Co patří k Vaší tradiční vánoční výzdobě?

pinkorblue_marcela
13. lis 2014

Jsou to věci, které každý rok vytáhnete z krabic nebo máte každý rok jiné dekorace?

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@p3tulkaa Vyrůstáme v komerční době a chce se od nás, abychom nakupovali, konzumovali, vyhazovali a zase nakupovali. Ale nemusíme se nechat zblbnout. A určitě nechceme v tomto duchu vychovat děti. Sice časem prokouknou, že není Ježíšek a že stačí o dárek škemrat u rodičů, ale kdo by měl to srdce a vzal tuto iluzi dítěti od začátku. Věřím, že až přijde miminko, začnete ledasco zažívat nanovo a ledasco bude mít zase ten pravý nádech.

nonacek
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela nechci někoho pohorsovat............. Řekla jsem si svůj názor jako všechny ženy na teto diskuzi a myslím že to nebylo nějak urážlivý..... na druhou stranu odpověděla jsem jen na otázku CO PATŘÍ K VASI VÁNOČNI VÝZDOBĚ? Hezký den.

katkakiki
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela To máte pravdu... Dokonce i tchýni se to líbí a dělám ozdůbky i jí, takže asi taková hrůza to není 😀

kammka
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela můj muž rybu přiveze zabitou, já čistím, kuchám, filetuju, vařím polívku, ... a zavedli jsme, že muž obaluje a smaží s dcerou...loni zkusil i s klukem 🙂 ale nedal to.. docela jsem se bavila..
letos jsme byli u známého na výlovu, tak jsme už jednu rybku dali na mrazák..

domorodka
18. lis 2014

Já mám oblíbené přírodní dekorace s duší 🙂
čili tradičně vytahuji z krabic slaměné ozdoby na stromeček spolu s bílými dřevěnými hračkami a ještě maličké vatové muchomůrky 🙂
a k nim pak každý rok obměňujeme - doma sušíme citrónová kolečka, zdobíme perníčky, vážu si i mašličky, či upravené ořechové skořápky... barvu mašlí bych ráda letos změnila... a plánuji vyrobit více skořápkových ozdobiček 🙂
dále obměňujeme i výzdobu oken... tradičně sněhové vločky vystřižené z papíru spolu se svítícími svícny a k nim něco přidáme... třeba jiné varianty vloček jako jsme měli loni...

A dále do interiéru každý rok vyrábím adventní věnec i ozdobu na vchodové dveře...
letos poprvé snad stihnu adventní kalendář... syn nemůže ty čokoládové atd, tak si musíme vyrobit nějaký zdravější s nějakými hračkami a úkoly a výlety... 😉 tak to bude u nás letos novinka (doufám že to stihnu 😅)

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@kammka Jééé. To je úžasné tvoření. A jak jim to u té práce sluší. Máte to hezky rozdělené a myslím, že to i všechny baví. Děkuji za fotečku. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@domorodka Tomu se říká výčet. Všechno to zní skvěle. Zaujal mě adventní kalendář nejen s dobrotami a hračkami, ale i s úkoly a výlety. Zabaví to dítě a při výletech celou rodinu. Snad bude syn tak nadšený jako maminka při vymýšlení. Držím pěsti, abyste to všechno stihla.

lenkazdenek
23. lis 2014

U nás každoroční pečení a zdobení perníčků na stromeček a sušení pomerančů-zdopbíme stromeček taky klasicky,perníčky,sleaměnými ozdobami a sušeným pomerančem ,dcerka s manželem se nejvíc těší na tajné ochutnávky vánočního cukroví 😀 a za nás k vánocům patří ještě vůne františka a chvojí 🙂