SOUTĚŽ O MEDVÍDKA: Jaký máte uspávací rituál?

jana_rajec
Moderátor
20. led 2018

Hledá se nejlepší pohádka, písnička nebo říkanka na dobrou noc! Večerní rituály vládnou asi každé domácnosti... Někde je znamením končícícho dne společné koupání, jinde pohádka před spaním či vzájemné "potulení".

Jak to máte vy? Napište nám, co u vás nejlépe zabírá jako uspávací rituál. A jaké ukolébavky zpíváte? SOUTĚZ UKONČENA. MEDVÍDKA ZÍSKÁVÁ @diginka1993.

A abych také přispěla troškou do mlýna, zde jedno moje doporučení... Pokud vám někdy dojde energie, pusťte vašim nejmenším ukolébavky přímo ze zvuků přírody. Děti se musí opravdu zklidnit, aby jednotlivá zvířátka poznaly a zaslechly například soví houkání! 😉 Tři ryze přírodní varianty a tři hudebně doplněné skladby si můžete stáhnout na stránce www.rajec.com/aktivity-cz/zabava-cz.

nikolettab
20. led 2018

Děkuji za tip, určitě vyzkoušíme, u nás je to výběr knížky ktera se bude číst v pelechu, koupel, večerníček, šup do postýlky, čtení a když neusne během čtení tak vždy zabere hlazení ručičky. Syn usíná pravidelně u kojení, takže jedno prso prosím a je jasno 🙂 🙂

misak97
20. led 2018

U nás je to prosté lehnuti si spolu do postele a tiché povídání 🙂 někdy usne dřív maminka, ale malá prý hned v zápětí po mě spí také 🙂

nikinnna
20. led 2018

Když byl syn ještě úplně nejmenší miminko, tak trpěl na bříško. Bylo šílené ho uspat. Zpívat moc neumím a ani si žádnou písničku nepamatuju, ale vymyslela jsem si vlastní. Od té doby, mu ji zpívám vždycky, když místo klidného usínání, vyčerpaný pláče.
Je to:
Sebinek je hvězdička,
maminčina hvězdička,
co svítí, svítí mámě na cestu...

Seboušek už musí spát,
krásné sny se mu budou zdát,
zítra si s maminkou bude zase hrát...

Vždycky se to opakuje, jen občas přidám co mě aktuálně napadne 🙂

petra_pf
20. led 2018

Navečeřet, umýt se, převléknout se, napít se, vyčůrat se, pomodlit se, pusinka a spát 🙂 Ukolébavku mají nejraději Broučkovu od Svěráka a nebo Kdo stvořil blikající hvězdy .... 🙂

ginnyw
20. led 2018

U nas je vecer vzdycky stejny, coz mi prijde nejdulezitejsi. Vykoupeme, dame napapat, to uz pada unavou a odneseme do postylky v loznici. Tam jej zabalime a pustime prave zvuky prirody. Vetsinou je do peti minut tichoucko 🙂

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@petra_pf blikajici hvezdy neznam, musim najit. 😉 diky!

johny2017
20. led 2018

U nas se cte pohadka na dobrou noc, bohužel v posledni době nezabírá na 100%, takže pak přijde na řadu mamky náruč a ukolebavky Černé oči jdete spat či Ho ho watanay...

luci_ela
20. led 2018

Máme každý večer stejný. Vykoupe se, oblékneme pyžámko, dáme napapat a na 20 hod jde do postýlky v ložnici. Pustíme svítícího medvídka, hladím po čelíčku a druhou ruku jí nechám, za tu mně drží. Potichoučku jí povídám a za pár minut spinká. Jen občas to narušíme tak, že jde spinkat k nám do velké postele. To když má maminka hodně velký pocit, že jí potřebuje mít u sebe 🙂

m.e.l
20. led 2018

Starsi (9 let) ma zapnute auto, ktere promita hvezdicky. Vecer musi byt obejmuti a milion pus. Mladsi (14dni) je uplne nenarocny - tomu staci prso. 😂 Jinak u starsiho je vzhledem k jeho postizeni dulezity stejny ritual, takze po umyti si jde pro telefon - hracku do kuchyne, bere si ho do pokojiku, musi se zapnout to auto a pridat ty pusinky. 😂

luca16
20. led 2018

Já zpívám ukolébavku pro Kubu a Lenku od Nohavici. Přečteme pohádku, zhasneme světlo a čekáme až usnou, pak potichu odcházíme. Funguje to na roční i na tříletou a zatím nic měnit nebudeme🙂

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@petra_pf Děkuji!

ametystka
20. led 2018

My před spinkáním čteme a prohlížíme knížky.Potom zapneme projektor,který na strop promítá obrázky medvídka PŮ a hraje příjemnou ukolébavku.A miminko spinka jak andělíček🙂

jirkasaska
20. led 2018

Tak u nás už od Vánoc zabírá převyprávění Krkonošské pohádky Jak chtěl Trautenberk Krakonošovo koření. Naše 20 měsíční dcera ještě z polospánku řekne, že zub už nebolí (zakřičí NE!) a za chvíli (většinou jak jde Ančí za Krakonošem) už tvrdě spí 😀

olga_
20. led 2018

@jana_rajec U nás to dlouho bylo prso (asi do 2,5 let) a to byl nejzaručenější, nejrychlejší a nejlepší rituál. Pak nastoupily pohádky - teď frčí Chaloupka na vršku a nejoblíbenější je pohádka Jak se Andulka bála smrtky. Syn v ní už zná každé slovo 🙂.

zebra2009
20. led 2018

Tak u nás je večer vždycky veselo - máme nově děti 3 🙂 Nejstarší s prostředním mají stejný rituál, kdy se kouknou na pohádku, vykoupou se, vyčistí zuby a jdou k sobě do pokojícku si lehnout🙂 Kdyz jim jdu dát pusinku a popřát dobrou noc, tak starší má vždycky v posteli pokemony a prostřední dinosaurka na spinkani🙂 Nejmladší má ted 2 týdny a tu učím rovněž na koupel, kojení a potom ji dávám do zavinovacky a uspavam 🙂 Až se situace ustálí, budu klukům zase číst knížku před spaním a malé zpívat 🙂

petronellarikov
20. led 2018

I ted ve 2,5 roku usinana s lahvi mleka 🙂 Usne praktcky hned..Nikdy jsem neuspavala a pokud nechtela hned usnout, vzala jsem ji do obyvaku, kde usnula u televize a pak jsem prenesla do postylky.

gabkekoczi
20. led 2018

U nás už dlouho frčí, že se čtou pohádky z knížky, kterou si dcera sama vybere. Ale když byla menší a vydržela spíš u vyprávění, tak jsme jí vymysleli pohádku O mašince Hurvínkovi - o staré mašině, se kterou jsme jednou jeli na výlet a pohádka je vlastně o tom našem výletu. A potom jsme vyprávěli pohádku O domečku na kopečku - jedná se o pohádku, která shrnuje celý den naší dcery, co dělala, s čím si hrála atd. A jmenuje se tak, protože máme domek na kopci 😃

kacakkv
20. led 2018

Jeník dokouká Simpsonovi a spí a Kačka vymlaskne mlíko, otočí se na bok, pohladim ji a taky spí. Neříkám, že to bylo pokaždé takové, ale prozatím jsme zvítězili!

lucieeva777
20. led 2018

U nas zabira jedine ukolebat dcerku v naruci a zpivat ji u toho.Od narozeni trpela na velke koliky a prozpivala jsem s ni cele dny tak ji to zustalo do ted.Uz zacina zpivat se mnou 🙂

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@kacakkv Myslím, že by mohl leckdo závidět. 😉

nikinelinaty
20. led 2018

Tak u nás zabirá k uspání pro všechny 3 děti tato naše ukolébavka

https://www.youtube.com/watch?v=2ExADYtrjM0

Moje holky už jí znají zpaměti a zpívají to našemu malému Tobiskovi

Jinak u holek klasika čtení pohádek a nakonec si zazpíváme tuto ukolebku, ta je opravdu kouzelná všem maminkám doporučuji

beruszka82
20. led 2018

Radeček jak byl miminko usínal při zvucích dataprojektoru který mu na stropě promítal rybičky a zvuky moře, teď přečíst pohádku pomodlit a spinkat.
Honzíček jako miminko lehnul a spinkal okamžitě, teď když nám rostou zoubky uspávám s rukou v postýlce, ale i tak během chviličky spinká.

veinnna
20. led 2018

Náš uspávací rituál je teplá koupel, namzání, pohlazení, dudáček, do jedné ručky pejsek druhou skrze šprusle mamince a hladit dlan až do usnutí....krásné a máme to rádi oba dva❤❤

diginka1993
20. led 2018

Vykoupeme, pomazlime, nakojime, lezime prituleni spolu v posteli, hladim maleho po zadickach a pustim sumici ovecku - bily sum nebo ptacky, az usne prendam ho do postylky

katynka1
20. led 2018

Čteme si knížku "knížka pro děti od dvou do pěti" krásné básničky, které se dobře pamatuji. Na spinkání: Pusa už je na zívání, oči už jsou plné spaní, postýlka má odesláno, nashledanou zítra ráno 😊tu čteme jako poslední.

janickaavitecek
20. led 2018

My ritual nemame,malicke jsou 3 roky a vecer napustime vanu,ja j ni sedim a povidame si co se nam za ten den nejvice libilo,zpivame si,nebo ja ji zpivam(ac to neumim,ma to rada) potom vycistime zoubky a pelasime do postylky🙂musime se vsichni “pomacinkat” a dat pusinky,kdyz se tak nestane,dojde si za nama dolu nas dodatecne dopomacinkat a dopusinkovat a pak jde do postylky🙂

petver
20. led 2018

Před spinkáním zhasneme světla. Zaspíváme mravenčí ukolébavku a přitom hladím po tvářičce a po minutě spí jak dřevo. Jen do teď nevíme jestli náhodou neusíná tak rychle z toho falešného zpěvu 😀

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@petver Podle mne není důležité, jak přesný tón máma zvolí... 😉 Hlavní je, že vůbec zpívá!

klaryk01
20. led 2018

Jůůů, tak to je moc krásný tip! 🙂 Děkuji za něj, určitě někdy vyzkoušíme! 🙂 Jinak u nás to probíhá před spinkáním takto - koupel, večerníček, čištění zoubků, pohádka na dobrou noc podle výběru malé (buď z knížky a nebo vyprávím, někdy chce číst knížku podle obrázků sama). V tomto pořadí pak následuje záchod (jinak by tam šla nejmíň 10x), potom tulení, pusinkování a mazlení, vždy si při tom o mě ohřívá svoje ledové nožičky, a chvilku si povídáme. Ještě si tak 20x popřejeme dobrou noc, sladké sny a ať se nám něco krásného zdá (dcerka vyjmenuje to, co by chtěla, aby se jí zdálo), řekneme si, že se máme rády (dřív se malá ptala: "maminko, máš mě vůbec ráda?") a pak usnu. 😀 Když si nemá s kým povídat, tak hned usíná. 🙂 Koukám, že bychom měly zalehnout dřív, když toho máme tolik na práci před usnutím. 🙂 Ale mám ten náš rituál moc ráda a doufám, že i po narození prcka ho budeme dále přesně takto dělat. 🙂