Stálé pokašlávání, čistička vzduchu ve formě nátěru stěn

deathy
3. bře 2015

Zdravím,
mám 6ti letou dceru. Rok a půl bydlíme v přistaveném půdním bytě. Vše je od základů nové. Stropy (komplet střecha) je udělaná z OSB desek. Ty stropy jsme nechali jak jsou, vše vybílené.
Od minulého roku má dcera takový nějaký kašel, spíše pokašlávání. jsko by člověku něco vadilo v krku. Poslechově vždy ok. Už jsme prošli alergologií - testy na alergie negativní. Je to v podstatě zdravé dítě, nikdy netrpěla na nic závažného, max nachlazení a rýmičky co si tahala ze školky.
Doma větráme, v pokojíčku má kytky, které jí nikdy nevadily, tzn. máme je vyzkoušené v podstatě od narození. Minimum nábytku. Má tam koberec, který pravidelně vysáváme, ale na koberce je také zvyklá od narození. Nyní máme v bytě pouze dva koberce (dětský pokoj a naše ložnice). Žádné péřové polštáře ani peřiny.
Už jsem si koupila i aroma oleje na pročištění vzduchu atd. Já ani manžel žádné trable s kašlem nemáme.
Nyní má dcera nasazené léky - Castispir a Brocho-Vaxom. Už mě nenapadá žádná smysluplná příčina toho pokašlávání. V lednu měla chřipku - opět zhoršení.
Tak jsem se začala pídit po tom, zda ty OSB desky nemůžou být nějak zdraví škodlivé.
Víceméně jsem se dočetla, že dnes už musí splňovat přísné formy, neboť se staví různé dřevo-eko stavby. Tak je jasné, že by to mělo být co nejméně zdraví škodlivé.
Dokonce jsem i objevila nátěr na stěny, který by měl vzduch čistit, zahubit bakterie, má být vhodný pro alergiky, astmatiky, atd.
Proto by mě zajímalo, co si o tom bude myslet více lidí.
Jak o tom pokašlávání, tak např. o tom nátěru - nemá někdo zkušenost?
Tady je kdyžtak odkaz: http://www.aktivnistena.cz/o-produktu/

Díky za každý názor, typ, info...

bledulka
3. bře 2015

@deathy ano....reflux je,když se vrací žal.štávy zpět a někdy zatékají do dých cest,kde to tam dráždí.. často v noci, po námaze, po jídle atd..

tak uvidíš, držím palce,at najdete příčinu a at se to může řešit 🙂

hojda
3. bře 2015

@japona Ani zvlhčovač nepomáhá, hlavně to má už od léta a to se netopilo☹.

hojda
3. bře 2015

@bledulka A měl reflux jako miminko? Nebo se to projevila, až když byl větší?

deathy
autor
3. bře 2015

@bledulka Zvláštní... u toho bych čekala, že třeba řekne, že se jí chce blinkat, nebo něco na ten způsob. Že by se jí to jako vrátilo. No, to jsou věci.
Mám alespoň námět na dotaz u dr. Jen ještě nevím, jestli ho vznést u praktické nebo přímo u té alergo.

Pro dnes (musím jít chrnět) všem děkuji za postřehy... mám zase po čem se pídit a ptát se a hledat odpovědi.
A držím i vám palce, ať se to zlepší...

bledulka
3. bře 2015

@hojda to mě mrzí ☹ my byli na Karláku a Adam měl tehdy 3 roky.. takže spirometrie taky nic moc neřekla,ale u nás se to vyřešilo hned tím diagnostickým testem s tím helicidem...Dostal ještě ventolin na případný záchvat kašle a ten i dosud máme používat,když je nemocný a chrchle..ale moc často to není...
Chápu, že to omezuje..My jsme taky byli pořád na hromadě.. Co ta čínská medicína-má efekt?

bledulka
3. bře 2015

@deathy
@hojda

jako miminko vůůůbec neměl reflux..skoro ani neblinkal (odříhl a bylo ) blinkal málo.. nic...

až jak rostl a měl ten kašel se to objevilo..a nikdy mi neublinkl, nestěžoval si, že mu je na zvracení atd..nestěžoval si, že by měl kyselo v puse nebo že by ho bolelo na hrudníku ..nic,co by tomu nasvědčovalo.. Když mi řekla jiná dr. o refluxu, tak jsem nevěřícně kroutila hlavou, že to není možný, že bych to poznala.. a pak ejhle... ono fakt jo..

prý je to tím, že jak dítě roste,tak jícen jakoby nestíhá růst "s tělem" a jícnový svěrač nefunguje jak má... jak dítě vyroste, tak se to pak často prý upraví...Je fakt, že Adam roste celkem dost, je větší než starší syn v jeho věku..

hojda
3. bře 2015

@bledulka TČM nám zatím pomohla na takové ty opakující se virozky, to se zlepšilo dost, taky jsem dost omezila mléčné výrobky, což se dost doporučuje u kašle, ale zůstalo takové to pokašlávání a noční kašlání (někdy je někdy, ne)

japona
3. bře 2015

@deathy Zkuste si pořídit ten měřák. Ideálně by relativní vlhkost měla být tak 50-60%. Víc ne, protože pak se daří plísním. Docela se nám osvědčilo (při respiračních potížích) vyrobit dítěti nad postýlkou "vlhký stan") namočené prosteradlo přes dětskou postýlku. Je tam úplně jiné klima, než když se zvlhčuje vzduch v celé místnosti).

hojda
3. bře 2015

@japona To jde u miminkovské postýlky, ale u velké postele už ne☹.

berenika39
3. bře 2015

@hojda já dávám před petrovu velkou postel - jako k hlavě - tam, kde dýchá🙂 - sušák an prádlo a na něj pověsím hodně mokrý osušky. vydržej dlouho mokrý, má to z první ruky, dýchá vlhko

hojda
3. bře 2015

@berenika39 To máme ten zvlhčovač, jde nasměrovat, ale moc to nepomáhá☹. U nás v noci zabere ten mišpulník a to v řádu několika minut. Prostě to vypije a nekašle, když dám jen samotný čaj, tak kašle dál. Ten mišpulník roztahuje dýchací cesty.

profiss
3. bře 2015

Já se přikláním k té psychice, také to mívám, hlavně před spaním a nic na to nepomáhá.

deathy
autor
4. bře 2015

Já asi kdybych tady hodila ještě mokrej hadr k posteli, tak se nám tu udělá rovnou asi plíseň.
Včera jsem si vzpoměla, že jsme tu měli něco jako meteostanici, tak jsem jí našla, dala jí baterky a funguje. Ukazuje to vlhkost. A jak jsem to vyndala, tak to ukazuje přes noc 45%. To je tedy - jestli to chápu dobře - málo?
Dřív jsem u holky v pokoji sušila prádlo, protože tam sušák nepřekážel, přes den tam je nejvíc světla, takže i sluníčko pomohlo... takže vlhkost jsme tam asi nevědomky udržovali. Ale na kašel to vliv nemělo co si vybavuji.

@profiss Dá se nějak na tu psychiku přijít, aniž bych musela jít k psychologovi? Zkoušela jsem se dcery ptát, tak nějak aby to ta její malá hlavička pochopila, jestli se jí něco neděje, jestli je ve školce vše v pořádku, jestli třeba někdo z nás na ní není ošklivý, jestli se těší do školy, na bráchu... no, na nic jsme nepřišly. A ona je opravdu ten typ, že co neví, to nepoví. Takže by mi řekla na férovku co a jak. Tak už také nevím.

profiss
4. bře 2015

@deathy Jak píšeš vlhkost 45 je málo, chtělo by to navýšit, třeba přidat květiny a nebo zvlhčovač na topení. Ono je to stou psychikou těžké , já kolikrát kašlu jen z toho, že kašlu a myslím na to, že nechci, že to manželovi vadí. |Možná to má obdobně a jak myslí na to, že nechce, tak zákonitě kašlat začne. Já jsem nejdříve hledala také chybu v ložnici. Už jsem si myslela, že mám astma. Jsem nekuřák, v bytě se nekouří, v ložnici jeden čas byla jen postel. Moje mamča dělá ve zdravotnictví, tak jsem se jí zeptala, jakého doktora mám navštívit, že to není normální. Tak mi řekla, ať se zkusím dát psychicky do kupy ( zrovna jsem prodělala ve 12tt potrat ), že ona to mívá také, když má psychicky vypjaté období, ať si před spaním něco přečtu, prolistuji časopis atd, ale hlavně nemyslím na to, že nechci kašlat 🙂. Po čase se to zlepšilo. Teď máme v ložnici skladiště, protože přestavujeme byt, všude je plno prachu a mě to nevadí 🙂

japona
4. bře 2015

Pokud je holčička na sliznice citlivější, může být 45% opravdu málo. Zkuste jí tam ten susak zase vrátit. Ideálně na noc co nejblíže k posteli..

deathy
autor
4. bře 2015

@profiss Tak u ní by tohle bylo asi těžko zjistitelné. Tvrdí, že se jí nic neděje, že trable nemá. Ten kašel mám pocit, že už ani nevnímá.. Ještě je asi malá na nějaké "hluboké" hovory o tom, co a jak dělá psychika.. ach jo.

@japona Dneska jsem hned ráno, ač doma nebylo tak úplně nejtepleji, otevřela okna na obou stranách bytu a větrala fakt dlouho. Najednou jsem si uvědomila, že dítě nekašle. Měla jsem okno otevřené u ní v pokoji, tam jsem dala i ten vlhkoměr, vlhkost se při větrání opět snížila... (test s prádlem udělám). Každopádně brzo ráno holka pokašlávala, pak najednou jak když utne. Nevím čeho je to zásluha, jestli 3dny užívání léků nebo dlooooooooouho otevřeného okna.

deathy
autor
7. dub 2015

@bledulka
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho začal účinkovat lék na reflux?
Na alergu jsme dostali další várku léků. Opět ten stejný koktejl. Bronxo-Vaxom a Castispir. Ten už holka dobrala a poměrně dost se jí ten kašel zase zhoršil... Broncho mi přijde tak nějak bez výsledku. Tak jsem nelenila, došla k dětské, podebatovala a ona nám ten Helicid napsala. Ale v lékárně ho neměli, prý ho lidi neberou, jelikož je drahý, tak nám dali jeho obdobnou variantu.
Zítra to bude týden co to holka bere. Nějak nevidím žádný postup k lepšímu 😒
Do toho jsme se pokusili omezit bílé pečivo, mléčné výrobky a cukry... a kapeme Hulevníkovec kapky, na doporučení léčitele.
Mám obavu, že ten reflux to asi nebude... nebo to může trvat dýl? No i tak si asi vyžádám nějaký větší vyšetření, už se trošku začínám děsit aby tam "něco" neměla.