Pindík nakřivo, máte zkušenost?

ivaadvojcata
1. bře 2015

Holky, můj syn 2 a půl roku, má konec pindíka asi 1 cm stočený doprava. Nevím jak to přesně popsat. Kůžičku má prostě doprava a když čůrá, tak samozřejmě taky doprava. Má to asi z toho že dlouho nosil plíny a vždycky se mu tam zkroutil, nevím. Nemá s tím někdo zkušenost? Myslíte že se mu narovná? Trošku hloupý dotaz, pardon.

lenkavd
1. bře 2015

@ivaadvojcata to není hloupý dotaz.... Dle popisu to vypadá na hypospadii. A to není žádná legrace. Určitě by ho v co nejbližší době měl vidět odborník. Jestliže to bude ono, jediné řešení je operace, bohužel.

elen222
1. bře 2015

@ivaadvojcata ahojky, podobnou zkušenost nemám, ale plínama si myslím, že to není. Můj syn dlouho odmítal nočník a plíny měl do tří let a na pindíka to vliv nemělo. Co vám na to řekl pediatr?

ivaadvojcata
autor
1. bře 2015

naši pediatričku momentálně měním, ta by nad tím mávla rukou. bohužel.

ivaadvojcata
autor
1. bře 2015

@lenkavd on má pindulu v pořádku, jen ta kužička na konci je zkroucená. Koukala jsem na tu hypospadii teď, ale myslím že to není.

lenkavd
1. bře 2015

@ivaadvojcata nad tím se ale nedá mávnout rukou.... Jsou s tím v dospělosti spojené růné problémy, třeba i neplodnost. Neříkám, že to musí být ono, ale neznám jiný důvod, proč by měl být pindík křivý, bohužel.... 😒 Z plínky určitě ne. Je to relativně častý problém.

hancazivocich
1. bře 2015

@ivaadvojcata - já bych zkusila kontaktovat urologa, ale může to být jen zakřivení - pokud má vyústění močové trubice -(tu čůrací dírku) normálně na žaludu v běžném místě...
Může to být i deformace krátkou uzdičkou - ta penis přitahuje...Ke straně..

lenkavd
1. bře 2015

@ivaadvojcata ono to může být i na konci. Močová trubice může být křivá v různých místech. Jestliže čůrá na stranu, kůžičkou to asi nebude. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby to nebylo ono, ono je to pro ty klučíky nic moc ☹

vercik83
1. bře 2015

@lenkavd hypospadie je o varlatech, ne pindikovi. Chlapi ho maj nekdy i v dospelosti nakrivo. Tak co. No optej odbornika, ale verim ze to bude ok

ivaadvojcata
autor
1. bře 2015

@vercik83 hypospadie je rozštěp močové trubice, co jsem se teď dočetla. zeptám se samozřejmě té nové mudr. přetahovat mu pinďa jde, tak uvidím co mi na to řekne.

ivaadvojcata
autor
1. bře 2015

@hancazivocich
čůrá doprava kvůli té kůžičce, jinak má vše normálně tak jak má být. když mu tu kůžičku sama narovnám doleva, tak čůrá rovně 🙂

lenkavd
1. bře 2015

@vercik83 je vidět, že o tom moc nevíš 😉 Jsou různé formy.
Něco jiného je ho mít lehce křivého (to je fyziologické) a nebo mít jiný problém. A to bez toho, aby to viděl člověk co tomu rozumí nikdo neví,

lenkavd
1. bře 2015

@ivaadvojcata tak jestli čůrá rovně když mu jí narovnáš tak to je dobré znamení. A dírku má přesně tam kde má mít? Jestliže ano, viděla bych to taky na problém v uzdičce 😉

hancazivocich
1. bře 2015

@ivaadvojcata - tak to může být i určitý způsob fimozy - zúžení ,,, mohou tam být tzv... akrece, které brání uplnému přetažení a možná trošku deformují předkožku? A jde to opravdu uplně přetáhnout? Volně?

ivaadvojcata
autor
1. bře 2015

@lenkavd ano, dírka je tam kde má být 🙂 přetahovat mu jde taky.

ivaadvojcata
autor
1. bře 2015

@hancazivocich kouknu na to na net...přetahovat mu to jde, ale on se moc nenechá, takže úplně do konce jsem to asi nikdy nedotáhla. když byl malej bylo všechno ok. měl krásného rovného pindíka. 🙂 nechci aby mi v dospělosti vyčítal že jsem to neřešila, takže hned příští týden otestujeme novou doktorku a ta nám snad poradí.

frantiska85
1. bře 2015

Penis nakřivo mají i dospělí muži. Ničemu nevadí.