Operace tříselné kýly v Ostravě Porubě. Máte zkušenost?

kytinka
8. kvě 2011

Zdravím holky, prosím vás o zkušenosti s operací tříselné kýly v nemocnici Ostrava-Poruba. Dcera má totiž lístek na chirurgii na vyšetření tříselné kýly a následné operace a byla nám dr.doporučena nemocnice v Ostravě - Porubě. Můžete mi prosím napsat jak to tam probíhá a jak to vaše dítě zvládlo? Dceři jsou 2roky a 10 měsíců a je hodně aktivní ale taky začíná být taková citlivá na bolístky tak se toho docela hrozím.
Předem moc děkuji.

kytinka
autor
9. kvě 2011

může být i v jiné nemocnici prosím ale o info jak to probíhá a jak to děti snášely, díky

macda
10. kvě 2011

Ahoj, mému synovi operovali tříselnou kýlu už ve dvou měsících, jednoho dne se mu uskřinula, jinak se s tříselnou kýlou narodil. V podstatě pobyt v nemocnici moc nevnímal, zvládl to skvěle. Ale já na tu bezmoc nikdy v životě nezapomenu, měl s kýlou problémy (začal odmítat jídlo a neuvěřitelně plakal). Po operaci byl jak andílek. V nemocnici jsme byli 2 dny, hojení jizvy úplně v pořádku, dnes jizva ani nejde najít. Jsme z Prahy, takže byl operován v Praze. Dcera to zvládne bez problémů, uvidíš, rychle na to zapomene, s námi maminkami je to horší 🙂.....DRŽÍ PALCE, D.

kytinka
autor
11. kvě 2011

@macda moc děkuji, já mám problém ten, že Elen začíná být hodně mazlivá a všímavá každé bolístky která se jí udělá a taky to, že jí ta kýla nebolí tak vůbec nevím jak jí to vysvětlím,že jí doktoři tu bolístku udělali, no snad mě něco napadne. No hlavně v Ostravě to vypadá, že mají hodně operací tak kdo ví kdy se dostaneme a já od poloviny července jdu do práce páč malé budou 3roky a v září jde do školky a rekonvalescence tam je 6týdnu, no nevím jak to všechno zvládneme. Jestli mi vůbec dají tak dlouhý paragraf nebo si to budeme s manželem přehazovat vážně nevím

majatob
11. kvě 2011

@kytinka ahoj, syn byl na operaci s kylou v breznu 🙂 mel ve ctvrtek rano nastup, celej den stravil s tatinkem v hernicce, ktera tam pro deti je. Vecer mel jeste veceri,v patek v pet rano je prisly sestricky vzbudit, dostal napit a pak uz nesmel nic. V osum sel jako prvni na sal, maly deti si myslim, ze berou jako prvni. Na pokoji dostal injekci, ktera ho oblbla, muz s nim mohl jen pred sal, pak uz si ho vzali, ale malej si to nepamatuje. Na sale dostal masku, operace trvala kolem 20 minut. Dali ho na dospavaci pokoj, tam manzel taky jeste nesmel, pry jen kdyby byly problemy po probuzeni, tak by ho zavolali. Kolem desate mu ho dovezli na pokoj, malej byl unavenej a rikal, ze ho boli ta jizva, ale snasel to moc dobre. V den operace mel byt v klidu na pokoji, koukali na televizi, cetli si a v pohode. V sobotu kolem devate rano uz byli doma 🙂
Mela jsem z toho strasnej strach, navic ja jsem s nim jit nemohla, protoze se nam 14 dni pred tim narodilo mimco, tak byl manzel. Celej den pred operaci jsem prorvala. Nakonec su jedina kdo z toho mel trauma 😀
jo a na prohlidce jsme byli v prosinci a dostal termin uz na unor, nakonec sel o mesic pozdeji kvuli angine, takze ta cekaci doba neni tak strasna 🙂

majatob
11. kvě 2011

jo a na druhej den uz mohl delat vsechno normalne. Samozrejme jsme teda vynechali cviceni a nejaky vic narocny vylety apod., ale nebylo to, ze by musel 6 tydnu sedet doma 😉

kytinka
autor
11. kvě 2011

@majatob moc děkuji za info, snad bude Eli taky tak hezky ležet, protože jí donutit být v klidu, třeba jenom sedět je nadlidský úkol. Jinak jestli jste čekali 2měsíce tak nám to vyjde na září kdy má nastoupit do školky ☹ . No uvidíme, možná se jim tam udělá nějaká dírka abychom mohli už v červenci, ale taky s tím moc nepočítám. U nás půjdu do nemocnice já, což se vůbec netěším, já jsem děsná cíťa a určitě budu bulet. Taky nám dr.říkala, že je to na 2dny a třetí pouštějí domů. Snad bude Eli taky tak statečná jako váš kluk. Díky

majatob
11. kvě 2011

@kytinka neboj, urcite to zvladne a ty taky 🙂 myslim, ze ani se skolkou nebude problem, Tobik uz ten druhej den delal vsechno jako normalne a ten tyden jsme vynechali cviceni, pak uz mohl aj tam a to tam fakt makaji 🙂 tak kdyz to tem ucitelkam reknes, ze je po operaci, tak ju urcite trochu pohlidaji a bude to v pohode 🙂
uplne te chapu, taky jsem z toho byla vyplasena, ale vazne to neni nic hroznyho a ty deti to snasi dobre 🙂

kytinka
autor
12. kvě 2011

@majatob tak my se nakonec rozhodli, že pokud nás nevezmou teď do těch tří let, tak se domluvíme na listopad, teď by si ještě chtěla hrát a běhat po venku na sluníčku s dětmi a na prolízačky a na odrážedla a lákalo by jí to a tak si v září zvykne na školku a pak se jí to bude i lépe hojit když nebude horko a co v zimě, stejně jsme doma tak uvidíme, už to nebudu řešit. Díky moc holky.

kytinka
autor
22. únor 2012

tak nakonec jsme dopadly tak, že termín jsme odložili asi 6x a teď asi budeme odkládat taky. Jen co jsme vlezly do školky je pořád marod a ke všemu už jí píchali 2x uši, tak z dr. už má pěkný trauma ☹ . No snad to taky přežijeme

jennyska
8. led 2014

Ahoj @kytinka @majatob @macda a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenostmi s Kýlou u dětí podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/kyla/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @kytinka . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all