Hubnutí po těhotenství, máte tip, jak na to?

sandra_n
19. srp 2014

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli taky některá řešíte větší přírůstek hmotnosti po těhotenství. Já jsem po marných pokusech a těhotenství přibrala opravdu hodně a i když jsem před tím byla docela aktivní, teď se mi prostě nedaří začít. Prostě skoro jakýkoliv pohyb je mi v současném "nakynutém" stavu hrozně nepříjemný, rychle se unavím. Nemáte nějaký tip jak na to?

janiseq97
19. srp 2014

Mě pomohlo zatnout zuby říct zvládnu to a jít prostě do toho dát si cíl a snažit se ho dosáhnout.. i když,na začátku nebyla energie ani tolik chuti, ale když sem viděla pokrok i v tom že každým dnem zvládnu víc už to mě pohánělo dál 🙂

tulikiss
19. srp 2014

@sandra_n na to je jednoducha rada pravidelne a vyvazene jist a cvicit.... to provedeni je uz hodne hodne tezke..ja s tim zacala letos v lednu, po hormon. lecbe, spatne stitne zlaze, dvou tehotenstvi jsem na tom byla fakt desne. obe tehu byly rizikovy takze minimum pohybu. nebudu ti kecat prvnich 5 dni jsem u jillian michaels umirala a to nekecam, po 3 minutach jsem to chtela vzdat, ale porad jsem si opakovala no tak prece zlvadnes 25 minut trpet a pak bude dobre. ono to neni snadny i v jidle je to boj, obcas me prepadnou chute, ale snazim se najit jak je uspokojit zdravejsi formou, treba na chut na sladke mi pomaha hrnek studeneho mleka 😀 ale kdyz se zvladnu drzet 2 tydny v dobre pravidelne a vyvazene strave tak najednou chute zmizi..
dulezite je si verit, ze to zvladnes a nevzdavat to..jasne obcas ujedes a snis neco spatnyho, nebo se ti treba jeden dva dny nebude chtit cvicit, ale dulezite je se vzdy vratit znovu k tomu spravnemu.

tulikiss
19. srp 2014

@sandra_n jo a jeste pomaha se vyfotit v pradle, vzdy kdyz se mi nechce tak na to kouknu a sama sebe se zeptam jestli takhle chci vypadat , no a pak se zvednu a jdu si tu svou 25minutovku odtrpet 😀 hlavne se do toho vrhni pohlave a uvidis ze jak po prvnim mesici zacnou mizet centimetry a najednou budou volnejsi kalhoty tak te to nakopne tak, ze budes chtit vic a vic.

sandra_n
autor
19. srp 2014

@tulikiss děkuju za motivaci. No já si právě pořád říkala v pohodě, no tak teď trošku přibírám no, moc jsem to neřešila, že nebude problém to pak shodit. Chodívala jsem na volejbal, zaběhat si a tak. Jenomže teď jsem zkusila vyrazit s kámoškou se proběhnout a byla jsem jí akorát pro smích. Uběhla jsem tak sto metrů (nekecám 😀 ) a konec. A zážitek dost strašidelný, nejsem zvyklá prostě na tu povolenost všeho, mimo sport to tak moc nevnímáš.

evulina77
19. srp 2014

@sandra_n mě pomohlo se dát do trochu do kondice s cvičením s Jillian Michaels, její cvičební plán je každý den 20 - 30 minut. Jde to v pohodě ucvičit (jednoduché cvičení, sice pak všechno bolí, ale stojí to za to), kondice jde opravdu nahoru a jde to i vidět. Já sem pak začala asi po 3 měsících běhat a úplně v pohodě. Začni s "30 day shred" - najdeš to třeba na ulozto.cz, nebo na youtube. Teď po třetím těhu mám v plánu zase začít 😎

sandra_n
autor
20. srp 2014

@evulina77 děkuju, no já to zkusím a uvidíme. Zatím jsem alespoň zahodila podpatky (na kterých jsem se sotva naučila chodit po těhotenství) a zkouším jezdit méně autem. Moc příležitostí na to nemám, ale snad se to trošku projeví. Máte zkušenosti některá se sportovním oblečením v těchto velikostech? Něco co by mě trošku zpevnilo.

gabcapatis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terlis
21. zář 2014

Ahoj dámy, v mé skupině Výživa nejen v těhotenství se můžete dovědět tipy a rady k hubnutí po porodu, pokládat svoje otázky. Když budete chtít, napiště mi do zprávy, probereme vaší stravu a najdeme skulinky, proč třeba to hubnutí nejde, tak jak byste si přály. Mám vystudovanou výživu na VŠ a jsem certifikovaný nutriční poradce, ráda vám poradím a pomůžu 🙂.

leenickam
3. lis 2014

Ja jsem prestala kojit a byla jsem strasne zklamana, protože kojenim jsem nezhubla ani deko. Po prichodu z porodnice jsem hubla asi 3 tydny a pak vůbec nic. Vydrzela jsem to do ukonceni kojeni a pak jsem najela na Ketofit dietu. Mas koktejly nebo ruzna jina jidla a hlavne nemas hlad... i kamarádka tak zhubla, ta teda ještě nemá deti, ale zhubla 17 kilo...

simsim4
15. led 2015

Ahoj, nabídla jsi radu s výživou. Ráda bych tě poprosila co mám dělat když mám pořád chuť na sladké. Kupuju sladké, protože mám doma 14 leteho kluka a má rád sladké ale on je hubený a pak mám doma 4 letého chlapečka a ten má rád bonbony a pendreky. Te to těšké, když vím, že to je doma. Jsem těhotná v 6. měsíci a už jsem přibrala 13 kg. Prosím o pomoc abych neměla chuť na sladké..🙂 Moc děkuji

romantika
15. led 2015

mne na začátek pomohlo se nastartovat mačingovou. dost mne to podpořilo se odvodnit, nastartovat metabolismus a vyčistit telo. zhubla jsem celkem podstatne, ikdyz na vaze malo, tak v obvodech vice. vyhovovalo mi i ze jsou primo recepty a co každý den jist a nemusela jsem moc premyslet. hlavne ten pozitivni starst uz pak clovek a nastartuje jit dal.
Jinak nejsem nejmladsi a to traveni se fakt spomaluje a tohle mi opravdu skvele vyhovovalo.

antoinet
15. led 2015

Hubnout se dá různě, v této diskuzi čtu více špatných rad než dobrých a tak jsem ti poslala pozvánku do skupiny k Ivě, profesionální trenérce zaměřené na ženy. Projdi si historii příspěvků, jsou o pohybu, stravě a především návodu, jak se po porodu dostat do formy a neublížit si. Držím palce🙂

guinea
15. led 2015

@antoinet Můžu poprosit také o nasměrování na skupinu k Ivě? Sice jsem zatím v 17. tt, ale už mám šílenou nadváhu, neodvažuju se tady veřejně psát, kolik. A to jsem měla dřív normální štíhlou postavu, ale od začátku těhotenství mám naprosto nepřekonatelný hlad. Hned po porodu se musím pustit do nějaké akce, protože už sama sebe v zrcadle nepoznávám, a to rozhodně nejde jenom o bříško ☹

antoinet
15. led 2015

@guinea máš to tam a pro ostatní https://www.modrykonik.cz/group/6315/. A teď se hlavně těš na miminko🙂

guinea
15. led 2015

@antoinet Moc děkuju!!! 🙂

hannife
15. led 2015

@sandra_n Ahoj zkusila bych jít na to od lesa 😀 měla jsem podobný problém po prvním těhotenství, zkus si zjistit jaký si metabolický typ např. na stránkách drhorejsi.eu najdes test kterým zjistítš jaký jsi metabolický typ. Pak je to o vyvážené stravě, já jsem nahradila sladké vlákninou a přidala víc pohybu. Základem bylo, odkyselit a vyčistit organizmus. Pokud by tě to zajímalo více tak mi napiš na email: hana.mullerova@centrum.cz. Přeji krásný den Hanka

limet178
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tkvv
26. únor 2015

Ahoj,

tohle mi přijde zajímavé. http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivit...

pestryjidelnicekcz
28. únor 2015

Zdravím Sandru i ostatní, myslím, že všechno je o pohybu a úpravě jídelníčku, jedině tak jdou kila dolů a výsledky už za pár týdnů, jen to vydržet, ale myslím že hezká postava je velká motivace. Pohyb si zvolte podle toho co vás baví, do ničeho se nenuťte. Problémem zůstává jídelníček a správné stravování. Jídelníček, kterého se držím je ideální na samotné hubnutí , ale i v rámci tréninkového stravování 🙂

brusinka2015
13. kvě 2015

Zdravím všechny hubnoucí maminky, i já to dost potřebuju 🙂. Zkouším jídelníčky z: nutricniordinace.cz.
Mají sestavené jídelníčky pro kojící i s jednoduchými rychlými recepty. První týden je zdarma. Držím je už třetí týden a je mi fajn,ikdyž na začátku mi to připadalo hodně jídla, už jsem si zvykla a recepty jsou hlavně rychlé, což je supr, přece jen času nazbyt moc nemám 😉 . Už mám pár těhotenských kilo dole.

luji
21. kvě 2015

Vsechno je hlavne o jidle.U me zabralo pravidelne jidlo po 2 hodinach, vyradit zcela skadkosti, susenky, bramburky apod, Vyradit tucna jidla (lucina, smetanove jogurty, banany), vyradit bile pecivo a nahradit ho celozrnnym.....Najednou se ztratila chut na sladke a mela jsem vic energie.U me byl dokonce problem v tom, ze jsem jedla malo (uplne jsem vynechavala scaciny).A pak trochu pohybu 😉 Pokud mas moc velkou nadvahu, zkus jen delsi prochazky ve sviznejsim tempu.Chuze je prirozeny pohyb.Nemusis hned cvicit Jillien 😉 Ja jsem potrebovala shodit jen 6 kg, ale i s temi byl problem....za 4 mesice nic....pak jsem zacala jist pravidelne a bylo to behem 3 mesicu pryc 😉 Hlavne se na sebe nastvat a zacit neco delat 😉

zo_ja
21. kvě 2015

Někdo krásně hubne, když kojí, a někdo ani ťuk, a začne hubnout, až kojit přestane. Hormony mají vliv. Takže někdo taky až s příchodem MS. Při kojení bych omezovala klasiku - tučné a sladké, bílé cukry, mouku, večer trochu umírněně, jen aby nebyl hlad, ale moc bych to nehrotila. Určitě je dobré se spíš víc pohnout než víc omezovat jídlo.

Teď bude sezona, cpala bych se zeleninou ovocem a k tomu méně pečiva, já za sebe nevynechávám mléčné výrobky ani maso, nicméně od jara do podzimu bývají dostupnější ryby, čerstvé zdejší, je to mňamka, vařit spíš na páře, na grilu na sucho než na tuku. Ale tohle máš už asi zmáknutý.
Chci jen říct, že ty hormony můžou hrát velkou roli, a někoho ta kila nechtějí opustit.
A propos, ještě si nech zkontrolovat štítnou žlázu - ta má velký vliv na všechno a i když před těh. mohla být ok, těma hormonálníma peckama (porod, kojení) semohla rozhodit.

Já pod nějakou váhu prakticky nehubnu, i kdybych padala na ústa vysílením z absence jídla.
Zato po dovolené s plnou bagáží a nanormovaným jídlem (v horách, kde se nedá nic sehnat a nedá se dostat do civilizace, takže se s tím musí vyjít) postavička jako lusk.

irka86
28. črc 2015

Já jsem plavala se svém miminkem, dítě se učí plavat (nebo ne zapomene) a my hubneme, je to nejlepší spůsob 🙂 a když chcete rychle zhubnout kupte nějaké bylinné tablety na hubnutí, brala jsem s piperinou a fungovaly dobře 🙂))

krejci1510
28. črc 2015

tak záleží taky, kolik kilo máš nadváhu. Pokud by nadváhza byla velká, tak bych byla s pohybem opatrná a začala plaváním nebo chůzí, aby sis víc neublížila než pomohla 😉 A hlavně to chce upravit jídelníček. Ale jen ne žádné diety!!! Mně pomohlo si prvních pár týdnů zapisovat jídelníček na kaloricketabulky.cz, kde ti to ukazuje i vyváženost jídelníčku. Já třeba miluju sladké a vždycky jsem hodně mlsala, ale když se mi dařilo držet jídelníček vyvážený, tak mě úplně přestala mlsná honit 😉 A hlavně jsem zjistila, že jde jíst zdravě a navíc opravdu chutně 🙂

irka86
28. črc 2015

Když nadváha je větší změna diety je nejvažniejší, jíst zdravě celý život je nejvažniejší! Když jíme stále sladké není snadné ne sníst kousku dortu, a proto doporučim podporu bylinek, mají velkou moc 🙂

luciasek1988
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzimuk
14. říj 2015
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Sestre v tomhle hodne pomohli ve svet-zdravi.cz hledala odbornou pomoc, sama zkousela tolikrat zhubnout a nikdy to nebylo uplne uspesny