Páteční SOUTĚŽ o balíček hraček

klara_kik
4. pro 2015

Zítra děti navštíví Mikuláš, čert a anděl, a tak jsme pro vás připravili malou mikulášskou soutěž, abyste si to na zítřek nacvičily 🙂 Napište mi básničku či písničku, kterou jste Mikuláši říkaly jako malé, nebo kterou má na zítřek připravenou vaše ratolest. Anebo nám můžete vy či vaše dítko něco pěkného, nejlépe mikulášského, namalovat či vyrobit. Třeba už pro Mikuláše doma něco připravené máte, abyste ho zítra obdarovaly. A dnešní odměna za příspěvky poslané do soboty 9:00 bude také v dětském duchu, takže výherkyně od nás získá malý balíček z KiKu s hračkami. Dnes se zvlášť těším, co vymyslíte 😉

kaciska7
4. pro 2015

Mik miku mik miku mikulas prisel s certem na gulas mik miku mik miku nikulas donesl sladkosti plny plast 🙂

vendik84
4. pro 2015

Čerti a čertidla,
vařila povidla.
A malý čertíček
spálil si prstíček,
Když si chtěl osladit
svůj mlsný jazýček

hance09
4. pro 2015

Vyráběli jsme s Bertíkem na kroužku čertíka 😉
Mikulášská nadílka u nás letos proběhne ještě bez Mikuláše a básničky

mkrelo
4. pro 2015

Naše oblíbená. . 🙂 i s ukazováním.
Čert s rohatou čerticí,
upletli si čepici.
Rukavice,šálu taky
a šli stavět sněhuláky.

jija
4. pro 2015

vzhledem k tomu, že ani jedno z mých dětí zatím nemluví (2 a 3 roky) a netuším jestli jsme něco říkali my, tak přidávám fotky co děti letos vyrobily.
Anděla dělala dcerka v přípravce na školku (2 roky)
Mikuláše dělal syn ve školce a paní učitelka ho chválila že udělal celého sám (3 roky)

amalka89
4. pro 2015

Mikuláš ztratil plášť, Mikulaska sukni
Hledali, nenašli, byli oba smutní.
A mě až teď dochází,co asi předtím delali:D

sowelo26
4. pro 2015

Já jsem jako malá říkala tuhle:
Maminka s děťátkem,
to je růže s poupátkem.
Maminka má v obličeji
tolik světla dobrého,
takové jste neviděli
u nikoho jiného.

abcd987
4. pro 2015

Už je dávno, ale je to nezapomenutelný Mikuláš a vždycky se u toho nasmějeme. Byly jsme s mamkou u tety, měla dceru 5 let, mi bylo asi 17 a nečekala jsem, že ode mě bude chtít Mikuláš taky básničku. Ve škole jsme akorát brali Kytici od Erbena a měli se naučit "Zemřela matka, do hrobu dána,............ a mě v tu chvíli nenapadlo nic jiného než odrecitovat tohle - ale všichni poslouchali až do konce a odměnu jsem od Mikuláše taky dostala 🙂 Syn říká básničku, kterou se zrovna učili ve školce a nezapomene k tomu už 3 rok zazpívat Prší, prší,........ Náš druhý prcek má teprve 14 měsíců, tak po něm bude chtít Mikuláš ať ukáže paci paci, a tak.

breberka
4. pro 2015

Ja si do dnešla pamatuji tuto 🙂. Naši kluci maji připravené básničky, ktere trénují ve škole a školce 🙂

Mikuláš je hodný pán,
dává dětem marcipán,
zlobivým dá brambory,
do tátovo bačkory.

hohe
4. pro 2015

Rampouch sem, rampouch tam,
všude kam se podívám.
Mikuláše já mám ráda,
čerta má za kamaráda.
Čerta se bát nebudu,
Pěknou píseň zadudu.
Anděla s sebou taky mají,
křídla mu vánočně cinkají.

lenula4
4. pro 2015

Mik, Mik, Mikuláš, přišel s čertem na koláč,
Čerte, čerte chlupatý, nechej pytel za vraty.

emtinka
4. pro 2015

Básniček jsme se sestrou uměly plno. Jenže zase tak jsme některým nerozuměly, tak nám rodiče řekli ať Mikulášovi povíme básničku Máme doma kohouta, určitě ji každý zná 🙂 takže nebudu dál pokračovat, čert nás pochválil, jak ji pěkné umíme a Mikuláš, chtěl vzít do pekla rodiče :D

lezdr
4. pro 2015

Mikuláši, přijď dnes k nám,
písničku Ti zazpívám.
Přines, prosím, trochu dobrot,
můžeš je dát třeba do bot.
Dáváš dárky pro radost,
pro každého jich máš dost.

Kdo to klepe? Bílý pán.
Mikuláš dnes přišel k nám.
Anděl a čerti přišli s ním,
zjistit, jestli nezlobím.

nicky_2
4. pro 2015

Já měla nejradši tuto, když jsem byla malá, protože byla krátká a jednoduchá 😀
Mik, miku, mik, miku, mikuláš, přišel s čertem na koláč,
mik, miku, mik, miku, mikuláš, přinesl nám zimní čas.

Ale myslím, že jsem ji mikulášovi mockrát neřekla, vždycky jsem se strašně bála 😉

pavlak5
4. pro 2015

Kdyz jsem byla mala tak jsem Mikulasovi rekla basnicku a pak mu jednu vlepila az mu spadla cepice....uz nevim proc ,ale dodnes se tomu cela rodina smeje.Mym detem Mikulase nepoustime,vecer vybehnou na zahradu ,volaji basnicku do nebe a nadilku najdou rano na talirku za oknem nebo v bote.

verunka2292
4. pro 2015

Já říkala vždy tuhle : Mikuláš ztratil plášť,Mikuláška sukni. Hledali, nenašli, byli oba smutní. 🙂

sirael4
4. pro 2015

Jednoho Mikuláše jsem přeříkala:

Já jsem malý zajíček, utíkám já podel vody, nesu kopu vajíček. Potkala mě koroptvička, chtěla jedno červené a já řekl: ne, ne ne! Tam za kopečkem, na dvorečku, tam mám strýčka králíčka. Tomu nosím každý večer malovaná vajíčka.

Pravda je, že zrovna aktuální to nebylo 😅

mari90
4. pro 2015

Ja si pamatuj, ze jsem nejcasteji hoodne rychle a se slzami na krnajicku a se strachem v ocich zazpivala nejakou lidovou pisnicku. A letmo si vzpominam, ze jsem rikala.
Mikulas ztratil plast, Mikulaska sukni, hledaly, nenasly, byly oba smutni 😉

megy
4. pro 2015

tuhle básničku, co napíši jsem se učila já ve školce a teď ji učím mé kluky:
Veverko, veverko, shoď mi šišku,
nemůžu, nemůžu, už je v bříšku,
slupla jsem semínka dobré byly,
na tebe šohajku šlupky zbyly.

joannah13
4. pro 2015

snad si ji pamatuji ještě dobře 🙂
Kdo to klepe? Bílý pán.
Mikuláš dnes přišel k nám.
Anděl a čert přišli s ním,
zjistit, jestli nezlobím. 🙂

sunshine125
4. pro 2015

Náš, náš Mikuláš
Náš, náš Mikuláš
nese dárky hodným dětem,
náš, náš Mikuláš
nese dárky nám.
Když Mikuláš naděluje
čertík za ním poskakuje.
Náš, náš Mikuláš
nese dárky nám.

makulinecka
4. pro 2015

Mikuláši, Mikuláši, neber sebou čerty radši, vezmi sebou anděly, ti nám něco nadělí. Čert nosí pytel a metlu, myslí si, že se ho leknu. Dělá na mě bububu a já se ho bát nebudu.

Myslím, ale že básničku stejně neřekne 😉 a proto se pro jistotu dcerka vybavila rohy, aby ji čert bral jako kamarádku a neodnesl ji do pekla. Je to taková naše malá čertice.

rezetka
4. pro 2015

Náš náš Mikuláš, přišel s čertem na koláč, náš náš Mikuláš, přinesl nám zimní čas. ;)

A jinak Mikuláš pro naše děti už čeká na balkóně ;(

kacinda
4. pro 2015

Ja jako mala jsem rikala tuhletu rikacku:
Náš, náš Mikuláš,
nese dárky hodným dětem
náš, náš Mikuláš
nese dárky nám.
Když Mikuláš naděluje
čertík za ním poskakuje.
Náš, náš Mikuláš
nese dárky nám

Bohuzel nas prdolka na dva roky a druha prdolka je v brisku, takze nicim jinym prispet nemuzu.

juliemichal
4. pro 2015

snad si ji taky ještě pamatuji dobře 😀
mik miku mik miku mikuláš,
přišel s čertem na guláš,
mik miku mik miku mikuláš,
přinesl nám bílý plášť.

petra_pf
4. pro 2015

Jelikož pocházím z věřící rodiny, bez modlitbičky by sv. Mikuláš nedorazil. Takže jsme si se sourozenci klekli pod křížek a modlili se naši nejoblíbenější:

Andělíčku, můj strážníku,
opatruj mi mou dušičku.

Opatruj ji ve dne v noci,
od zloby a od zlé moci.

Duši, tělo opatruj
Andělíčku strážce můj!

zzandulkaa
4. pro 2015

Jako malinká jsem říkala: Mik, miku, mik, miku, Mikuláš, přišel s čertem na guláš,
mik, miku, mik, miku, Mikuláš, přinesl nám zimní čas.
Až teď zjišťuji, že v původní není guláš, ale koláč. Nás to ale učili s gulášem 🙂

germaine
4. pro 2015

Náš Štěpa má připravenou pro Mikuláše tuhle písničku - hrachová polévka má sílu takovou, že dělá ve vaně koupel bublinkovou...no nevím, jestli s ní Mikuldovi vyrazí dech či ne 😀

zhalickova
4. pro 2015

Náš Davídek vyráběl sám (opravdu sám, jen nápad z čeho výtvor bude byl můj) Mikuláše, čerta a anděla. Svatá trojice je z Pet flaší, pomalované jsou temperovými barvami. Zbytek dodělal barevným papírem, vatou, zlatem pro anděla.

denousek
4. pro 2015

a já vám zde dám rovnou video 2roky zpět,ráda na něj koukám..tak básničku si můžete poslechnout 🙂 teď už jsou kluci o 2roky starší 🙂 jsem ráda že jsem to z malího vydolovala 🙂 letos je řada už na mladším 🙂

https://www.facebook.com/petullinka.hrazdilova/...