Co je to za vyrážku?

any89
14. zář 2015

Ahoj maminky. Mám 4týdenní holčičku, které se udělala už minulý týden vyrážka - viz foto. Nevíte, co to může být a jestli se nejedná o potničky? Děkuji za Vaše zkušenosti a rady!

drrregy
15. zář 2015

Já bych řekla, že to to ,,syndrom ruka, noha, pusa´´ měli jsme to taky. Pomalu se to rozšiřuje po těle dál a dál. Doktorka na to předepisuje mast z lékárny, myslím, že je to zinková mast(taková šedá). Potničky nevím, v tomto počasí. Určo bych s tím došla, malá je přeci jen malá........

lasirena
15. zář 2015

Dcera mela neco podobneho kdyz jsme prisli z porodnice. Ma hodne citlivou kůži, nakonec jsme nemohli pouzivat zadny telovy olejicek ani mleko koupat jen kazdy 3 den s trochou oleje Balneum Hermal ve vode. Byly jsme s tim i na koznim, mela podezreni na atopicky ekzem to se nastesti nepotvrdilo. Je fakt ze i ted kdyz se vic spoti tak se vyhaze na tele ale brzo to odezni. Drzim palce 🙂

veru17
15. pro 2015

@lasirena dobrý den,nám jse to zřejmě taď obkevilo,doktorka předepisuje různé masté,ale nelepší se to ,můžu se zepfat jak jste prala prádlo

lasirena
15. pro 2015

@veru17 pouzivala jsem lovelu nepridavala jsem zadnou avivaz a zehlila obleceni parnou zehlickou myslim ze jsem davala i dvojite machani kdyz mela ty vyrazky

pauline30
15. pro 2015

Ahoj. Mala mela v 5ti tydnech tu samou vyrazku. Zrovna kdyz se ji to objevilo,tak jsme mely poradnu a dr.nam na to napsala glycerinovou masticku a koupat jsem mohla kazdy 3ti den ve vanicce s pridavkem Linola Fett Olbad,nebo tak nejak. Za 14 dni to uplne zmizelo.Nesmela jsem mazat zadnym olejickem a ani ostatni kremy nedelaly dobrotu,az ted snasi niveu sos apod. Doted ma hodne citlivou pokozku se sklonem k atop.ekzemu.

marcicek84
15. pro 2015

za mě koupat v řapíku nebo černém čaji, zinková mast a bioderma atoderm preventive na to a mastné bych nedávala nic...jinak vnitřně zkusit probiotika biopron baby a hylak forte (když bude střevní mikroflóra, tak i ta kůže by měla být ok), ale zatím se mi zdá, že to spíš seborea, ale mohl by z toho být atopický exem, tak by to právě potřebvoala podchytit včas...jo a nejlíp se poptat nejpovolenějších ve zdejší poradně https://www.modrykonik.cz/group/6098/

vkh
22. pro 2015

Dobrý den. Ráda bych se vás zeptala zda jste zjistila, co vyrážku způsobuje? Dcera 5 týdnů má také tuto vyrážku. Mažu holtovou mastí, kterou nám předepsala doktorka, ale nepomáhá :(

hancazivocich
22. pro 2015

@vkh
@any89 - já mám pocit, že jde o kojenecké akné - v podstatě se to vysype ... teď nechci kecat - jako že po porodu doznívá hormonální bouře v těle miminka a vyrazí se to.. Hormony od maminky atd..

bartovka83
22. pro 2015

Tak mě napadá alergie na praci prášek, nebo nesnedla jste něco co by mohlo mikinku vyvolat alergii,? Nějaké exotické ovoce třeba? Teda pokud kojite. Zaběhla bych raději ještě zítra k Dr. aby dala nějakou mast a netrapite se přes svátky.

veru17
22. pro 2015

Tak mi jsme to měly taky,masti nepomáhaly,jsem se dočetla zkusit potírat a koupat v černém čaji nebo řapíku a koupat pouze ķaždý 3den,nám pomohl ten řapík ,z ramínek krku a rukou to zmizelo úplně občas se to objeví na tvářích,ale jen trošku a nepoužívám zatím než to zmizí úplně krémy a

any89
autor
23. pro 2015

Ahoj maminky, už je to dlouho, co jsem sem tuto otázku dávala, ale aspoň pro ostatní - byly jsme nakonec u doktorky a ta nám řekla, že je to novorozenecké akné, přesně jak píše hancazivocich. Měla jsme to omývat převařenou vodou a pak dobře vysušit. No dělala jsem to asi týden plus potírala mateřským mlíkem a bylo po vyrážce a od té doby se nám naštěstí už nic podobného nevrátilo.

janulililinka
21. říj 2016

Ahoj,zdravim vsechny. My mame taky asi takovaou vyrazku a dr nam rekla ze to je alergie na nejake jidlo... Me rekla,ze mam drzet dietu a mala pit kojeneckou vodu nebo cerny caj 😒 na procisteni.. No nevim v necelych sesti tydnech, kdyz kojime jestli by to vubec pila!

any89
autor
22. říj 2016

@janulililinka Ahojky, no to spíš ten černý čaj na potírání, co? Aspoň nám to tak doktorka řekla. Jinak dcerce se to už nevrátilo. Zkus i to mat. mlíko, to je lék na hodně neduhů 😉

hedvika13
19. lis 2016

Ahoj,moje malá to má taky.Byli jsme s tim u doktorky,ta nam na to dala lipobase,která to ještě snad zhoršila,rozlezlo se to na čelo a dopak vlásků,jeli jsme na pohotovost,ve svátek,tam nám dali kapky a gel fenistil a, druhý den na kožní..ten nám do oči řekl,že neví a dal nám nato to oční mast!!!Samozřejmě to tím nemažu,jednakz obsahuje kortikoidy a, jednak ji můžou používat děti straší jednoho roku,malé je 6 týdnů.Tak dáváme kapky a potíráme řepíkem a je to mnohem lepší.Ovšem nikdo, nam nedokáže říct co to.Myslím,že nějaká alergie na jídlo,když zabírají ty kapky.Mám dietu,tak uvidime. Máte některá zkušenost s potravinovou alergií?