Jak často a kolik může vypít 2měsíční holčička?

verunnkaa
23. črc 2014

Dobrý den,chci se zeptat kolik na jednu davku muže vypit 2 měsíční holčička s váhou 4 500 kg? A zajímá me jestli je určena doba mezi podáním nutrilonu? Snažím se trošku ještě kojit,ale mala nepribirala, tak jsme museli začít prikrmovat.

zimkova
23. črc 2014

My jsme začínali s 30ml + 1 odměrka. Holčička vám to asi hned všechno nevypije. Krmení po 3 hodinách. Já nakojila a když se mi zdálo že asi nic neteče, tak jsem přidala mléčko.

zunem
23. črc 2014

Moji kluci mají teď 2,5 měs a 4,5 kg.. počet dávek mají 6 denně a objem od 90-120ml/ dávku. Běžně vydrží 3 hod od začátku kojení a pak mají jednou 6ti hod úsek. Na střídačku je příkládám, ale nijak nepozoruji, že by se najedli z prsa, klidně vypijí lahvičku.

verunnkaa
autor
24. črc 2014

No mi mala vydrží 2 hodiny. Takze tech davek ma 7-8.Pije Vzdy něco z prsa a pak 90 nutrilonu. Tak nevím jestli nevadí že už ho pije po dvou hodinách? Pak je spokojena, nebo přidat davku ať vydrží dele? Večer mi usne v osm a budí se ve dvě. Tak taky pěkně vydrží

zulitvi
24. črc 2014

Me malej dopoledne pije po 2 hodinach.a odpoledne už se to protahuje a v noci spí od 21-22 do 5-6, to nejí vůbec. Vypije 7-8x 120ml.

lenkazdenek
24. črc 2014

obecně by za denmělo dítě vypít 150ml na kg váhy,jinak já mám obě holky od začátku na Mutrilonu a +/- jsem dodržovala 3 hodinový intervaly

andrea_nutrilon
24. črc 2014

@verunnkaa Milá maminko, váha Vaší holčičky je v pořádku. Dávka je individuální a je závislá na tom, kolik mateřského mléka (MM) holčička od Vás vypije. Je skvělé, že se snažíte ještě kojit. Vždy podejte nejdříve MM a teprve až poté na dokrmení Nutrilon. Pokud malá saje z prsu, zjistíte množství vypitého MM pouze zvážením před a po kojení. Pokud podáváte MM alternativním způsobem, množství vypitého MM je Vám známo. V případě, že MM nestačí a lékař doporučil přikrmovat, jednotlivá maximální dávka mléka na jedno krmení je 150 ml (tzn. včetně mateřského). Odstup mezi dávkami by měl být 3 hodiny, aby jej organismus stihl strávit. Většina dokrmovaných miminek nevypije vždy stejnou dávku umělého mléka, proto je vhodné toto množství uzpůsobit požadavkům miminka při každém krmení. Pro doplnění ještě uvádím, že z hlediska váhy Vaší holčičky, tj. 4500 g je pro ní doporučená denní dávka cca 675 ml mléka (MM + UM) na 24 hodin. Množství podaného mlíčka je vhodné si pro pozdější orientaci zapisovat.

verunnkaa
autor
24. črc 2014

A když mi chce pit co dvě hodiny? Nemůžu ji tim uškodit?

jhoki
24. črc 2014

@verunnkaa Uvádí se, že UM se tráví déle než MM a to 3 hodiny. Ze své zkušenosti vím, že za 2 hodiny malá UM neměla strávené. Mají pak bolení břicha, ale pokud je spokojená...

verunnkaa
autor
24. črc 2014

Právě že je spokojena 🙂 boleni bříška zatím nemáme. Tak to nechám tak jak to je a uvidíme 🙂 dekuji mm ocel za reakce

terezapetrova
24. črc 2014

@verunnkaa rekla bych,ze z vahy a veku se neda usuzovat jestli je vaha ok, vaha se prednoste vzdy ma posuzovat vuci delce ci vysce ditete.. 🙂

andrea_nutrilon
25. črc 2014

@verunnkaa Pokud chce miminko pít po 2h, je otázkou, zda to stihne strávit. U každého miminka je to individuální a pokud chceme interval mezi dávkami snížit (2h jsou minimum), musíme vypozorovat, zda to nezpůsobuje bolesti bříška. Bolesti bříška se mohou projevit právě neklidem, pláčem a miminko se může jevit jako hladové. Pokud tedy interval snížíte na 2h, tak si rozpočítejte celkovou denní dávku mlíčka. Tím, že budeme podávat mléko po kratší době by poté došlo k navýšení jeho celkového množství za den a to nechceme.