mi zaváděli v neúspěšných KETech, byly blastocysty nejlepší kvality, moje sliznice podle doktora ukázková, nemusela jsem brát ani léky na růst sliznice, pouze jsem 3x denně zaváděla dva utrogestany, ale neotěhotněla jsem. Teď nás čeká ten poslední KET a já hledám cokoliv čeho bych se mohla chytnout, cokoliv čím bych mohla uchycení embrijka podpořit. Proto mě zajímá co pomohlo v podobné situaci Vám?

78marcela
10. led 2015

@anina32 já měla čtyři transfery. Vždy kvalita jedna, všechno super. A v podstatě nikdy nic. Otěhotněla jsem až z pátého KET, kdy jedno embryo bylo dobrý, jedno špatný. V devátém týdnu potrat. Teď jsem opět po šestém KET těhotná. Jediný rozdíl co předtím jsem nedělala a teď dělám, je že jsem před transfery pila několik měsíců vitatonic. Obsahuje různé vitamíny podporující všechno tady kolem tohoto. Doporučila to i gyndarka, co k ní chodím. Jo a dokonce jsem asi po dvou nebo třech měsících, co jsem to pila, dostala ms. Tu jsem neměla předtím asi tři roky. A kvalita současných embryí, se kterými jsem otěhotněla, byla celkem špatná. K transferu sice dostačující,ale žádná sláva, říkal pan doktor. A povedlo se. Teď jen doufám že se tentokrát udrží až do konce.

anina32
autor
13. led 2015

@78marcela Tak v neděli máme transfer, ale jsem trochu v šoku z přístupu doktora. Když jsem se ho už při odchodu zeptala jestli to můžu ještě něčím podpořit, tak mi předepsal injekce fraxiparine. Jako jestli ho potřebuju tak nechápu proč mi to nenapsal už dřív, kdybych se nezeptala tak by mi to nepředepsal ani teď... No tak snad, doufám, že tentokrát to vyjde...

moni34
14. led 2015

@anina32 Ahojky, taky si píchám fraxiparin, ale mám trombofílii, takže musím, ale někdy ho doktoři dávají i když není důvod, protože nikdo neví proč, ale snad pomáhá při uchycení, no rozhodně neublíží, takže se tím nic nezkazí, ale může pomoct. Nechala sis dělat testy na trombofilní mutace? Jinak mám stejný problém, otěhotněla jsem po 2. IVF, ale potratila jsem a od té doby vždy bez úspěchu...

anina32
autor
14. led 2015

@moni34 né žádné testy právě nemám, mám už dvě děti tak myslím že kdyby tam byl problém tak by se to ukázalo už dřív. Mě překvapilo že mi to doktor předepsal jen tak, od válu, že jsemse zeptala tak proto, kdybych se nezeptala tak bych injekce neměla, nechápu to.

78marcela
18. led 2015

@anina32 tak to neres. Může to jedině pomoct. Taky picham zibor, to je to samý jak frax. Držím pěsti a podavej info 😉😉😉

anina32
autor
18. led 2015

@78marcela Embrijko už je u mě, teď to čekání....

78marcela
19. led 2015

@anina32 tak moc držím pěsti. Budeš testovat nebo pockáš na krev?

anina32
autor
19. led 2015

@78marcela budu testovat, nevydržím čekat 😉

78marcela
19. led 2015

@anina32 jo, já to mám taky tak, taky vždycky testuju jak divá🙂

anina32
autor
26. led 2015

@78marcela tak to asi zase nevyšlo 😔

78marcela
26. led 2015

@anina32 ještě je brzy. Já měla čárku stín až 11.den. Skoro neviditelný. Až pak se začalo rýsovat něco co bych mohla nazvat čárkou, až po 12.dnu.

anina32
autor
26. led 2015

@78marcela fakt? Já před třema rokama měla stín už šestý den, dneska jsem devátý den a bolí mě břicho jako když to mám dostat.

moni34
27. led 2015

@anina32 ještě nezoufej, já měla teď úplně stejný příznaky jako minule, když to nevyšlo, jen jsem nedostala mrchu, ale měla jsem pocit, že každou chvilku přijde, pak 10. den duch, no a vyšlo to 😉 to se prostě do poslední chvíle nedá poznat 😉

anina32
autor
2. únor 2015

@78marcela
@moni34 Díky holky, ale bohužel krev negativní, je konec, do dalšího cyklu nejdeme.

78marcela
2. únor 2015

@anina32 tak to je mo moc líto, moc mě to mrzí, ach jo...bude to znít možná blbě, ale máš aspon jedno dítě, kterému se můžeš věnovat...i když chápu, že to moc mrzí a že ta touha tam je...třeba přijde ještě někdy přirozeně...