Hamiltonův hmat, bylo to pro vás bolestivé?

monicka222
6. lis 2012

maminky co jste před porodem zažily hamiltonův hmat,bylo to pro vás bolestivé?Ještě se mi zdá,že se s tímto hmatem snad roztrhl pytel,dělají to každé druhé.Před osmi lety,při prvním porodu jsem nevěděla že se něco takového dělá a to jsem syna přenášela a hamiltona jsem nepodstoupila a ani jsem neslyšela od kamarádek,že by ho některé dělali.

eficenka
6. lis 2012

mě ho dělali přímo v den porodu... dojeli jsme do porodnice ve 2 ráno, ale byla sem málo otevřená, ale kontrakce byly, tak mi udělali hamiltona, nebolelo to, jen to bylo nepříjemné...

aannidze
6. lis 2012

Mne tiež robili Hamiltona-nepovedala by som, že to bolelo výrazne viac, než než “obyčajné “ vyšetrenie počas tehotenstva ( mne to ale k rýchlejšiemu pôrodu nepomohlo 🙂 )

devendra
6. lis 2012

V žádném případě. Slyšela jsem i případy, kdy ho mamince udělali, aniž by se jí zeptali, což je úplný vrchol. Ta plodová voda při porodu není pro srandu králíkům a když se násilně" vypustí" dřív, než má, tak po čem má to dítko klouzat ven? To je potom paráda, nástřihy, kleštičky, tuny analgetik......

tamarila
6. lis 2012

@devendra Ale u Hamiltona voda zůstane, prasknutí vody není Hamilton 😲 Jinak samozřejmě bez upozornění to opravdu není v pořádku. Mě ho dělali (řekla jsem si o něho) a pomohl mi. Druhý den jsem rodila, bez nástřihu, kleští a dokonce i bez analgetik - byl to takovej fofr že epidurál se nestihl i když jsem ho původně chtěla 🙂

vera_vila
6. lis 2012

tak mě dr. hamiltona udělala v poslední poradně... ani jsem o tom nevěděla, přečetla jsem si to až v průkazce... rozhodně to nebolelo... mě ani dr. neupozornila, že můžu začít špinit a může začít odcházet hlenová zátka, jsem pak večer koukala, co se to děje...

kimby
6. lis 2012

Mě nabídli Hamiltona v době, kdy jsem přenášela (40+4tt), nabídla mi to dr při vyšetření, že by to mělo porod rozjet, nepříjemné to bylo asi tak, jako běžné vyšetření před porodem, měla jsem zkrácený čípek a otevřená na 1prst, následně na to jsem do večera špinila, ale porod to nerozjelo, nebo tedy nevím, do jaké doby by to porod rozjet mělo, ale rodila jsem 2dny na to, tedy 40+6tt, tím, že mi normálně odešla hl.zátka, pak lehké kontra a porod byl přirozenou cestou (nástup do porodnice s kontra od 5-10min-nepravidelné v 7hod ráno), v 11hod mi pomohli, aby praskla voda a ve 13:00hod jsem porodila. Porod ke konci bolel asi jako každou maminu, náčiní nepoužito žádné a trošku šitá jsem byla (nástřih).

paffi
6. lis 2012

Já mám dojem, že mi Hamiltona udělal dr. při příjmu do porodnice. Ničeho zvláštního jsem si při vyšetření nevšimla, ale krátce poté mi praskla voda a mamince, kterou přijímali zároveň se mnou se to stalo úplně stejně (vyšetření dr. a pak jí praskla voda). Prostě se nemůžu zbavit dojmu, že tomu ten doktor nějak pomohl i když nám nic neřekl.

dana3262
6. lis 2012

Tak ja mam presne stejny dojem jako @paffi. Muj gynekolog mi ho chtel porad udelat a ja (jelikoz jsem vedela, ze termin je vuci poceti brzy, jsem odmitala) pak jsem sla na prvni prohlidku k apolinari a kdyz me tam doktor prohledl, tak jsem vylezla z ordinace a zacla jsem rodit. Hamilton nikam nezapsal, ale prijde mi to jako divna nahoda. Rozhodne to nebylo bolestive, ale vysetroval me dost hluboko narozdil od meho doktora. Pekne me nastval protoze mi vubec nic nerekl a ja se v cekarne rozhodla rodit jinde, 50km daleko 🙄

honzulka
6. lis 2012

Měla jsem ho udělaný v pátek,vůbec jsem o tom nevěděla,nebolelo nijak,jen mi dr.řekl,že malé trošku pomůže...Narodlila se v pondělí ráno.. 🙂 Porod byl krásný a rychlý,ale nemyslím,že to bylo tím..spíš že byla třetí...Plodovku píchají až pokud porod nepostupuje,to je něco jiného než Ham.,tím se jen naruší ta blána či jak to nazvat,aby odešla zátka a spodek se trošku "rozdráždil"nebo jak to napsat.. 😕

palomitacheca
6. lis 2012

U syna mi hamiltona doktor nabídl, odmítla jsem a rozrodila jsem se sama o 3 dny později.
U dcery mi ho v den porodu udělala doktorka bez ptaní a pak mě poslala na oddělení RT, aby mi porod vyvolali. Nijak zvlášť to nebolelo, trošku mi to zesílilo a zpravidelnilo stahy. Na RT mi zavedli čtvrtku tabletky do čípku, o hodinu později praskla voda a za další 2 hodiny byla dcera na světě 🙂 Porod mi vyvolali po opakovaných líných monitorech kvůli podezření na hypoxii plodu.

rasha
6. lis 2012

Mě jej také nabídli,nebylo to nijak bolestivé.Ale začala jsem rodit až 3 dny na to...

lucisa
6. lis 2012

Mě udělala moje gyndr. Hamiltona ve čtvrtek. Řekla, že mi zkusí trošku pomoct (přenášela jsem), zákrok bych popsala jako slabé škubnutí, mě to teda nebolelo a upozornila mě, že můžu začít špinit. Odpoledne jsem cítila něco jako první kontra, špinila jsem, ale to bylo všechno. V pátek jsem šla na vyvolávání, ale dr. se rozhodl, že to ještě vydržíme přes víkend, že mě dole jen trochu pozlobí a uvidí se (věděl, že mi to den předtím dělala i má dr.). Celou sobotu mi bylo zle, odešla hlenová zátka a v neděli po obědě jsem porodila.
Těžko říct, jestli k tomu pomohl i Hamilton - dvojitý 😕

teerka
6. lis 2012

u dcery ve 13 hod. hamilton a v 19:40 byla na světě. Ale jela jsem do poradny s tvrdnutím bříška a i zátka odcházela, těžko říct, zda jsem porodila díky tomu.

bella22
6. lis 2012

Udělali mi ho, bylo to nepříjemný, ale jsem za něj ráda, protože jsem nemusela na indukci a rodila v termínu🙂

caricia1
6. lis 2012

Mě ho dělali týden před nastupem na vyvolani,jen jsem krvacela ale nic.Druhý dělali při prijmu a třetí druhý den ráno,mezitím tablety.Třetíden navečer mi praskla voda a ve 23 byla malá na světě.Jinak vždy mi řekli že ho dělají a kromě toho prvniho to bolelo jako blázen.

lv
7. lis 2012

ráno mi odešla hlenová zátka /u prvního porodu se nic takového nedělo/ v poradně 40+2tt mi udělali v poledne hamiltona, bolelo to jako každý vyšetření před porodem..takže nijak strašně. Od té doby mi začali kontrakce, odpoledne už pořádně a v 9h jsem porodila..vodu mě odpíchávali u obou porodů, nějak mi nechtěla prasknout, či co..

zuza01
7. lis 2012

Dělali mi ho 3 x, první 14 dní před porodem. Nakonec mi porod vyvolávali. Záleží, kdo Hamiltona dělá, ale nebolelo to, spíš to není příjemný.

kachen
10. lis 2012

Nebolelo to vubec. Udelali mne ho ve stredu v poradne. Uz jsem prenasela. A tyz den vecer mne praskla voda a druhy den rano se mala narodila.

anty
10. lis 2012

mě ho dělali dvakrát a nic , nebolelo mě to

alinah
12. lis 2012

me ho delali taky 2x, a bolelo to dost poprvy (mozna spis protoze jen dr rekla, ze to ted bude neprijemny ale bolest jsem necekala), podruhy uz jsem byla pripravena. nic prijemnyho to neni. ale to neni ke konci zadny vysetreni podle myho. Ten druhy Hamilton mi porod asi rozjel. Asi 2 hodiny po zakroku mi odesla zatka a pak zacaly kontrakce..

wanesa03
3. bře 2013

Holky prosím vás a co to vlastně je ten Hamilton a proč se to dělá...???, rodím po 1. a neznám díky 😒

calabasa
10. bře 2013

mně to bolelo dost, rozjelo mi to jen poslíčky a nic - neotvírala jsem se stejně, ale ono to chce čas, já měla za 7 hodin po HH akutního císaře pro padání ozev plodu

laska.nezna.hranic
10. bře 2013

já si ho zažila při obou, u druhého dokonce nadvakrát, protože podle doktorky ráno se to doktorovi v noci nepovedlo. a protože jsem věděla, jak je to hrozné, tak jsem se dostala do křeče, že to bylo ještě horší. kdežto u prvního mi to udělali bez varování při příjmu... nevím. ale pokud někdo řekne, že to nebolí, tak si nejsem jistá, jestli mluvíme o tom samém nebo zda to ten doktor udělal, jak měl 😝 a to si myslím, že snesu docela dost. u prvního se mi porod rozjel ihned, bylo to po termínu. u druhého musela pomoct tabletka, ale tam jsem byla téměř dva týdny před, tak se malému nechtělo. takže za mě ano, bolí to hodně, ale trvá to jen chviličku 😉

bjoucik.15
10. bře 2013

mě ho dělali dvakrát. Poprvé to bylo nepříjený a rozjelo to dost silný poslíčky, po druhé po 20hod kontrakcí to bolelo příšerně. Ale přisuzuju to těm poslíčkům, jak jsem byla zesláblá bolestí, pak najednou kontra po minutě... :/

petrusew
10. bře 2013

Já hemiltona měla, doktorka mě důkladně poučila a vysvětlila jak to bude dělat, nebylo to bolestivé, ale spíš nepříjemné. Přesně mi popisovala co dělá a proč, říkala jak mám dýchat a jak si podložit zadek tak, aby to bolelo co nejméňe. Poučila mě, co může následovat (kontrakce, kdy jet do porodnice....)Druhý den jsem měla nástup k vyvolání porodu a hemilton dle doktora na příjmu pomohl nachystat porodní cesty. Pro mě bylo bolestivé každé vyšetření během porodu, zavádění tabletky nebo dokonce píchání plodovky...a to prý nebolí:-/ Každopádně by tě měl doktor upozornit co bude dělat a říct ti proč. Bez toho, aby ti to řekl by to dělat neměl.
@wanesa03 http://zena.centrum.cz/deti/tehotenstvi-a-mimin... tady je hezký článek o hemitonovi🙂

hardlove
10. bře 2013

No ja nevim ale me ho delali tejden pred nastupem na vyvolavacku. A pak v den prijmu ve 38 tt a pri zavadeni tablety a druhej den rano opt s tabletkou jediny co to vyvolalo byli falesny kontrakce a sileny krece v podbrisku nakonec porod skoncil cisarem

kodiak13
10. bře 2013

Tak asi mě ho dělali 2x. V porodnici na kontrole doktor vždy řekl, že se vůbec neotvírám a že tomu trochu pomůže a že můžu 1 den špinit. Jenže jak jsem nebyla vůbec otevřená, tak to teda bolelo. Ne nijak závratně, ale s normálním vyšetřením se to teda nedalo srovnávat. Po tom druhém mi odpoledne začala téct plodová voda, ale stejně jsem dva dny na to skončila na vyvolání. A můžu říct, že zavádění tabletky, když nejste vůbec otevřená, byl takový malý porod 😒 Takže příště, pokud si budu moct vybrat, žádnýho Hamiltna, počkala bych a nechala to na přírodě 😉

baileyssska
10. bře 2013

Podle me dr ví co ma delat a pokud usoudí že je hamilton vhodny tak proč by se mel ptát, me řekl že tomu pomůže že je mimi zralé , udelal mi ho , moc to nepomohlo za par dni na vyšetřeni v porodnici mi ho pani doktorka delala znova a za dva dny jsem rodila... a vůbec mi to nebolelo. Jen chci říct, že ví proč ho delaji a určite by mamince ani diteti neubližili...

sheima
6. srp 2013

Mě bolel moc...už nikdy více ho nechci!!!!!!!

ebsian
6. srp 2013

Od té doby, co mi ho ráno udělala doktorka v ambulanci, s tím, že jdeme vyvolávat, byla jsem na 2cm otevřená začly ms bolesti a to pořád..Stejně ani tableta ale první den nerozjela porod, až druhý den. U mě nezabral. Nepříjemné to bylo, uhýbala jsem , neřekla totiž, co dělá, jen se tam jakoby hrabala, až to bolelo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru