Hemangiom u 3měsíční holčičky, máte zkušenost?

maky8
7. črc 2014

Dobrý den,mám holčičku 3měsíce narozenou na 7 měsíci,zdravotně v pořádku jen to odprdla šesti hemangiony 😖 Ty největší má na ručičce za ouškem a uplně největší vzadu na hlavičce.Ten na hlaviččce se začal loupat a uprostřed je černý stroupek nevim jestli je to normální ☹ už měla i párkrát na plínce pod hlavičkou pár
kapek krve,setkaly jste se stím některá.Děkuji za odpovědi

hojda
7. črc 2014

Většinou to prý samo zmizí, ale musí se dávat pozor, aby se do toho neuhodila, prý to dost krvácí.

slunicko333
7. črc 2014

hemangiomy se vyskytují běžně u dětí donošených, nezávisí to na tom, kdy se mimčo narodilo... většinou mizí samy, že v dospělosti ani neví, že něco takového mělo...

marinka
7. črc 2014

Taky jsme měly na hlavičce, byla nám doporučena tato mastička a za nás moc doporučuju, hemangiom přestal růst a začal se ztrácet: http://www.imandragora.cz/sofia-mast-pijavky/

sheila86
8. říj 2014

ahoj, stroupek by se tam určo dělat neměl - znamená to, že si hemangiom o něco zranila, kůže je tam slabší. Dcera má od malička jeden velký hem. na hlavičce ve vlasové části, doporučuju Motol a dr.Mališe - stroupek jsme vysušili Jarish roztokem a mazalo se pár měsíců proplanolol.mastičkou. Teď hemangion už krásně splaskává (od dubna nemažu ničím) a světlá. Je to fakt běh na dlouhou trať, do školy už snad půjde bez něj 🙂 Držím palce. Jo a v létě chránit před přímým sluncem. K té mastičce jak píše marinka - někdo mi to tu také radil, ale za mě - nemazej to tím, je to krém na nohy na rozšíření cév, takže namazané místo se ti bude ještě víc prokrvovat - tedy přesný opak než co se u hemangionů chce...

slena
8. říj 2014

ahoj, můj mladší prcek má taky hemangiomy - jeden na hlavě, jeden na zádech a jeden malý na břichu, a to je donošený, takže to podle mě vliv nemá... čím to vzniklo nevím - mudr. mi tvrdí, že je to dědičné,ale u nás v rodině to nikdo nemá... Říkala mi, že to poroste tak, jak poroste i on a je pravda,že se mu to zvětšuje 😖
Jak psaly holky,je hlavně nebezpečí,že si to poraní a bude to krvácet... Někdy to prý zmizí samo,někdy ne,mně říkala doktorka,že řešit to u takhle malých miminek nemá smysl,bude se čekat,jak se tobude vyvíjet...