Ječné zrno. Čím ho mazat? Od čeho vzniká?

daisynka
19. únor 2009

Prosím pora´dte můj 2letý syn trpí velice často na ječná zrna, nemáte někdo zkušenosti čím mazat a od čeho vznikají, zda je to nedostatek vitamínů či průvan apod. Lákařka neporadila prý nějaká homeopatika 😖

ina.b
19. únor 2009

Něco jsem našla tady: http://family.cz/dotaz9707.htm 😉

macanet
19. únor 2009

daisynko na očním mi na ječné zrno dali -Framikoinovou oční mast

ina.b
19. únor 2009

Jinak mám ještě babský recept:

Bramboru zahřejte v troubě, rozpulte ji a zabalte do hadříku. Když vychladne tak, že je možné ji vzít do ruky, přidržte ji u oka na 10 minut.
(asi nelíp, když dítě spí, protože by jinak nechtělo držet)

daisynka
autor
19. únor 2009

díky za rychlou pomoc, Dr. nás odkázala na oční tak jste nám tu ušetřily jedno dopoledne, které bychom trávili u očaře, díky, díky, díky

garfieldmail1
19. únor 2009

Já sama taky často trpím na ječná zrna a vždycky to je z průvanu, tak se tomu snažím vyhýbat. Mně zabírá jednoduše studený obklad - kapesník namočený ve studené vodě. Několikrát denně si přiložím na oko na pár minut. Když to dělám poctivě, tak obvykle za 2 dny mám klid. U tak malého dítěte bych to asi udělala tak, že bych mu dala obklad na jedno oko, měla bych ho u sebe na klíně a druhým ať se kouká třeba na pohádku, ať na to tak nemyslí. Ale jestli zabere ten framykoin, tak to bude určitě jednodušší 😉

lena27
20. únor 2009

mě taky pomahá framikoinová oční mastička, je ale jen na předpis a pro tak malé dítě teda nevím. vím, že je tam psané, že se nesmí užívat v těhotenství a při kojení

lena27
20. únor 2009

Ječné zrno - příčiny vzniku

* Pomnožení stafylokoků (bakterie sdružující se do hroznovitých útvarů)
* Špatná hygiena (dotýkání se oka špinavýma rukama)
* Snížená imunita
* Špatná výživa
* Nedostatek vitamínů
* Onemocnění organismu (např. cukrovka)

Ječné zrno - příznaky

* Bolestivý červený váček na víčku (někdy naplněný hnisem)
* Zčervenání víčka
* Nepříjemné pocity při mrkání
* Oteklé víčko
* Nejčastějšími příznaky ječného zrna jsou bolestivost, zčervenání víčka, otok víčka a nepříjemné pocity při mrkání.

Léčba ječného zrna

* Do týdne ječné zrno zaschne a samo zmizí
* Léčbu lze urychlit teplými obklady, přírodními prostředky a antibiotickou mastí
* Vitamíny (vitamín C, zinek, betakaroten)

Kdy volat lékaře - ječné zrno

* Když se do týdne ječné zrno nezahojí
* V případě, že celé víčko nateče
* Máte zároveň s ječným zrnem zánět očního víčka