Povlak na rtu u 16měsíční dcery

urtica
4. črc 2016

Ahoj děvčata. Naší malé se přes noc udělal na rtu bílý povlak, přikládám foto. Setkal jste se s tím někdo? Jinak je v pohodě, nezdá se, že by jí to vadilo, teplotu nemá. Jsme mimo domov, tak nevím, zda hnát na pohotovost nebo to nechat až na svou dr. Díky

lenbela
4. črc 2016

Moučnivka?

urtica
autor
4. črc 2016

@lenbela Napadlo mě to...ale už je celkem "stará" a v pusince to nemá...

lenbela
4. črc 2016

A nemá to zevnitř na tvářickach? Dcera to taky měla až jako starší.

urtica
autor
4. črc 2016

@lenbela Právě že nemá...

lenbela
4. črc 2016

Tak teda nevím... Přišlo mi to právě jak ta moučnivka. Ta se může uděkat na rtu.
A holčička je fakt nadherná 🙂

urtica
autor
4. črc 2016

@lenbela Jj, děkuju...no, pokud to do 2 dnů nezmizí, nebo se to bude zhoršovat, tak nás dr stejně nemine...hodila jsem to ještě do jedné poradny a tam mi taky odhlasovali moučnivku, tak to tak asi bude...jinak díky - ano, trochu klame andělskou tvářičkou 😀

urtica
autor
5. črc 2016

Ahoj - píšu jak to dopadlo. Dnes jsme konečně - po totálně hororové a probdělé noci -slavnostně dorazili na pohotovost (dcera s pusou za kterou by se nemusel stydět ani kačer Donald) a dr mi sdělila: že neví 🙂.
Že by to mohl být aft - ale na aft je to moc velké a rozlezlé...anebo moučnivka...ale ta by zas prý neměla tolik bolet...doporučila koupit dezinfekci (kterou už jsme koupili před třemi dny) a poslala nás domů s tím, že se to jistě zlepší... 🙄

lenbela
6. črc 2016

Chůďátko malé. Ať se jí to brzy zahojí.

bachovy_esence_poradna
6. črc 2016

@urtica a nejedla něco co obvykle nejí (typ jídla nebo éčka v něm např.)? moje dcerka tohle mívala občas, když jí vadilo nějaké jídlo... někomu naběhne ret, někdo má červenou čárku okolo rtu, ale někdy to vypadalo i takhle podobně...

urtica
autor
6. črc 2016

@bachovy_esence_poradna Nic mě nenapadá, ale byla s manželem u babičky, tak leda by jí babča něco tajně podstrčila (což bohužel nemůžu úplně vyloučit). Ale už to má 5. den, což si zas myslím, že kdyby bylo z jídla, tak už by to odeznělo, ne?

bachovy_esence_poradna
6. črc 2016

@urtica pokud to je 5. den, tak to by už mělo odeznít kdyby šlo o jídlo

potřela bych to čajovníkovým olejem a vyčkala pár dní... pokud to nezmizí, tak na kožní

urtica
autor
6. črc 2016

@bachovy_esence_poradna Teď jsem ještě trochu brousila na netu a myslím si, že jde o tohle... http://cs.medixa.org/nemoci/herpeticka-gingivos...

bachovy_esence_poradna
6. črc 2016

@urtica aha, tak pokud to vypadá takhle, tak to by mohl být herpes...
tam jedině podpořit imunitu a podávat vitamin B...
a dávat pozor, aby si to malá neškrábala....

luzca11
6. črc 2016

Měla jsem něco podobného a mohu potvrdit že to hodně bolí ☹ my teď resime kolinko od dcerky má zvýšenou teplotu a teď mi usla na klíně ☹

urtica
autor
6. črc 2016

@bachovy_esence_poradna Copak to..ona si to neškrábe, ale nechce nic jíst - sotva pije :-/
@luzca11 Na opary trpím,ale tuším že tohle je batolecí nemoc při 1. kontaktu s virem...aspoň to tedy píšou...

Každopádně díky!

bachovy_esence_poradna
6. črc 2016

@urtica bez jídla pár dní vydrží, pít ale musí... zkuste jogurtové pití s příchutí, kakao, šťávu, cokoliv.... klidně i osladit třeba hroznovým cukrem, aby měla nějakou energii

vzhledem k věku by se dal podávat Multisanostol, sirup s vitaminy skupiny B... pomáhá při oparech, ale také zvyšuje chuť k jídlu

urtica
autor
6. črc 2016

@bachovy_esence_poradna Zkusíme, díky! Nemáš náhodou tip ještě na něco na mírnění bolesti? Panadol ani Nurofen nepomáhají...:-/

bachovy_esence_poradna
6. črc 2016

@urtica Panadol (nebo Paralen) by se museli střídat s Nurofenem, ale to předpokládám, že děláš... občas se stane, že neulevují, ale ono pokud není teplota (respektive není vysoká), tak je lepší to nechat proběhnout, aby se nenarušovala imunitní reakce

jinak by bylo možné chladit (kostku ledu do sáčku a přikládat jemně)
nebo použít reflexní body, dobře shrnuté je to např. v tomto článku http://www.rozhlas.cz/vysocina/chat/_zprava/bod...

pokud by to bolelo opravdu hodně a malá by nemohla spát, tak bych vyhledala kožního dr... někdy jde ale bohužel o takovou nemoc, která má pár dní nepříjemné projevy a nedá se moc léčit, pouze ulevovat těm příznakům

dál se dá zkusit potírat Audironem nebo DragsImunem - to jsou bylinné tinktury, které obě dezinfikují, Audiron je víc na opary (a také uši, zuby), u oparu je ale nejlepší mazat před výsevem nebo hned po jeho výsevu....DragsImun je zase více stahující a dezinfekční... obojí jsou přírodní prostředky, mám s nimi hodně dobré zkušenosti

ze svojí zkušenosti si ale myslím, že tohle bude trvat pár dní a základ bude zajistit, aby měla malá tekutiny a podávat vitamin B...

urtica
autor
6. črc 2016

@bachovy_esence_poradna Díky...šlo mi spíš o to, aby se malá aspoň trošku vyspala...nejsem velký fanda analgetik, ale to víš, že když dítko brečí a naříká od rána do noci , tak už to člověku rve srdce...snad se to brzy překulí...