Opar na rtu batolete. Co na to dát?

power700
8. únor 2009

Ahojky, máte někdo zkušenosti s oparem u batolete? Zdá se mi, že naší Kristýnce vyráží na spodním rtu. Co mám na to dát nebo nechat, samo to vymizí? Nemám s tím zkušenosti,opary nemívám ani já. Děkuji za radu. 😉

zdenallicka
8. únor 2009

zkus zajit do lekarny a bud ti daji Kosmin (prirodni) nebo Compeed (napalsti na rty).. Mne zabiraji naplasti nejvice - trpim na opary, jen nevim, jestli je muzou miminka...

power700
autor
8. únor 2009

díky, do lékarny určitě zajdu, jen jsem si myslela, jestli nemá s tím někdo zkušenost u dětiček. 😉

aponchie
8. únor 2009

mame zkusenost ..mala olizla u jednoho chlapecka hracky a uz to mela pac on na to trpel a maminka nas neu[pozornila 🙄 od te doby se to male udela pokazde kdyz je oslabena(chripka ryma kasel)mazeme herpesinem hned v zacatku jak usne necham ji rozle a mazu mazu mazu nic jineho sem ani nezkousela jen toto

zdenallicka
8. únor 2009

power: Herpesin se maze kazde 4 hodiny...

power700
autor
8. únor 2009

Holky, díky za rady, taky jí lezou zuby, třeba je to taky k tomu. Zítra to hned jdu koupit. 😝

majacenky
9. únor 2009

to vás lituju.Bojim se aby sme to nechytli někde.Manželovi se občas uděla a babička ho taky mývá.Je to totiš bacil který zůstává v těle,těžko se ho zbavuje.Zkusila bych Kosmin,ale pomáhá hlavně vzačátku a to se u dědi těžko pozná.Když je vnitřní horečka tak se udělá a to u zubů může být.

caira
10. únor 2009

maja: hepar viru se nezbavis, jak jednou mas opar tak uz to lozisko mas naporad, proto se lidem delaji opary vpodstate porad na stejnem miste.

Ja na opary trpim od jakziva, manzel ho jedinkrat nemel, takze jsem zvedava co mala, od doby co se narodila, jsem opary mela minimalne 8x a zatim dobry, drzi se, ted se zbavuju oparu uz mesic..no jsem zvedava jestli mala bude odolna po tatinkovi nebo na ne bude trpet po me 😅

sarinkam
10. únor 2009

Ja jsem opary zdedila po matce ale nemela jsem je jako dite , az v puberte.Tak doufam ze se deti potati. Takze neni nejake ,,konecne reseni,, ?jako prelecit v klidu . Me staci abych se lekla za volatnem a uz mi skace 🙄

caira
10. únor 2009

ja je mam taky po mamce, ale nejsem si jista, jestli jsem je mela jako dite, myslim, ze ne, ze asi taky az v puberte..

Ja mam opary ze stresu, kdyz cekam MS, kdyz se leknu 😀 , kdyz prechazim nejakou virozu, teploty, unava..proste vpodstate cokoliv🙂 jeden cas jsem dokonce mela od lekare na predpis aciclovirove tablety, protoze se mi nedarilo se oparu zbavit skoro 2 mesice, vzdycky se mi udelal novy na skoro vylecenem..des bes.
🙄

caira
10. únor 2009

jinak jeste jedno upozorneni, hlavne se to tyka tech tehulek a maminek malickych drobecku co nikdy nemely opar. Kdyz maminka "trpi"na opary nebo ho alespon jednou atd v zivote mela tak si vybuduje protilatky a ty pak placentou prechazeji na miminko, coz znamena, ze miminko dokaze s herpes virem po narozeni bojovat, ale je nebezpecne, pokud maminka nikdy nemela opar a treba zrovna poprve se ji udela hned po porodu- tim padem miminko nema zadne protilatky jak se viru branit a jelikoz imunitni system je v prvnich 6 tydnech hodne nezraly muze to mit katastrofalni nasledky ☹
takze pokud mate pocit, ze se vam "dela" opar poporve a mate malickate miminko tak okamzite do nemocnice nebo za doktorem aby se miminku mohli podat anti-viralni leky! Doufam, ze jsem nikoho nevydesila, ale lepsi je vedet nez pak litovat...

sarinkam
10. únor 2009

Jasne, ono to neni vazne onemocneni, ale dokaze to byt neprijemny. Vime sami. a ty anti.viralni leky nam oparackam nepomuzou??

caira
10. únor 2009

sarinka: ono ty kremy na opary jsou vsechny na jedno brdo, vetsinou je to jen mini procento acicloviru a zbytek obycejna masticka.
Pro nas je to obycene a nic vazneho protoze mame silny imunitni system oproti novorozenemu miminku, ale nedavno se zrovna tady u nas stalo, ze zemrela 10ti denni holcicka kvuli oparu, jeji maminka ho mela poprve jeste v porodnici a pak zmizel, ale holcicka uz se nakazila a imunitni system jeste nebyl dost silny aby proti tomu bojoval ☹ bohuzel to nebyl prvni pripad... ☹

ina.b
27. únor 2009

Nedavno jsem četla, že nejlepší prevencí proti Herpes viru, který je v těle toho, kdo trpí na opary se člověk jen tak nezbaví. Je tam na furt. Ale výbornou prevencí proti vyrašení oparu a potlačení viru jsou BRUSINKY (ať už čerstvé nebo v tabletkách).

martule20
9. dub 2009

Tak se hlásím do klubu ☹ Malé se do rána udělal opar přes půlku spodního rtu. Já na ně trpím, mívám je tak čtyřikrát do roka, ale během těhu a roku kojení jsem je neměla, až teď před třemi týdny. Malé se v té době neobjevil, tak jsem si říkala, že bude imunní a ono ups a je tady. Bůůůůůůůůů!!! Zatím tedy na 100% nevíme, jestli je to opar, včera utrhla kousek sukulentu a i když jsem jí hned šla umýt ruce, stihla si je oblíznout, tak to možná je nějaká místní reakce... Ani doktor neví. A já řeším dilema jestli dnes na plavání jít nebo ne...

kacasim
15. únor 2012

Dávám malému náplasti na opary, je to lepší než mastičky, nesahá si do ranky a rychleji se hojí. Mastičku si vždy setřel ;)

milada2
20. čer 2013

@kacasim
@martule20
@power700 Holky, kolik Vasim prckum bylo, kdyz se jim opar udelal? Byly jinak v pohode? Nasemu malymu je rok a trictvrte a u pusy se mu udelalo neco, co by mohl byt opar... ☹ Ma teplotu, rostou mu zuby a do toho ty vedra, takze by to mohlo byt... ☹ Co Vam pomohlo? A myly jste nejak hracky apod.? Honzicek porad vsechno a ruce strka do pusy, hracek ma milion, to bych se umyla...

power700
autor
21. čer 2013

@milada2 Ahoj, Týně, když měla ten opar, bylo něco přes rok..už si to nepamatuju přesně, ale koupila jsem nějaký ten herpesin nebo něco takového pro děti a mazala. Nebylo to myslím, až tak hrozné, ale jak říkám, teď už jí je 5 apůl, moje paměť chátrá 😀 🙄 . Ale mladší dcerka měla v 10ti měsících afty a to bylo něco, chudinka, plakala strašně moc, skoro nejedla a pití jsem musela nutit, byly jsme skoro pořád jen na mlíku, než se to spravilo 😢

martule20
21. čer 2013

@milada2 U nás to tenkrát nakonec nebyl opar, ale právě reakce na ten sukulent. Včera jsem zrovna četla, že
hemagel je i na opary. Na opaření a popálení s ním máme vynikající zkušenost, bleskově hojí, tak bys ho kdyžtak taky mohla zkusit, ta malá tuba stojí sice kolem sto padesáti korun, ale dllouho vydrží a doma se Ti rozhodně neztratí 🙂

jennyska
8. led 2014

Ahoj @power700 @martule20 @power700 @milada2 @kacasim @ina.b @caira @sarinkam @majacenky @zdenallicka @aponchie a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @power700 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

kachidlo
24. dub 2014

Já mám recept jen pro dospěláka, ale třeba to někomu pomůže. Vyzkoušela jsem od mala kde co. Už když začne svědění tak na vatičku slivovici, nebo jiný líh. Pořádně vypálit a pak namazat vrstvou nějakého hojivého krému. Framykoin je fajn, le je na recept, Dermazulen, nebo Bepanthen. Teď ten pužívám, navíc ho maminky s miminky mají. U batolete by mně to taky zajímalo. Ale asi bych zkusila zinkovou mast(Sudokrém, Aviril..)na vysušení a pak Bepanthen na doléčení rány.

ladyhacek
14. čer 2017

obnovuji diskuzi.
prosím s opary vůbec nemám zkušenost
Syn dva roky > udělal se mu pupínek na rtu má tam i bílou tečku vypdá to jako akné - je to v koutku pusy je to opar? Může to být že mu rosotu zuby a slintá? Nikde v jiném prostředí jsem nebyli jen se asi napil ze skleničky od tchýně (ano jsem no nestaili zadržet. může to mít z toho?

terezap5
28. pro 2017

Holky a mívají třeba 2,5 letá dítka opar s horečkou? Díky