Dcera měla zánět prsu, po operaci prso vůbec "nepracuje"

fredericka
20. bře 2014

ahoj, mám dotaz, který mi nedá spát. Dcera měla v pěti týdnech operaci pravého prsu kvůli zánětu prsní žlázy. Museli jí to nakonec říznout, aby vypustili hnis, který se jí městnal u bradavky. Teď je jí sedm měsíců. Od té doby neměla problémy, ale všimla jsem si, že jí pravé - operované prso v podstatě vůbec nepracuje. Kojeným dětem se přeci zvětšují prsa v závislosti na hormonálních změnách v těle matky. Dceři se však zvětšuje jen levé-zdravé prso. Pravé od doby operace v podstatě vůbec "nepracuje". Na netu jsem se dočetla, že v závislosti na prodělaném hnisavém onemocnění v oblasti prsou v dětství může dojít ke zakrnění prsní žlázy. Bojím se, aby důsledek nebyl ten, že malé vyroste nakonec jen jedno prso a v druhém dojde k onomu zakrnění prsní žlázy. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti/znalosti?
Když jsme se ptali chirurgů po operaci, tak nám tvrdili, že jediným důsledkem bude malá jizvička v okolí bradavky, která se schová, jak prso poroste. Na jednu stranu si říkám, že doktoři vědí, co říkají, na druhou stranu mi to prostě nedá spát a bohužel prso teď prostě nepracuje ☹

dadushe
20. bře 2014

@fredericka Ahoj, chudák malá takové trápení hned ze začátku...Ono těžko říct, přiroda je mocná čarodějka, je ještě maličká, kdoví jak se to prso bude chovat pod pravými hormony až vypukne puberta....to ti bohužel teď určitě nikdo neřekne. Chápu, že tě to do budoucna trápí, ale je to opravdu strašně daleko, nemá cenu, aby ses trápila už teď něčím, co možná ani nenastane. V nejhorší možné variantě se jí tedy bude v pubertě vyvíjet pouze jedno prso...je to samozřejmě komplikace, ale koneckonců žádná totální tragédie, opravit se to dá plastickou operací a budeš tu pro ni, abys jí tím vším případně provedla🙂 Netrap se 🙂

dolda
20. bře 2014

@fredericka ahoj dcera na tomhle zákroku byla, kdyz ji bylo 17 dní, má jen malou jizvicku a nic neobvyklého na ji nepozoruji, ani mě to nenapadlo, vše bude OK, uvidíš ;