Hlen ve stolici. Setkaly jste se s tím?

jandaj
18. pro 2008

Ahoj holky. Potřebovala bych poradit. Zakládám nové téma, protože jsem tu nic podobného nenašla.
Mému malému je 7. měsíců, je kojený a už přidávám zeleninku a ovoce a to už 2 měsíce. Před 14 dny měl dost brutální rýmu, která vůbec nešla odsávat a kašel. Odkašlával krásně, ale vše polykal, před týdnem začal hodně často kakat a má ve stolici hlen. Vždy večer a v noci to má normálně hustý a ráno opět řídký a s hlenem. Odpoledne je to až do zelena. Zdá se mi, že to vždy zhoustne po příkrmu. U dr. jsme byli, zatím doporučila lactobacila a dietu. Ale tohle už dávno máme a nějak to nepomáhá, udělala stěry z konečníku, výsledky budou až v pondělí. Setkala jste se s tím některá, začínám být opravdu zoufalá.

jandaj
autor
18. pro 2008

nikdo mi neporadí?

katynaa
18. pro 2008

zkus ho nakrmit bananem

kacka.va
18. pro 2008

záleží jak dopadnou ty stěry, většinou je to prý tím, že jsou ve střevě přemnožené nějaké bakterie, které by tam za normálních okolností nebyly a nebo je jich tam málo.

jandaj
autor
18. pro 2008

banán mu dávám každý den, vždy to zhoustne, ale do rána je to zase řídký.
Mám fakt strach, aby to nebylo něco vážnějšího ☹

andy80
19. pro 2008

jandaj, pokud měl rýmu, tak je to zcela normální. Moje děti, když měli nebo mají rýmu, vždycky měli hleny ve stolici. I když odsáváš, tak stejně děti hleny polikají a musí to někudy ven. Malá mi včera i blinkala, ale fakt jen hleny.

mamina
19. pro 2008

neboj,to je úplně normální.Je malinkej,neumí smrkat a trubice na jídlo a na dýchání jsou propojený-proto se občas zakuckáváme.No,a malej prostě tu rýmu nevysmrká,ale spoliká ji a ona pak projde trávícím traktem.Takže klid! 😉

jandaj
autor
19. pro 2008

no jo, ale teď už tu rýmu nemá, ani kašel, zdá se, že už je to dobrý. Ale hlen v kakání má pořád a kadí strašně často, dřív jsme spíš bojovali se zácpou a teď kadí 5x za den a 1x v noci. A přes den je to řídký s hlenem a v noci je to hustější po mrkvi, kterou mu dávám, ale hleny v tom jsou taky ☹

petik77
19. pro 2008

jandaj ja měla stejny připad ze svym starším synem bylo mu rok a půl taky měl zacpy a najednou měl jen řídkou stolici a z hlenami v te době měl rymu tak jsem myslela že z toho ,ale byla to salmonela .ktera měla menší pruběch žadne zvracení ani teploty ,ale nechci tě strašit mam s tím takovou skušenost měl stolice tak 4 krat za den až potom se tam oběvila asi 4 den krev tak jsem letěla za doktorkou a vzala mu stěry

jandaj
autor
19. pro 2008

A jak jsi malýho léčila? Dostal nějaké léky?

petik77
20. pro 2008

ne měl jen dietu ,ale jak říkam měl maly průběh doktorka se taky sama divila jinak u toho jsou vysoké teploty a zvracení ale do třech dnech měl po problému

jandaj
autor
20. pro 2008

aha, tak to jo. On malej taky žádný jiný problémy nemá, nic ho nebolí, je veselej a čilej. Tak uvidím jak to dopadne

andy80
20. pro 2008

jandaj: počkej na výsledky výtěrů a budeš chytřejší

bohca77
23. led 2009

Ahojte, my ted mame taky problem s hlenem ve stolici, malej ma 4 mesice, plne kojeny a dostal na kasel Hedelix.
Mel to pry z toho, tak jsme to okamzite vysadili a lepsi se to. Neni jeste uplne ok, ale lepsi... taky cekame na vysledky steru. 😒

jandaj
autor
23. led 2009

nám stěry nakonec dopadly dobře, nic tam nebylo, ale hlen pořád, později se dokonce objevila i krev. Takže to vypadá na potravinovou alergii a to na čokoládu, kterou jsem baštila já a ve velkým, a to pak šlo do mlíka 😉

kalo
23. led 2009

Ty hleny jsou při a po rýmě naprosto normální. Tělo je prostě zahleněné. Proto je dobré při rýmě vynechat mléko a mléčné výrobky, které organismus zahleňují. Je to tak u dětí i u dospělých.... 😒

Ale u alergií je to určitě jiný případ....

bohca77
23. led 2009

Mlecny vyrobky a sladkosti se taky snazim omezit, ono je to asi kombinaci vseho ☹ . Nedavno se malej osypal, to zas asi z ovoce nebo cokolady, co jsem jedla, takze porad nejaky diety! 🙂 Ale nevypada, ze by ho neco trapilo, maly krvavy zilky mel ve stolici taky, ale jen jeden den...

petik77
23. led 2009

jandaj: tak to je teda síla to bych neřekla že to muže byt z alergie 😒 když už se oběvila krev no hlavní je že vysledky byly dobre

miluska.woolley
10. únor 2009

Holky my mame ted u maly to samy, objevuje se to sporadicky, dnes rano kadila normalne, ale v poledne jen zluty hlen...
Myslela jsem ze to je k zubum, ale ted jste mne trochu vyplasily, asi pofrcime k dr.

Petik, jaka je dieta u salmonely?

hedera.p
12. črc 2009

Ahoj holky.... máme stejný problém. před 14 dny jsme měli hodně hustou rýmu. a už několik dní máme hlen ve stolici....malé jsou 2 měsíce a nekojená......jak dlouho po rýmě jsou ve stolici ty hleny? abych věděla, pokud to bude trvat déle, zašla bych k dr....díky Hedvika

mikulka
17. led 2010

Ahoj holky, kluk (15. měs) měl dneska krvalý hlen ve stolici, bylo to malinko, takový ťuplík.
Co to může být? Vyděsilo mne to, ale ... rostou mu zuby, může to souviset?
Nebo s tím, že dostal den předen paralen čípek? Může to být z toho?

Celkově byl trochu zahleněný z toho růstu zubů, že by to bylo z toho?

luthien.k
18. led 2010

Mikulko, když je dítě zahleněné (dýchací cesty), tak se stává, že prostým polykáním těch hlenů se dostanou do stolice. Krev může souviset se zavedením čípku (drobné poranění sliznice konečníku), my měli s tímto problémy s malinkým mimčem (hleny a krev) a spontánně odezněly. Já bych to sledovala a kdyby se krev objevila znovu, tak bych kontaktovala pediatra.

mikulka
18. led 2010

Díky, luthien, uklidnila jsi mne. 😉

luthien.k
18. led 2010

Jo ještě jsem se zapomněla zeptat, jestli ta krev byla čerstvá, ale předpokládám, že ano...? Hnědá nebo černá natrávená krev by byla signálem k návštěvě lékaře nejspíš hned.