Porovnávání CAR - Vaše zkušenosti

engele
13. lis 2013

Porovnávání CAR - Vaše zkušenosti

engele
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dashi
14. lis 2013

ART ČB
prostředí hezký až na majitelku, která bere tel. na recepci. Mě při 1. ivf naštvala embryoložka při zavední větou: Tak a už jste mamina (podotýkám, že to nedopadlo). Následoval 1. Ket, ze kterýho jsem měla špatný pocit (myslím špatně zavedeno). 2. Ket za 2 roky, taktéž nedopadlo. Podotýkám, že u mě ani partnera problém není. Jinak všechna dodatečná vyšetření (imono, genetika) jsem si oblítala, ještě než jsme šli na ivf. Po nevydařeném Ketu mě lanařili aspoň do IUI.
Řekla, bych trochu vyždímat co nejvíc peněz.
Ale to je můj subjektvní názor 😉 Nyní uvažuju nad Jihlavou, nebo Unica Brno 🙂

jane_s
14. lis 2013

Arleta Kostelec nad Orlicí
- starší vilka, prostředí celkem fajn
- jeden lékař na všechno, takže velice uspěchané, vadila mi neinformovanost
- je to tam hodně o penězích, dávali mi léky za neskutečné ceny, i můj gyndař se divil
- diagnostika jen tak z rozhovoru bez vyšetření - pokaždé mi bylo podle pana doktora něco jiného (při hystero mi řekl, že nemám endiometriozu a pak mi řekl na další návštěvě při UTZ že jí mám, přitom se to nedá takto zjistit)
- nikdy mi neudělali základní vyšetření, jen hned na nejdražší placené výkony
- po deseti minutách nervozně doktor koukal na hodiny a dával mi najevo že bych mohla jít
- IUI provedeno stylem - udělejte si LH test a druhý den přijeďte na IUI, bez UTZ, byla jsem zklamaná!!!

- a hlavně to co tam provedli mé kamarádce, za to bych je zavřela!!! - to jsem se dozvěděla až následně po tom, co jsem dobrovolně kliniku opustila!

Sanus Pardubice
- moderní a velice hezké prostředí - nedýchá to tam na mě stresem
- velice milá paní doktorka - Mudr. Šárka Novotná
- od začátku hned všechna vyšetření, stanoven přesný plán léčby, podle kterého se zatím bez problémů postupuje
- vysoká informovanost a hlavně mě po 10ti minutách nevyhodí s tím že je objednán další

jaja35
14. lis 2013

FERTIMED Olomouc - situace v roce 2007 - 2008
- jen za objednání se platilo 30 Kč k těm 30 Kč Julínkovým
- při vstupním pohovoru měl MUDr. Sobek nemístné řeči, že když jsem jen pár let vdaná, tak snad manželovi s tím spermatem pomůžu
- odběr spermatu probíhal na WC, kde každou chvíli někdo rval za kliku a vše z chodby tam bylo slyšet
- pracovala tam jedna doktorka, která uměla potěšit (jednou že mám sice na jednom vaječníku 4 folikuly, ale že už beztak nedorostou, nakonec dorostly; pak jsem ji měla při transferu... zrovna jsem měla zvýšenou teplotu a bylo mi fakt špatně, tak mi sdělila, ať si rychle skočím do lékárny pro prášky a spěchám zpátky, že už chce jít domů)
- od poslední kontroly folikulů před odběrem tam musela pacientka zůstat, ubytovávali v podkroví, za což si nechali platit
- na pokoj večer posílali zdravotní sestru v důchodu, aby za peníze Vám píchla Pregnyl
- při odběru vajíček jsem seděla v přísálí s jednou, co tam byla na potratu.... bylo to jak na běžícím pásu, po odběru Vás odtáhli do postele, za chvíli kelímek čaje a za 10 minut už otravovali, ať se jdeme osprchovat a obléct, že potřebují postel pro další pacientku
- před transférem mi řekli na rovinu, že embrya se zastavují ve vývoji, ale i tak je do mě šoupli
- pak jsme musely od transferu ležet na té jejich tvrdé posteli a nesměly se aspoň pár hodin pohnout, aby se embrya zahnízdila, docela palba na psychiku, po 2. nevydařeném IVF jsem od nich odešla

jaja35
14. lis 2013

Pak jsem přešla do REPROFITU Brno. Nesrovnatelné..... nebe a dudy. Dělají tam i minimální stimulace (5 dní Clostilbegyt a pak se párkrát dopíchne Menopur, pak Pregnyl a jde se na odběr. Odběrová místnost pro muže je odhlučněná s videokazetami... prostě s WC ve Fertimedu nesrovnatelné. Po odběru vajíček ležíte hodinu v posteli, dostanete sušenku, čaj. Lékař Vám k posteli přijde říct, kolik vajíček odebrali. Se svým doktorem vyřešíte spousta věcí po emailu. Jak se vyvíjí embrya, se dozvíte po telefonu. Divné, že ve Fertimedu jsem měla špatně se vyvíjející embrya, tady jsem měla jedničková. Zavedení embryí sledujete na velké obrazovce, chvilku poležíte a jdete se obléct a jedete domů.
Hlavně jsou tam suproví lékaři, kteří se snaží ušetřit Vám peníze.

beruskaevuska1
14. lis 2013

REPROFIT BRNO

Začala jsem tam chodit před rokem. bohužel ne vždy jsem zákroky prodělala u svého lékaře. líbí se tam i manželovi. příjemné prostředí, dvě hodiny po opu jsem odcházela, protože jsem chtěla, klidně jsem mohla zůstat déle. mám za sebou ET a KET. lékaři komunikují i přes maily. také jsem svoje embrya viděla na obrazovce. jen bohužel - vím že je to drobnost, ale lékaři se nepředstavují. můj dr. se mi představil, ale utz a zákroky absolvuji s doktory, jméno zjistím až z lékařské zprávy nebo když se podívám na tabuli s fotkami a jmény. původně jsme měli jít do heliosu, nemohu srovnávat, ale věřím že se díky jejich péči dětí dočkáme.

akashka
14. lis 2013

REPROMEDA BRNO

- příjemné prostředí i personál
- udělají potřebná vyšetření o vyšetření navíc si lze zažádat a není s tím velký problém, jen o nich musí člověk vědět
- ne vždy vyšetřuje stejný lékař, ale ono to někdy není na škodu
- do PGD nás lehce natlačili (ale v momentě kdy na něj měli akci a nemuseli jsme ho platit), dle jiných lékařů nutné nebylo, ale my jsme za něj nakonec rádi
- nesdělují výsledky po telefonu, ale jen osobně
- zapomněli mi před stimulací nasadit anopyrin, zjistila to až doktorka po OPU a z její reakce, nám bylo celkem jasné, že to je chyba
- po transferu nám dali slevový kupon na další pokus - lehce demotivační
- povedlo se na první pokus při transferu jednoho embrya
- celkově jsme tam byli víceméně spokojení, a určitě si tam půjdeme i pro další miminko 🙂

CAR OBILNI TRH
- tam jsem byla jen jednou na informační schůzce a úplně mi to stačilo..
- byla jsem tam ve čtvrtek s tím že mám s pátek dostat ms a nabídli mi, že v pátek ráno mi udělají odběry a v sobotu můžeme začít se stimulací.. ovšem výsledky odběrů by byly až v úterý, tak nevím na základě čeho by stimulaci stanovovali.. navíc součastí odběrů vůbec neměla být štítná žláza (??!!), žádná genetika atd.. více testů prý dělají až po několika nepodařených pokusech či potratech... po těchto informacích jsem se rozhodla jít někam, kde udělají všechny potřebná vysvětlení a nebudou plýtvat pokusy naslepo.. Cenově nakonec vyšla i líp Repromeda.

jawuna
14. lis 2013

Já teda nemám srovnání s jiným CAR, ale byla bych moc ráda, kdyby moje zkušenost někomu pomohla....podotýkám, že jsem si ho vybrala sama po mnoha letech neúspěšného snažení a 4 neúspěšných těhu na základě info z netu a pár mailů vyměněných s jejich primářem.

SANATORIUM HELIOS
- velmi podrobné vyšetření, některé testy jsem jinde ani nenašla
- individuální řešení vzhledem ke zjištěným problémům
- hezké prostředí, ale zas ne takové eňoňůňo jak jinde 🙂 normálka
- hrozně milí, ochotní, trpěliví, empatičtí lidi (prim., koordinátorky, embryoložky i genetičky)
- spousta času na otázky a vysvětlování
- možnost mailové i tel. komunikace, rychlé odpovědi na maily (i o víkendu večer)
- normální ceny ve srovnání s ostatními
- PGD placené pojišťovnou
- kontroly i o víkendu, konzultace i později odpoledne
- ÚSPĚCH PO PRVNÍM ET 😵

holino
14. lis 2013

REPROFIT =)
- pěkné příjemné prostředí
- jeden vybraný lékař na vše ....zákroky odběry konzultace ...odběry a vše i o sobotách a nedělích ....když už jiný lékař je o všem předem informován jak lékař tak pacientka
- netahají se zbytečně korunky z kapes
- při opu příjde lekař na pokoj pacientky povědět co a jak
informace o embrijich po telefonu vždy milé jednání
- komunikace s lekařem přes email kdykoliv
kontrola utz klidně o víkendech
- manžel partner při zavádění ....při zavádení pacientka vidi embrijko na velké obrazovce před sebou následně na utz =)
- po opu čaj sušenka odpočinek 6é min.
- před zavedením embryjka konzultace o tom nejlepším =)
po zavedení klientka dostava těhotenský test =))
VÝSLEDEK
1X NEUSPĚŠNÉ iui NÁSLEDNĚ PAK HNED PRVNÍ IVF A 100% USPĚCH (AKTUÁLNĚ 15 MĚSÍČNÍ CHLAPEČEK ) =)

anna34
14. lis 2013

Klinika reprodukční medicíny nebo taky IVF Zlín

- krásné, příjemné a moderní prostředí
- strašně příjemný personál
- při první konzultaci jsem si připadala skoro jako doma😀 uplně v pohodě jsme se o všem pobavili, bez studu.. všechen strach jsem zahodila, byli vážně fajn..
- vzali mně i manželovi komplet vyšetření - imunologie, hormonální profil, AMH, infekční nemoci, genetiku, i nás objednali na konzultaci s genetikem...všechno kolem zařídili...
- můžu kdykoliv zavolat a vůbec si nepřipadám, že obtěžuju...taky mají nonstop kontakt i na víkendy, svátky a probdělé noci 🙂
- zákroky i o víkendech... na první se chystám, tak vám potom napíšu víc... 🙂

aidule
14. lis 2013

REPROMEDA BRNO
-nemám srovnání s jinými CAR
-vybráno na základě kladných referencí a po prvotním seznámení s prostředím na dnu otevřených dveří
-krásné, neustále se vylepšující prostředí
-téměř vždy (opravdu až na malé vyjímky)příjemný, empatický, profesionální personál
-dodržená objednací doba (tedy aspoň v našem případě vždy bez čekání delšího než 5 minut)
-ohled na soukromí, taktnost
-komplexní vyšetření opravdu všeho, co mohlo souviset s naším problémem nemožnosti otěhotnění
-mohla jsem kdykoliv zatelefonovat, aniž bych si připadala, že tím někoho obtěžuji
-možnost zákroků i o víkendech
-pochopení pro naše mnohdy opakující se dotazy (ve stresu to hlava hold zpracovává hůře a pomaleji 😀 )
-nevnucování postupů, o které jsme neměli zájem
-řečeno, co by pro nás přicházelo v úvahu-jasně, stučně a srozumitelně
-pochopení pro mé slzy, když IVF nevyšlo, nebagatelizování, povzbuzení
-.............no a nakonec to nejdůležitější............dcerka Natálka, t.č. 2 roky a téměř 3 měsíce 🙂 🙂 🙂

1miska
15. lis 2013

UNICA BRNO
- byli jsme tam registrovana jako gynekologická pacientka na běžné prohlídky několik let, když jsem po půl roce!!! ve 28 letech po vysazené HAK nebyla těhotná tak mi hned nabídli IVF, že už nejsem nejmladší, ať si to rozmyslím a dojdu s manželem, že se o vše postarají - tak jsem šla raději pryč

REPROFIT BRNO
-nemohu nic vytknout
- nechtěli jsme hned IVF (od návštěvy Unicy uplynuly dva roky tak ted už bylo jisté že něco nehraje), do ničeho nás nenutili
- chodili jsme tam rok, aniž bychom tam nechali jedinou korunu - udělali nám všechna vyšetření, zkoušeli jsme plánovný styk - nic nepomohlo - nabídnuto IUI - to jsme odmítli, přišlo nám to zbytečné, tak to s námi probrali výhody, nevýhody a šli rovnou do IVF
- pro mě úžasný přístup že plno věcí nabídnou, ale nic nenutí
- postupují od nejlevnější, jednoduchých věcí k dražším a složitějším
- po OPU mohl být se mnou manžel celou dobu na pokoji
- při transferu vidíte na velké obrazovce jak embryjko vypadá a když je v bříšku udělají vám UZ abyste viděli jak tam ta bílá těčka pluje
- manžel může být při trasferu s váma a držet vás za ruku
- výborná snídaně po OPU 🙂
- jeden lékař který s vámi mailuje, mluví, dělá OPU i ET
- fungují i o víkendu
- 1. IVF - TP 29.12.2013 🙂

nierika
15. lis 2013

Fertimed-nikdy více!!!!! Reprofit-spása z nebes... !! 🙂 škoda,že jsem si o něm na Koníku nepřečetla dříve,než jsem vlezla do Fertimedu!!!!!!!

sarinka_nevesta
15. lis 2013

sanatorium PRONATAL PRAHA - jeden velkej bordel, pravá ruka neví, co dělá levá ruka. Udělali několik chyb, například jsem si píchala gonal a potom na vyvolání ovulace pregnyl, napsali mi do stimulačního protokolu datumy co kdy a bylo to špatně, takže zbytečně vyhozené peníze(a ne málo) a zmařený jeden pokus IVF!!!A pak řeknou "promiňte"!!!!!!Nějaké UZ hlídání folikulů?? Vždycky doktor Středa, ke kterému jsem na toto dojížděla do PCE mě zkouknul a věděl, že tak za týden bude vhodná doba....doktorři se na mě střídali jak pekaři v pekárně! Pak jsme přešli do SANUSU HK a naprosto jiný přístup, doktor si mě hlídal, docházeli jsme stále k jednomu a tomu samému. A to mi byl PRONATAL doporučován mým Hradeckým gynekologem....ale teda žádná lidskost, pochopení,....nic! A doktoři kolikrát ani nevěděli, kdo jsem a proč tam vlastně jsem.."jedete si na tu inseminaci, že?" "ne jedu na odběr vajíček" "aháááá, doktor to špatně napsal".....takže takové jsou moje zkušenosti..jo a ani hormonální profil mi tam nikdy neudělali :D

tulena
15. lis 2013

CAR Obilní trh
+ moc milý personál, rodinná atmosféra, pečlivé a komplexní vyšetření muže při špatném spg (to např. v UNICE vůbec mým známým neudělali a rovnou je poslali na ivf, žádná urologie, nic)
+ během stimulace časté a pečlivé kontroly, krev i utz
+ mám díky nim dítě 🙂
- mám pocit, že mražení embryí je trochu zaostalé oproti jiným CAR :-/

REPROFIT
+ pečlivý přístup, ale zarazilo mě, že při stimulaci nekontrolují hladiny hormonů v krvi
+ taky příjemná atmosféra
+ oproti Obilňáku mi přijde embryologie lepší

HELIOS
- měla jsem tam kdysi registraci u dr., při problémech s početím mi chtěla hned psát bez jakéhokoli vyšetření mě nebo muže clostilbegyt, odešla jsem

mirush79
16. lis 2013

SANATORIUM HELIOS BRNO

*ako slováci sme si všetko hradili, ale nemali sme pocit, že by sme boli do niečoho tlačení, hoci som sa toho najprv bála, pretože som na informácie o takých postupoch v rôznych centrách viackrát na fórach narazila
*na radu sa dostanete v čase, na ktorý ste objednaní
*vstupný pohovor s primárom bol veľmi obsiahly, mal na nás dostatok času a naozaj sa venoval nášmu problému
*pred samotným IVF sme podstúpili množstvo vyšetrení, na základe ktorých bol zvolený najvohnejší postup
*stimulácia je pozorne sledovaná, chodila som na pravidelné ultazvukové aj krvné kontroly
*veľmi som ocenila prístup, mala som množstvo otázok a nikdy som nepocítila, že som otravná, či už doktor, koordinátorky alebo embryologyčky, nesnažili sa ma čo najrýchlejšie odbiť, vždy so mnou všetko trpezlivo riešili
*nebol problém dovolať sa kvôli výsledkom, vždy zodvihli na prvý raz
*pri transfere sme dostali viac fotiek, kde bolo vidieť, ako sa embryjko spamätáva po rozmrazení a aj fotku z ultrazvuku a celý priebeh som videla na obrazovkách

minaoo1
17. lis 2013

IVF CUBE,
MUDr. VišŇová a celý její tým naprostí profíci. Sestřičky Kateřina a Lucie andělé. Perfektně, podrobné vyšetření obou partnerů. Mají 80 ti % úspěšnost a to hovoří za vše. Vřele doporučuji párúm , které mají opakované marné pokusy. Oni tam věří tomu, že vy budete těhotná . Není to reklama, ale vlastní zkušenost. Mám za sebou 4ivf, 7et. U nich to klaplo na poprvé. Neříkám že jinde to děkají špatně, ale zde se cítím jako doma. Je to hlavně o štěstí

verlis1
17. lis 2013

@minaoo1 Ahoj, a jake maji ceny, napr.jen za registraci nove pacientky a za prvotni vysetreni??

minaoo1
18. lis 2013

Byla jsem zahrnuta do studie, takže jsem vše mela gratis. Na jejich internetových stránkách Maji jistě i ceny a momentálně probíhající studie. : )

beruskaevuska1
18. lis 2013

@minaoo1 já jsem právě ceny na webovkách hledala a nenašla.

minaoo1
20. lis 2013

Bohužel ceny opravdu nevím, nemám tu zkušenost. Ale na některé diskuzi zde jsem na ně narazila. Myslím že mají paušál. Myslím že když napíšeš informačí mejl tak jistě dostaneš odpovědˇ, přímo do CUBu.

musilka
20. lis 2013

@verlis1 nic jsem neplatila byly jsme tam poprvé jdeme tam po Novém roce na třetí IVF a za mě opravdu perfektní jednání i prostředí. Je to třetí klinika kteoru navštěvuji a po pronatalu a iscare kam jsem chodila dříve je tohle jasná jednička 😉

beruskaevuska1
21. lis 2013

tak právě dnes jsem se dozvěděla, že jsem těhu. takže reprofit pomohl k dalšímu těhu a za pár měsíců k miminku,.

pavlis321
27. lis 2013

@jane_s tak to Sanus Hradec Králové je pravý opak bohužel☹
vyčerpala jsem tam 4 IVF a spoustu KET. Nikdy mi nic jiného než že je výsledek 0 neřekli.
Ted chci jít jinam...

musilka
28. lis 2013

@pavlis321 jestli mohu doporučit tak zkuste IVF CUBE dělají tam teĎ nějakou studii a pokud se do ní dostanete mají IVF pro Vás naprosto zdarma 😉 objednejte se na konzultaci a uvidíte sama že jejich přístup i jednání s Vámi bude úžasné. Já jsem po té hrůze z pronatalu a Iscare stále jako v jiříkově vidění a po pěti letech se na další návštěvu dokonce "těším" ne že mám nervový záchvat klepavky a střevní potíže ze stresu jako dřív v jiných centrech.
Chodíme tedy k Mudr. Budkovi a i s ním velká spokojenost. Po Novém roce nás čeká 3.IVF a zde věřím že budeme mít po dlouhé době úspěch 😉 🙂

pavlis321
28. lis 2013

@musilka dekuji moc za doporučení. Kde se to CAR nachází?

musilka
28. lis 2013

@pavlis321 praha 😉 Také sem dojíždim a není to jednoduché ale cesta je v pohodě je to na Dejvické 😉 takže krok a skok od metra 😉

pavlis321
28. lis 2013

Dekuji mooooc. Uz jsem jim napsala mailik. Uvidím🙂))

anna34
1. pro 2013

@pavlis321 za sebe doporučuju IVF Zlín... taky sem chodím s potěšením a bez stresu... poprvé, co se těším k lékaři 🙂

pavlis321
1. pro 2013

@musilka tak 13.12. Tam máme byt s kompletní dokumentaci. Uvidíme. Moc dekuji