Očkování a ekzém

jitka_avene
17. zář 2014

První projevy atopické dermatitidy se objevují kolem 3 měsíce života dítěte. Ve stejné době začíná očkování. Vidíte souvislosti? Znáte názory odborníků? Podělte se o zkušenosti.

stavba
17. zář 2014

@ratatooy on už právě seboreu nemá, ale ten flíček je dost podobný ekzému.

yagga
17. zář 2014

@ratatooy děkuji,nějak to budu muset pořádně promyslet
U nás dědičná dispozice je s manželem jsme oba alergici a astmatici.

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@stavba Díky za důvěru, mám zkušenosti se seboroickou dermatitidou u pacientů převážně ve vlasové pokožce na jejím okraji nebo v obočí. Těžko se dá jen ze správy usuzovat na diagnózu. Doporučuju vygooglit obrázky SD a porovnat s obtížemi chlapečka. U synka mě taky strašili možností, že bude ekzematik a jeho potíže byly vyvolány pouze silným slintáním a otěrem o prostěradlo, když spal na břiše. Jak již jsem uváděla v předešlé diskuzi jsem rozhodně zastáncem individuálního přístupu k očkování a posunutí jsem sama u obou dětí aplikovala. Suchá místa a svědění můžete zvládnout kombinací Avene Cold creamu a termální vody ve spreji.
100 % ověřené, testované, používané v dermatologických lázních Avene u tisíců pacientů ročně. Mám vyzkoušeno proti svědění termální vodu do lednice pak nastříkat na gázu a nechat chvilku působit, po oschnutí promazat. Přeji brzké vymizení obtíží.

lenkaholubova
18. zář 2014

@jitka_avene do jakého věku jste odložila očko?

ratatooy
18. zář 2014

@yagga ja jsem taky alergický astmatik ale mám to až od 21let,a kdoví jestli to není následek očkování.jinak tím pádem mužou mít moje dti bud alergii nebo astma a předevčírem jsme poprvé u 4letýho zažily prudkou alergickou reakci na nějaké jídlo a nikomu bych to ted nepřála

jitka_avene
autor
18. zář 2014

@lenkaholubova 9 a 10 měsíc

simonceli
18. zář 2014

Páni, dobré téma, uvědomit si spojitost. Díky. Dcera má atopickou dermatitidu. Zhoršuje se jí když je třeba na prázdninách u babičky a ta nerespektuje potřebnou hygienu, do které jsme došli hledáním řešení. Dcera to má už jen ( díky bohu ) v kolenních jamkách a lechce na nohách. V říjnu má jít na očkování, tak asi odložíme, pokud to bude mít. pravda je ta, že s tím bojujeme od nějakého 6. měsíce věku. Teď jsme měnili doktorku hlavně skrz očkování. U syna máme bez problémů domluvený odklad očkování až na 7. měsíc.
Zkoušeli jsme jsme vše možné na ekzém, můžu se zeptat @jitka_avene , jestli má avene nějaké zaruené výsledky? Nám teď docela pomáhá místo mýdla používat Linolu a postižená míst natírat Atopicontrolem od Eucerinu, ale vrací se nám to. Chtěla bych něco, co to prostě zničí na furt.

missymici
18. zář 2014

Kluk mel Atopak od narození,jen mirny,po očkovaní se to rapidne zhoršilo a trvalo dlouho.Holka ekzem nemela,az po ocku.

jitka_avene
autor
18. zář 2014

@simonceli Avene má založeny výsledky na letité historii lázeňského centra, kde se léčí pouze dermatologičtí pacienti (atopická dermatitida, lupenka, popáleniny,..). Jsou léčeni samotnou termální vodou pomocí koupelí a aplikací přípravků (Cold cream, XeraCalm A.D.), výsledky jsou skvělé a zabraňují recidivě chronického onemocnění cca 9-12 měsíců, při dodržování režimových opatření. Zlepšení potvrzují i dermatologové, výhodou je, že se používáním snižuje nutnost aplikovat kortikoidy. Vzhledem k tomu, že se jedná o chronické onemocnění, jde o to, co nejvíce zmírňovat projevy. Je velká šance, že v období puberty nebo po jejím skončení obtíže s atopií vymizí. Vím je to dlouhá doba, ale správnou péčí se dá nemoc ve většině případů ukočírovat. Držím palce.

jitka_avene
autor
18. zář 2014

@missymici Díky za příspěvek, zkoušela jsi něco z lékárny - Trixeru, XeraCalm, Exomegu, Dexeryl? S jakým výsledkem?

missymici
18. zář 2014

@jitka_avene no u kluka jsem byla jeste nezkušena,davali jsem odmudry excipial,chvili zabiral ale ja trdlo v te dobe nevedela ze je to nezadouci ucinek vakciny a sli jsme do dalšího očkovaní a ekzem se vic zhorsil.Prisla zmena stravy,odstraneni nekterych veci doma,mazali jsme indulonou modrou a ta nam pomohla.U holky mazu indulonou take,ale moc nepomaha,vrací se ji to,ma to teda jen za ušima ale to ma uz strasne dlouho,pak jsme davali mast od kožaře s ozonidem,a ted dostala masticku Protopic a ta je ucinna po dvou dnech,Ekzem vymizel + ma do koupele od Ephaderm takovou vazelinu a s ni i mažeme a je ok.Klukovi ekzem vymizel po roce a pul.Ted jen obcas a le prisli ruzne alergie.

papalinka
18. zář 2014

@jitka_avene moje dcera měla první očkování až v 10 měsících. Od 3 měsíce u ní začal mírný atopický ekzém, který jak jsme zjistili je způsobený alergeny v jídle. Po vyřazení několika druhů potravin je v podstatě bez ekzému. Očkováním to tedy určitě nebylo. Ani po očkování neměla žádné zhoršení ekzému. Ale ano, očkování jsme odkládali hlavně kvůli ekzému a ABKM, bála jsem se případné reakce. Ta ale po očkování nebyla žádná.

jitka_avene
autor
18. zář 2014

@missymici Člověk se pořád učí, co ví u druhého dítěte, kdyby věděl už u prvního 😅 . U alergiků, ale i atopiků je důležité se vyhýbat aditivům (konzervační látky, barviva,..). Slyšela jsi už o sterilní kosmetice? Je bez konzervačních látek, barviv i parfemace a vhodná i pro nejcitlivější typy pokožky.

jitka_avene
autor
18. zář 2014

@papalinka Výborné, je dobré slyšet i reakce, kdy očkování nevyvolalo či nezhoršilo situaci.

simonceli
18. zář 2014

@jitka_avene děkuji za informace, asi vyzkoušíme. Místa kde se dceři ekzém už nevrací má ale světlá až bílá od okolní kůže, takže je chudina flekatá. Ale tak to není zas žádná hrůza.

katyxq
18. zář 2014

@simonceli Ty bílé skvrny jsou často způsobeny použitím kortikosteroidních mastí. Je to jeden z důvodů, proč tyto masti nepoužívat, ony nic neřeší, jen zánět zatlačí pod kůži a způspbují řadu nehezkých problémů jako sníženi obranyschopnosti kůže, poškození kůže, negatovně ovlivňují celý metabiolismus (a jsou i jiné způsoby - třeba metoda Věry Zůkové). Skvrny můžou časem zmizet, ale nemusí.

jitka_avene
autor
18. zář 2014

@simonceli Bílé skvrnky mohou být i nedostatkem pigmentu následkem hojení či přítomností mykózy nebo bakterie v ložisku, které zabrání UV záření opálit postižená místa, u dcerky se mě objevilo (kortikoidy jsme nepoužívaly). V létě jsme maximálně chránily před sluníčkem (použití SPF50 minerální mléko od Avene) a letos už flíčky nebyly.

trule
20. zář 2014

Dobrý den, malá má ekzém už od mala, stáhnul se po 12 měsích "jen" pod kolena, lokty, zápěstí a za krk, vždycky po očkování to bylo horší, jeden čas už byla bez něj, chodila jsem s ní jednou týdně do solné jeskyně a hodně promazávala (Avene Trixera, Bioderma, Lipobáze), pak přišla hexavakína a mému snažení byl konec během jednoho dne.
MMR máme odloženou, protože i doktorka uznala, že by to malé spíš uškodilo.
Nevzhledná kůžička a červené místo tam a tady na tělíčku není nic oproti tomu jak je to svědí a to kolikrát nepomůže nic, jen jí vykoupat ve vlažné vodě s Linolou.

jitka_avene
autor
20. zář 2014

@trule Zkoušela jsi už XeraCalm A.D. (jedná se o nástupce Trixery)? Je v něm výrazně posílený protisvědivý účinek. Zklidňovat můžete i termální vodou Avene ve spreji. Co se týče očkování MMR taky máme odloženo, myslím, že není kam spěchat, hlavně v případě jako je ten váš, kdy bylo evidentní zhoršení po očkování.

trule
21. zář 2014

@jitka_avene XeraCalm jsem nezkoušela, chci počkat nekdřív na vzorek v lékárně,
protože co jsem koukala,tak vychází kolem 700kč a aby jí to pak nesedlo...Mám i pár špatných zkušeností s mazadly, která všem fungují a Kajka se mi po nich mohla udrbat.

jitka_avene
autor
21. zář 2014

@trule chápu, jakákoliv negativní zkušenost vybízí k opatrnosti, ale co se týče ceny doporučená prodejní je 439,- u krému a balzámu á 200 ml a 449,- u mycího oleje, který má 400 ml. Setkala jsi se s cenou 700,-??

trule
21. zář 2014

@jitka_avene Právě, že ano,ale třeba to bylo rovnou větší balení, vyběhlo to na mě jako novinka, myslim, že na heureka.cz a byl tam jako jediný, tak jsem dál nepátrala. Tak to je příjemné, že cena je nižší, ještě se zeptám, je možnost sehnat někde vzorek mycího oleje? Dělá se to? Děkuji🙂

jitka_avene
autor
21. zář 2014

trule zjistím a dám vědět 😉

jitka_avene
autor
23. zář 2014

se svolením malinas@ sdílím její zkušenost s očkováním, myslím, že byste to měly vidět, kdo můžete prosím reagujte radou, pokud máte podobnou zkušenost někde ve vašem okolí: https://www.modrykonik.cz/blog/malinas/album/re...

jitka_avene
autor
24. zář 2014

POZOR:podezřelá smrt po očkování hexou ☹ http://www.lidovky.cz/cesko-stahuje-sarzi-detsk...

haaribo
24. zář 2014

U nás se AE rozjel týden po první dávce hexy a prevenaru...ale je zase pravda, že další dávky už nijak nezlobily.

lu777
24. zář 2014

očkování je pěkný humus 😖
my jsme měli očkování odložené a některá jsme pak vůbec nedali... jen si vyčítám, že jsem nechala dát staršímu všechna povinná 😝

dyje
24. zář 2014

Ahoj, máte nějakou zkušenost s folikulitidou (zánět chlupového váčku) - malá to měla od jisté doby vlastně všude - kromě bříška, šlapek a dlaní. Aktuálně to na obličeji má míň i na ručkách má jen červenou krupičku, ale nožičky má hrozné - samý pupínek, místy dokonce zahnisané pupence. Ptala jsem se i na souvislost s jídlem (nebyla kojená, tak mne zajímalo, jestli nemůže reagovat na Bebu, která jí jediná chutnala a stále chutná...) anebo na souvislost s očkováním - pediatr i kožní obojí striktně zavrhli a údajně to lze ovlivnit pouze mazáním s ureou - doporučen Excipial U Lipolotio nebo U Hydrolotio. V TV ale jiná kožní říkala, že přípravky sice super, ale rozhodně ne pro tak malé děti (malá má teď 21měs.)... Tak jsme se ptali znovu na kožním a tam nám opět zopakovali, že nic jiného na to není, souvislosti se stravou a očk. zavrhli. Takže mne zajímá, zda-li někdo z vás má zkušenost s touto kožní nemocí a co vám či vašim dětem skutečně pomohlo? Sice to nesvědí, ale vypadá to strašidelně. Dík za odpovědi.

jitka_avene
autor
25. zář 2014

@dyje ahoj, mám doplňující otázku, jak zavrhli doktoři souvislost s jídlem a očkováním? dělali nějaké testy- kožní stěr, test na alergeny, odběr krve? poslali vás na alergologii? pokud ne doporučovala bych požádat o doporučení k vyšetření na takovém odborném pracovišti. S něčím to souvislost mít musí, překvapuje mne jejich postoj, měli by hledat příčinu. Pro zmírmění obtíží bych doporučila několikrát denně termální vodu Avene (zklidní zčervenání) a Cicalfate lokálně na zahnisané pupence (působí antibakteriálně a urychlí hojení).