Propadlá fontanela u 7týdenního miminka

misulinka44
26. pro 2014

Ahoj holky, potřebuju poradit a trochu uklidnit... Když dávám malého odříhnout přes rameno, má opravdu viditelně propadlou fontanelu... Ale propadlou jí má pouze ve svislé poloze, jakmile ho položím, tak fontanela není vidět vůbec, skoro nejde ani nahmatat... Bojím se dehydratace, malý je plně kojený ale počůraných plínek má za den dost... Nevím, zda to nějak řešit, malý je hodný, nevypadá hladově, nepláče... Je tu někdo, kdo to měl podobně a vše bylo OK? Díky za tipy 🙂

adelinkkaa
26. pro 2014

Pokud je miminko ve svislé poloze ,tak je to normální že ma propadlou fontanelu🙂 Bude ji mit i vic propadlou když bude plakat atd.
Dehydratace se bat nemusíš pokud dostatečně čura,pije ,nema teploty ani prujmy🙂

outeq
26. pro 2014

Taky jsem byla pred 14ti dny vystrasena a hledala informace, taky hodne pije a cura. Malymu jsem ji najednou snadno nahmala, prijde mi jako o 1mm hlubsi dulek. Pak prijela teta na navstevu - je puvodne detska dr. a pry je to normalni, ze dehydratace vypada jinak a je uz z dalky videt jak je fontanela propadla, tak jsem uz v klidu 🙂

misulinka44
autor
26. pro 2014

@adelinkkaa
@outeq díky moc za uklidnění 🙂 Malý ji měl i z dálky viditelně propadlou, ale ted cca 20 min po skončení kojení už ji nemá propadlou ani ve svislé poloze, tak snad dobré 🙂