Odchod hlenové zátky - za jak dlouho přijde porod?

magda.d
18. led 2012

mamky jake mate zkusenosti s odchodem hlenove zatky? Za jak dlouho po odchodu jste rodily??? 😉

prarax
18. led 2012

Mně odešla zátka půl hodiny před prasknutím plodové vody a malá byla na světě o 12 hodin později. 🙂

vendullka
18. led 2012

No zkušenosti z okolí, že to může trvat klidně i ještě 14dnů🙂 Mě odešla až mi píchly vodu na sále...

mimunesko
18. led 2012

ahoj,mě odešla týden před porodem u druhého syna a u prvního v den porodu cca 15 hodin před.....

snufi
18. led 2012

ahoj, já ani nevěděla, že to ta hlenová zátka je. Ale když to beru tak zpětně, tak mi odešla 2dny před porodem. Malá se narodila o 3 týdny dřív, takže já jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost... 🙂

pejtho
18. led 2012

mě odešla ve vaně na porodním sále, asi hodinku před tím, než malá přišla na svět-ale to už sem tomu nějak vůbec nevěnovala pozornost 🙂

magda.d
autor
18. led 2012

no tak kouka, ze to je opravdu u kazde jine... mne u prvniho ditete neodesla vubec (mozna az pri vysetreni zaroven s plodovou vodou) a nyni mi odesla v pondeli odpo a mala je jeste v brisku 🙂 termin mam zitra a uz nevim, co delat, aby se holcicka vyklubala... bude pekny macik, pred mesicem mela dle UZ 3130g ! 😅

moodymare
18. led 2012

@magda - zkus horkou vanu, ananas, palive jidlo, zazvorovy caj a svarak, skorici. A nebo si jen s miminkem promluv a rekni mu at uz jde ven. U nas to zabralo. Drzim palce, at je vse v poradku, pohodovy porod a jlavne zdrave mimi. 🙂

Hlen ze me sel po kousickach asi od tydne pred porodem, ale ne kazdy den. Nevim, jestli to byla zatka.

magda.d
autor
25. led 2012

tak je to tyden a porad nic! Zitra nastupuju na vyvolani, dnes jsem presne 41.tt 😀

monik17
7. únor 2012

Mě začala odcházet hlenová zátka asi 21 hodin před porodem. Protože jsem nevěděla, že jeto zátka, tak jsem jela do nemocnice, tam si mě nechali. Večer na vizitě ještě pan primář říkal, že to může trvat týden nebo, že porod přijde hned. Přišel ten den v 10 hodin večer (první bolesti), malej byl na světě druhý den v 1:19. 😵

zuza01
20. únor 2012

Hlenová zátka mi odešla asi 14 dní před porodem , po Hamiltonově hmatu. Pak mi ho dělali ještě 2 x a nic, porod mi vyvolávali.

teerkam
30. bře 2012

miléé maminky samozrejme vas vsechny zdravim, chtela bych se zeptat odchazi mi hlenova zatka uz 3 dny v kuse...dnes mi odeslo hodne toho...jak dlouho to odchazi? najednou nebo i postupne?a jeste neco jelikoz jsem prvorodicka a nejak nepocituji poslycky a to jsem v 38+5 t.t jak to poznam?

jajina.c
17. dub 2012

Mně odešla 4 dny před porodem - prvorodička🙂.

nemorosis
18. dub 2012

Mně odešla 24h před začátkem porodu v 36+5. 🙂

ladenka
18. dub 2012

já jsem vůbec nepocítila, že by odešla 😎

pajuska87
18. kvě 2012

Já jsem rodila za 2 dny 🙂

janovkov
11. čer 2012

ahoj, mně udešla u obou dětí 2 dny před začátkem porodu. 🙂

jolka
14. čer 2012

ahoj, mně odešla ráno kolem půl osmé a večer v 9 byl malý na světě-bylo to u prvního porodu

palomitacheca
14. čer 2012

Už si nepamatuju přesně, ale bylo to pár dní před porodem 🙂

kachen
15. čer 2012

10 dni pred porodem. A jeste jsem prenasela...

ashlee
15. čer 2012

v den porodu mi odešla hlenova zatka

kacita
14. říj 2012

Zdravím jen se chci zeptat termín porodu mám zítra jsem druhorodicka pri prvním porodu mi hlenova zatka odešla na sále tak ani pořádně nevím jak to vypadalo je nějak zbarvena nebo nemusí být dnes ráno ze mne při čurani odesel dost velky kus hlenu ale čirý tak jestli je to ono nebo ne nemám právě s čím porovnat děkuji za radu 🙂

monyliny
21. říj 2012

Ahojky.Já rodila před 10 měsíci druhé dítě.U prvního jsem hlen.zátku nepostřehla 😒 U syna mi odešla asi 14 dní před porodem,ale přenášela jsem ☹

markyska01
19. únor 2013

Ahojte maminky, mám dotaz. Včera jsem byla na kontrole a doktorka mi napsala do průkazky CS 4 a čípek 1,5 cm. Dvě hodiny na to mi odešla hlenová zátka. Kdy asi můžu očekávat porod ? 🙂 Mám poslíčky už od 30 týdne a teď jsem 37+1. Díky moc za pomoc 😉

werunqa
24. únor 2013

@magda.d
Mě odešla hl. zátka v den porodu ráno přesně za minutu půl 7 ráno mě to probudilo 😀
Kontrakce začaly o pul 12 a před půl 2 byla malá na světě 😉

werunqa
24. únor 2013

@markyska01
Já šla k porodu s CS2, čípek nevím jak byl dlouhý,poslíčky jsem měla od 28tt.
myslím,že to může být už brzy 😉

markyska01
25. únor 2013

Poslíčky mám od 30 týdne. V sobotu jsem jela do porodnice, protože jsem měla pravidelné a bolestivé stahy, někdy to až bodalo do zad. Otevřela jsem se o další cm, dostala klystýr , vše se chystalo (zalarmovala porodní) a nakonec si to rozmyslela. Takže vidím že hlenová zátka je u kazdého jina 🙂 Čekám kdy bude další falešný poplach :D

mircisek
25. únor 2013

U prvního odešla až v porodnici s plodovkou, malý byl za hodinu na světě, u druhého odešla zátka a porod byl přesně za týden a teď mám termín v neděli a ještě nic.

japatom
12. srp 2013

Zdravím 🙂 , mě u prvního odešla 2 dny před porodem, teď u druhého to bylo včera a zatím nic, TP mám 21.8. tak uvidíme 🙂

torenc
14. srp 2013

Zdravím, při prvním synovi mi odešla zátka 14 hodin před porodem. A druhý přijde na svět také co nevidět. 🙂

jasminy
14. srp 2013

Mně zátka odešla dopoledna a ten den odpoledne jsem porodila. Vodu mi píchli až na sále.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru