Příznaky porodu. Jaké jste měly vy?

tiki
13. únor 2007

Ahoj,
nevím, jestli se tohle už někde nediskutovalo, ale ja to nenasla...
Jaké jste měly příznaky toho, že se porod bezprostředně blíží? Třeba bolesti v kříži, poslíčky, sestupování břicha, nevolnost a já nevím, co ještě. Nebo jste byly prostě pořád OK, najednou rupla voda nebo začaly kontrakce a jelo se???

ijetka
13. únor 2007

Já jsem měla břicho pořád moc nahoře, každý říkal, že neodrodím 😝
Jednoho dne mi rupla voda a bylo, bolesti jsem zatím neměla, v porodnici si mě nachali a bolesti jsem měla asi 2 hodiny po přijetí, nejdřív v břiše, pak i křížový 😝 12 hodin na to jsem prvně uviděla mimi
Mrkla jsem ti na pas a máš to za pár, držím palce ať jste v poho a věř mi že TO určitě poznáš 😀

hanah_2002
13. únor 2007

Ahoj,mě bříško sestoupilo docela dlouho před porodem.V den porodu mi ráno odešla hlenová zátka, v poledně začali kontrakce po 10 min, v 17:00 jsem vyrazila do porodnice, když byli kontrakce po 3 minutách.A ve 21 byl prcek na světě.Jinak vodu mi museli píchnout.Jo a tyky jsem ten den měla šílený průjem a takové divné pocity v bříšku.Neboj, zaručeně poznáš, že se porod blíží. 🙂
Přeji pohodový pohod a hlavně zdravé miminko 🙂

kristi
13. únor 2007

tiki, me ani nerupla voda...sla jsem si po obede schrupnout, ve 3 jsem se vzbudila a zacalo me bolet dole, dala jsem si vanu a jeli jsme...

raculka
13. únor 2007

jéé kristi už má miminko - gratuluju !! 🙂
tiki-je tu někde téma,myslím že se jmenuje JAKÉ TO BYLO nebo tak nějak a tam jsou zážitky z porodu,tak tam jukni
Jinak u každého je to jiné,já skoro nepoznala,že už je to ono.Voda mi nepraskla,jen mě bolelo břicho,jako hodně silná menstr. a taky mi odešla hlenová zátka.Jinak se mi chtělo pořád na WC,jak mě to tlačilo dolů a už jsem nějak nemohla jíst,ale špatně mi nebylo.A pak to šlo nějak rychle a bylo, přeju ti,aby to bylo taky rychlé a bez problémů 😉

sandra81
13. únor 2007

taky si rikam jak to poznam. Bricho me boli uz par tydnu, vzdycky chvilema a kdyz chodim nebo stojim. jak pak poznam ze je to uz doopravdy zacatek porodu a nejen tohle boleni. Mozna mam taky ted navic zanet moc. mechyre. To se dovim zitra...uf
Kristi, a byla to jina bolest nez jsou ty "poslicci"?

slonik
13. únor 2007

ahojky sandro, proč někdy nezavítáš na březen? Sice je to tam trochu mrtvé, ale rozhodně tam patříš! A jak se daří?

sandra81
14. únor 2007

Sloniku, ani nevim ja sem moc nepisu, ale mrknu na to 🙂 Dari se vselijak, mam furt boleni bricha, pry je to normalni, nasli mi bilkoviny v moci, i to je pry normalni, ze zanet mocaku to neni. Ono tady v NL je asi vsechno normalni, jsem z toho celkem zoufala a to mam pred sebou jeste porod!!!! TADY!!!

marce
14. únor 2007

Ahoj, me boloely bedra, ale ani ne moc a bricho ani netuhlo - sla jsem zrovna na pravidelnou kontrolu a tam mi rekli, ze rodim. 🙂

protea
14. únor 2007

Ahojky,
se vám se vmíchnu protože mne zaráží u tebe Sandro, že ti našli bílkovinu v moči a přijde jim to normální?!?!
Já myslela, že když najdou bílkovinu v moči tak to vždycky značí něco špatného třeba preeklampsii☹

sandra81
14. únor 2007

no ja o te preeklamsii taky prave cetla a kdyz mi rekli ze tam mam bilkoviny tak me dost sokovalo ze je to normalni. Jenze tady v Holadnsku jsou se vsim hned hotovy, jsem z toho nekdy uplne zoufala. Dnes jsem odnesla ranni moc, pry jestli neco ze mi zavolaj ale pochybuju o tom.

protea
14. únor 2007

Tak to je hustý☹
A máš i vysoký krevní tlak?Nebo teče ti krev z nosu?
Bych jim moc nevěřila, když tam jsou takoví flegmatičtí.
Snad ale vědí, co dělají.

gedren
14. únor 2007

Ahoj,

ja nemela sestouply bricho ani nic, ani moc poslicky, za cely tehotenstvi mi tak 2x nebolestive ztuhlo bricho. Pak v 38. tydnu mi o vikendu ztuhlo asi 3x (coz nemusi nic znamenat, to se stava nekomu treba uz od sestyho mesice), takze furt jsem se nechystala, no a pak me v noci na pondeli probudilo, ze ze me neco tece, koukam ze docela dost krve, tak jsme upalovali do porodnice, co to jako je 🙂 (necekala jsem, ze uz porodim, myslela jsem, ze me jen zkontrolujou, jestli to byla hlenova zatka nebo co). Cestou zacly kontrakce nebolestivy, za par hodin bolestivy, nechali me tam a v pondeli vecer jsem porodila 🙂 Vodu mi protrhli az tesne predtim na sale.

Takze porod muze fakt prijit znicehoznic ;)

tiki
autor
18. únor 2007

Díky, holky, za rady a zkušenosti, v zásadě jsem se poučila - hlavně neplašit (na to ostatně nemám povahu 😉 ) a užívat si poslední dny spánku a klidu, pokojně sedět u počítače, psát disertaci a být ráda, že mám ještě chvilku čas...

tadeas
2. bře 2007

Ahoj holky!Taky mám strach,že nepoznám,kdy mi začne porod.Poslední tři dny mě ale pobolívává k ránu břicho,jako při menstruaci.Vždy to ale přestane.To ještě ale není tak hrozné,jako to,že už nevím,jak si mám večer lehnout.Vřdy,když ležím na pravé straně,tak mám šílené křeče v kříži a nemůžu spát.Dělá Vám to taky?Je to normální?Jsem v 36.tt.

siduska
4. bře 2007

ja sme byla asi dva tydny pred porodem uz v nemocnici, mela jsem problemy s tlakem a taky jsem moc upochla, take me tam nechali na pozorovani, no a presne v terminu mi to vyvolali, inak sem pred tym nemala nijake poslicky ani nic, taky jsem se toho moc bala, ale uf to mam za sebou

p.danyska
4. bře 2007

Ahoj holky,tady siduska mě docela vystrašila,protože mám problém s oteklýma nohama a bojím se,co mi řekne ve středu na kontrolr doktor.Mám nohy,jako konve a to i po ránu,tak mám strach,že mě pošle do nemocnice.Do termínu to mám ještě docela daleko.Já snad nezažiju normální porod,dvakrát mi ho vyvolávali a ted to vypadá taky na vyvolání.Ach jo. ☹

pitrs
5. bře 2007

Ahoj Holky 🙂

Tadeas, myslím, že podle popisu máš poslíčky a porod se uz za chvíli dostaví. 😵 A neboj určitě to poznáš, buď ti praskne plodová voda a nebo budeš mít bolesti.

p.danyska, já měla nohy taky oteklý a Dr. mi řekla, odpočívat s nohama nahoře a nic si nedělej s tím, že máš do termínu daleko, já ve tvém týdnu rodila 😉

Určo, vám to dopadne dobře!!!!!! 🙂

nilita
5. bře 2007

tadeas-asi tak 5dní před porodem jsem měla bolesti ,jako při menstruaci postupně se to zvyšovalo .Ty bolesti co máš jsou poslíčky z pravidla se poslíčci objevují cca 14 dní před porodem...tvoje děloha se připravuje na porod a mimi také.Jak to popisuješ,tak si myslim,že budeš v nejbližší době rodit..ležela jsem měsíc na rizikovym a tvrdily mi to doktoři ,nevěřila jsem...nakonec jsem rodila v 34.týdnu...a poslíčci to určitě byli.
Porod poznáš toho se neboj, při bolestech by ti měla prasknout voda a budeš mít kontrakce až půjde opravdu do tuhého ucítíš tlak na konečník..a pak už to půjde rychle 😉 hodně štěstí to zvládneš.. 😉 🙂

siduska
5. bře 2007

p.danyska
tak to jsem nechtela, mozna ti daji jenom nejaky prasky a mozna ty zaberu, me taky dali nejdriv prasky ale ty my nepomohli

tadeas
5. bře 2007

nilita:Hm,taky mě napadlo,jestli to náhodou už nejsou poslíčci...A asi jo!Píšeš,že jsi porodila v 34.týdnu.A bylo mimi v pořádku?Žádné komplikace?Kolik mimi vážilo?Já jsem 36.tt a mám pořád strach,že kdybych teď porodila,tak mimi bude mít problémy s dýcháním a nebo bude málo vážit.Tak by mě teda zajímalo,jak to proběhlo v tom 34.týdnu.Díky moc za odpověď!

p.danyska
5. bře 2007

Ahoj holky,tak s těma otokama to nevypadá dodře,nepomáhá odpočívat s nohama nahoře a nezmizely ani přes noc.Tak nevím,nevím.No,když by mi to museli vyvolávat,aspon to budu mít dřív za sebou.Pitrs,když jsi rodila ve 37.tt.,musela jsi zůstat s miminkem dýl v nemocnici?Hlavně at mě tam nenechají ležet jenom tak,toho se bojím nejvíc.Když už mě tam pošle,tak at mi to radši hned vyvolají.

nilita
6. bře 2007

tadeas-neboj děti od 34.týdne ,pokud se narodí od tohoho týdnu nejsou v ohrožení...koplikované to bývá právě pod 34.,protože nakonci 34.tt,jsou už vyvinuté plíce a i celé tělíčko.....u mě porod hrozil i dřív ,tak mi píchaly kortikojdy ,aby se rychleji dovyvinuly plíce...ale jakmile překročíš 34. je vše v pořádku,děti narozené od 34.t po porodu hned převážejí na Neonatologické oddělení,to protože mívají jen nízkou porodní váhu...v kojenáku tu váhu musí jen dohnat ,aby mohly jít domů.Malá vážila 2150gr,a měřila 45cm.Za 3týdny jsme šli domů...nemusíš mít strach,co se týče dýchání atd...tvoj Tadeášek už je plně vyvinut,jen kdyby se opravdu chystal na svět dřív nanejvíš by šel na chvilku do inkubátoru ,aby si udržel tělěsnou teplotu,a měl potřebnou váhu... 😉 😉 😉 Děti ,které se narodí nad 2500gr,na neonatologii nepřevážejí,doktoři hodně koukají na týden,kdy mimi přišlo na svět.Takže neměj strach a hlavně se nestresuj!!!!!!!jinak si porod můžeš přivolat...tak bud v poho,jů 😉 🙂

angel99
12. pro 2009

ahoj, zacalo mi takove spineni, jako by takova slaba menstruace, dnes mam termin porodu, tak nevim jestli to znamena ze uz to zacina, jinak zadne bolesti ani kontrakce nemam tak nevim. Tak se chci zeptat jestli nekdo mate zkusenost.Diky

aaabbbc
12. pro 2009

ashoj angel, dnes mám taky tmín porodu, a furt nic, jen mi už týden odchází hlenová zátka, při prvním mě praskla voda atak jsem to nemusela řešit. To budeš mít taky trochu hlenu s krví... No každopádně se to blíží....

mardzi
22. čer 2010

Ahoj,chtěla bych se zeptat kdo mi prosím odpoví,v noci jsem měla bolesti jako když mam mensturaci,jsem33 týdnu a nevím zdali to byli poslíčci nebo to nic neznamenalo a po jaké době dojde k porodu od poslíčku? Děkuji předem za odpověd. 🙂

editah222
22. čer 2010

@mardzi pokud tě to přešlo tak to asi opravdu byli jen posličči, ti pokud vím nesignalizují blížící se porod 🙂 Ale já je nikdy nezažila, po prvních bolestech jsem rodila 😀

mardzi
23. čer 2010

Děkuji moc,bohužel nepřešlo vždy to bolí večer když jsem v klidu přes den to moc nevnímám. tak uvidím co my řekne doktorka ale děkuji, jsem zase o něco chytřejší,je to moje druhé miminko ale u to prvního jsem to neměla, a hlavně my praskla voda tak že to bylo rychlé.

terreza
23. čer 2010

@mardzi neboj, u prvniho porodu mi taky jen praskla voda a jelo se. U druheho tehotenstvi mi casteji tvrdnulo bricho,ale bez stahu, dva dny pred porodem prisly poslicky-nepravidelne ale silne tvrdnuti bricha s bolesti jako pri MS, stah ktery odeznel a prisel pak zase za dve hodiny,za tri hodiny,nekdy i tri do pul hodiny..ale to ze to je nepravidelne,znamena ze se nic nedeje..kdyz si das teplou sprchu,ta to bud zastavi nebo rozjede. Kdyz zastavi,jsou to posly,kdyz rozjede,jsou to stahy k porodu..Ale jak rikam,hlavni je PRAVIDELNOST..ja mela ty dva dny pred jeste naruzovelou tekutinu na vlozce..neustale..u poslicku je dobre byt v klidu,neignorovat je..protoze na porod mas prece jen jeste cas 😉

mardzi
23. čer 2010

No to mam ještě čas,tak snad ještě vydržím,u prvního ho my praskla voda 36 týdnu,musím ještě chvíli vydržet,je fajn že si člověk muže o tom to s nikým popovídat je aspoň člověk trošku o ně co chytřejší 🙂 Těžko se to dá rozebírat s manželem :- Zítra jdu k doktorce tak snad bude všechno v pořádku.

marki.s
11. srp 2010

Holky, chtěla jsem se zeptat, jestli musí být před porodem sestouplé břicho? Doktor mi už týden říká, že to může kdykoli přijít, že jsem otevřená na prst, ale to břicho mám pořád hoooodně nahoře, tak nevím, kdy to teda čekat nebo jestli ještě ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru