Hlenová zátka. Jak ji poznat?

rennik
6. lis 2009

Ahoj holky prosím poradíte mi jak jste poznali že se jedná o hlenovou zátku???

achalteke
6. lis 2009

takový jakoby nahnědlý smrkanec, ale já ji poznala až v porodní vaně 😅 , jinak může to být narůžovělej hlen, třeba do hněda

rennik
autor
6. lis 2009

achalteke děkuju moc, mě se právě dneska objevil takový jakoby nasmrkaný hlen, jako když máš hnusnou rýmu, takový co drží spolu, byl hodně průsvitný ale trochu hnědé barvy tam bylo..... no nevím jestli je to ono.... včera jsem byla na kontrole a podle doktora to zatím na porod nevypadá, čípek mám pořád 2cm tak to ještě asi tak brzo nebude...a jaké množství té zátky se objevuje?

achalteke
6. lis 2009

reník to by mohlo myslím být ono, na čípek nehleď 😉 množství je podle mě různé, u někoho se zaátka neobjeví vůbec nebo ji nespozoruje 😉

jankanej
6. lis 2009

ahoj renník, ona může mít spoustu vzhledů, ale většinou je to narůžovělý a je to jak smrkanec...při prvním mi neodešla vůbec a tedka mi odchází dva týdny denně...dr mi řekl že to nemusí být jednorázové protože čím víc se uvolnuje to hrdlo tak to tam nemá jak držet...každopádně nekoukej na to že bys mohla každou chvíli rodit, to můžeš i za měsíc co to odejde 😉

rennik
autor
6. lis 2009

holky ono to právě je tak jak píšete jakoby ,,smrkanec,, takže myslíte že by to mohlobýt ono??? Je mi jasné že neporodím hned ale aspoň mám naději že se tělo pomalu připravuje 🙂

rimmel
6. lis 2009

ono ked to z teba vyjde, budes vediet ver mi 😉

rennik
autor
6. lis 2009

rimmel snad máš pravdu 🙂 já už se prcka nemůžu dočkat, hrozně se mi ty poslední týdny vlečou..

crawler
6. lis 2009

rennik: to bude ono - protože, co by to bylo jiného? 😉 termín se ti blíží, tak přeju ať to utíká rychleji ;)

rennik
autor
6. lis 2009

děkuju moc crawler snad už to nebude moc dlouho trvat 🙂

jankanej
6. lis 2009

rennik nikam nespechej užívej klidu pak už ho mít nebudeš 😉 byla jsem s prvním na rizikovém těhu od začátku a to se mi vleklo, ten konec je nepříjemnej ale už to máš za pár 🙂

achalteke
6. lis 2009

rennik přesně tak nespěchej a pěkně si ty poslední dny těhu užij, pak už to bude navždy jiné 😉

rennik
autor
6. lis 2009

jo já vím holky ale znáte ten pocit když se na něco hrozně těšíte a ono se toho ne a ne dočkat 😀 ale vím že se brzo dočkám 😉

achalteke
6. lis 2009

jasný, to znám, já přenášela pouhých 6 dní a kolem mě všechny rodily a já nic ...a já už tolik chtěla 😀 ...tak hodně štěstí, ať je zátka porodním poslem a krásný porod 😉

kvetinka7
6. lis 2009

teda holky.. nahnedly smrkanec.. myslim,ze je to velice vystizne.. tohle si zapamatuju 😀

jankanej
6. lis 2009

rennik chceš uklidnit?bolí mě všechno co se dá a už tři týdny mi všichni tvrdí že už to bude a už přenáším a musim porodit do úterka jinak jdu na vyvolání...máš ještě časík, neboj dočkáš se, stejně nejkrásnější chvíle přijdou až uvidíš co všechno mímo už umí jak bude lézt chodit mluvit - jako mimčo jsem si tolik neužila jako tedka když naše dvouletá opice na mě vychrlí věci až zírám 😉 😀 😀

rennik
autor
6. lis 2009

kvetinka když ono to jinak popsat nejde 😀 😀 😀 ono to fakt tak vypadá 😀

jankanej tak to chápu to musí být mazec tak dlouho přenášet, snad se to spustí samo i bez vyvolání 😉 držím palce 🙂

achalteke děkuju moc 🙂

shaula
6. lis 2009

Rennik - já měla hlenovou zátku taky průsvitnou, podle popisu to bude ono 🙂 TAky jsem si říkala, jak ji asi poznám, ale ono se to fakt nedá s ničím zaměnit. U mě odešla 3 dny před porodem, ale prý to může být klidně i pár týdnů. Tak hodně štěstí a bezproblémový porod! 😉

samik2008
6. lis 2009

já sem ji měla taky takovou,odešla mi v sobotu ráno a v nedělu odpoledne se malej narodil,ale to už sem měla termín v pondělí.není to pravidlem,že odejde a bude se rodit.u prvního těhotenství mi neodešla vůbec.

rennik
autor
7. lis 2009

Ahoj holky a můžu se ještě zeptat v jakém množství seu vás objevila???protože ono toho nebylo moc ale odešlo to ze mě najednou, dneska třeba nic podobného nepozoruju, jen mám pořád lehce nahnědlý výtok ale taky úplně minimálně a myslím si jestli to ještě není z toho vyšetření ze čtvrtka 😒 ani nevíte jak bych byla ráda kdyby se to už spustilo...

shaula
7. lis 2009

Rennik, neblbni, ještě máš 3 týdny čas... Já rodila o 4 týdny dřív, ale byla bych šťastná, kdyby kluci vydrželi aspoň o dva týdny déle. Množství si už nepamatuju, snad cca jako půl polévkové lžíce?

rennik
autor
7. lis 2009

Aha tak to jsem měla zhruba stejně.... shauli neboj já to nemyslím tak že tomu chci pomoct, vím že je ještě čas,ale už mi to dává zabrat, v noci se nejde vyspat jak mě hrozně bolí klouby, hrozně mi otékají nohy, celá si přijdu taková neohrabaná.... ☹ a taky už se na něho moc těším, ale vím že se dočkám 🙂 jen mě právě překvapila ta zátka ,, jestli to bylo opravdu ono,, že se tak brzy objevila..

shaula
7. lis 2009

Nemyslela jsem to tak, že tomu chceš nějak pomoct, to mě ani nenapadlo 😀 Ale vím, jak se cítíš, mě posledních pár dní taky otékaly nohy, ani jsem neměla kotníky, otočit se na posteli byl nadlidský výkon 😀 Tak se drž! 😉

kvetinka7
7. lis 2009

Ja jsem nekde cetla,ze kdyz odejde cela zatka,tak je to otazka dnu,kdy se zacne rodit .. 🙂
Renni, uz to mas za par.. 🙂
Mohla bys tomu pomoci treba podupkavanim ze schodu.. takhle nez sejdes z 8.patra do prizemi,tak manza uz muze startovat auto 😉 😉 Delam si srandu 🙂

kvetinka7
7. lis 2009

Renni, pak dej vedet, kdy Lukasek prisel na svet 🙂

konja
7. lis 2009

rennik: mě odešla zátka večer a v noci jsem začla rodit 😉 odešla v podobě hustého hlenu, přesně jak píšou holky, takovej sopl 😀 bylo toho asi na půl pol. lžice a měla světlou barvu 😉

anicka164
7. lis 2009

Ja ji nepoznala 🙂 Odpoledne odesla, pak jeste malicko, tak jsme v 11 jeli do porodnice, mysleli jsme, ze je to plodova voda, v 1 v noci jsme se vratili a v 5 rano jsme tam byli zas s kontrakcema po 3-5 minutach 😉

rennik
autor
10. lis 2009

holky děkuju určitě dám vědět až se Lukio narodí 🙂

kvetinko jak čtu to hupskání ze schodů tak jsem se u toho docela zasmála, protože bydlíme sice na baráku ale v patře a když chci jít na záchod nebo pro brambory atd...tak musím jít dolů do přízemí nebo do sklepa, já ty schody denně projdu asi stokrát a ono nic 😀 furt se držím 😀

jinak je to nějaké divné holky, vypadalo to přesně tak jak všichni píšete a jak jsem to popsala i já a ono se furt nic neděje, včera mě sice píchalo v podbřišku asi 2 hodiny v kuse ale nepravdielně a úplně to pak přešlo takže jsem pořád doma a porod asi v nedohlednu... Ale skuste mi kouknout do albíčka přijde mi že mi kleslo bříško 🙂

jankanej
10. lis 2009

rennik už ho máš dost dole, ale ještě můžeš mít spoustu času, sice známky blížícího se porodu se značí jako klesnutí bříška, hlen.zátka, dokonce i průjem apod ale já už mám tyto známky 4 týdny a nic...takže je hezčí když tě to překvapí než aby tě tahali za nos lidi v okolí že už to máš za pár...každopádně ti přeju abys nemusela přenášet a porodila rychle Lukýska 😎 😉

rennik
autor
10. lis 2009

jankanej děkuju tobě taky přeju ať už konečně přijde Barborka na svět a hlavně rychlý a pohodový porod 🙂

jankanej
10. lis 2009

no já jdu zítra už na vyvolání ráno tak doufám že to budu mít brzo za sebou, my už to máme zpečetěný 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru