Děloha v RVF, otáčeli vám ji?

ivatko0406
5. zář 2016

Po zamlklem tehotenstvi se mi otocila deloha do pozice RVF, do te doby AVF. Udajne existuje nejaky "chvat", pri kterem ji dobry gynekolog vrati do puvodni pozice. Snad per rectum, nevim. Mate zkusenost? Jak se to dela? Zustane deloha uz jak ma byt? Po revizich po zamlklem se nemuzu docistit, jak mi bude odchazet ms tekutina a krev? Prosim, kdo ma zkusenost, piste! Dekuji

andelka
5. zář 2016

Mam dělohu zakloněnou,urcite po prvním těhotenství,jak byla předtím nevím. Ale žádné problémy jsem nikdy neměla,ani po druhém porodu.

nutricnihodnota
5. zář 2016

Já mám dělohu v RVF celou dobu, žádnou potíž to neskýtá. Jen teda jedna věc, že pro otěhotnění je vhodnější pozice zezadu. Já jsem po několika letech 2x otěhotněla až poté, co jsem změnila doktorku a ta mi tohle řekla. Takže to asi fakt funguje 😉

kristyn86
5. zář 2016

Já mám dělohu také RVF po celou dobu 🙂 Nic špatného to neznamená, krev a MS odchází bez problému. Takže bych ani žádné otočení nějak neřešila. A otěhotnění také v pohodě, dá se říci, že na první pokus 🙂

zdendula82
6. zář 2016

Já mám taky dělohu RVF snad od narození. A teď jsem po třetí těhotná. Jednou to nevyšlo. Dokonce jsem ani nevěděla, že je k otěhotnění vhodná poloha zezadu 🙂 Jinak s MS jsem nikdy problémy neměla. Když tedy pominu, že byla první den bolestivá. Ale to s tím nesouvisí. Ani nebyla nějak extra silná. Prostě normální. Používala jsem i kalíšek. A v pohodě. Otočení bych řešila jen tehdy, pokud bys s tím měla opravdu nějaký problém.

plachetnicka
6. zář 2016

Mám také dělohu RVF celou dobu. Po revizích při zamlklých těhotenstvích jsem se také špatně čistila, poprvé jsem špinila snad 6-7 týdnů, podruhé mi pomohli injekcemi a ležet co nejvíce na břiše. MS mám dlouhou 3dny a poté ještě 3-4 dny špiním, myslím, že je to také tím, ale nikdy jsem to neřešila a zvykla si. V těhotenství se vždy otočila správně a z tohoto hlediska komplikace nebyly. Jo a poloha zezadu k otěhotnění byla nejlepší rada od doktora, funguje 😉

ivatko0406
autor
6. zář 2016

@plachetnicka mne to prave po revizich neodchazi. Jak je to zaklonene tak to neodteka.

zdendula82
6. zář 2016

To je zvláštní. Já se po porodu i po revizi čistila dobře. A to jsem rozhodně na břiše neležela. Ale já jsem obecně moc neležela. Po porodu sice už moc nevím, ale po revizi určitě ne. Mám malé dítě, takže jsem se musela hýbat. A gravitace funguje 😉

nutricnihodnota
6. zář 2016

@ivatko0406 Taky mám za sebou revizi a žádný problém nebyl. Za pár dní bylo vše fyzicky ok. Myslím, že to zas až tak nesouvisí, s polohou dělohy.

plachetnicka
6. zář 2016

tak ono těžko říct, čím to je...já to tedy moc neřešila, prostě jsem dlouho špinila, jinak žádné bolesti, nic...po porodech se mi dlouho zatahovala děloha...ale tak to může být jenom nějaký můj problém. S tím ležením na břiše to mysleli při spaní, pokud mi to nebude vyloženě nepříjemné (a já zrovna na břiše spím ráda), ne po revizi ležet, s dětmi to opravdu ani nejde 🙂

ivatko0406
autor
6. zář 2016

@nutricnihodnota rekli mi, ze ty rvf delohy s tim mivaji problem, ze se spatne cisti.

plachetnicka
6. zář 2016

@ivatko0406 mně tenkrát dali nějaké injekce, asi 3x během 10dní, na stažení a dočištění dělohy

nutricnihodnota
6. zář 2016

@ivatko0406 Dlouho se čistí i ženský, s normální polohou dělohy. Ono taky ne vše lze doktorům tak úplně věřit. Mě při každý kontrole doktorka uklidňuje tím, že je dobrý znamení, když je mi furt tak blbě a že je vždycky podezřelý, když těhotný vůbec nic není. Kamarádka má zase furt strach, protože nemá vůbec žádný příznaky a ta samá doktorka ji uklidňuje tím, že je to úplně v pořádku a vůbec nic to neznamená.

ivatko0406
autor
6. zář 2016

@nutricnihodnota jenže já se právě nečistím. mně to neodtéká. krvácela jsem chvilku po výkonu a pak už nic - protože to tam zůstalo.

nutricnihodnota
6. zář 2016

@ivatko0406 Chtěla jsem napsat špatně. Každopádně, nějaký řešení bych probrala spíš s doktorem. Jen mi šlo o to, že klasicky, děloha v RVF nezpůsobuje potíže. Má to tak strašná spousta žen. Vlastně spíš více žen má dělohu nějak nakloněnou, než nenakloněnou. Takže čistě pouze tím to nejspíš nebude.

plachetnicka
6. zář 2016

@ivatko0406 a doktor dělal utz? a viděl sraženiny krve a nic neřeší?
jinak o otáčení dělohy jsem slyšela jen v souvislosti s těhotenstvím, někomu se nepřetočí do normálu a pak jí musí pomoci, ale to je nula nula prd procenta případů...

zdendula82
6. zář 2016

Taky si myslím, že problém bude jinde, než v zakloněné děloze. Pokud se ti v děloze hromadí krev, tak bys to měla urychleně řešit s doktorem. Jinak mně nikdo po revizi neříkal, že mám spát na břiše. Jen se mám hlídat, jak se čistím. Ale trvalo to jen pár dní. A na kontrole u doktorky bylo vše ok.

andelka
6. zář 2016

Jo, jediná věc co snad souvisí s polohou dělohy, a to si myslím že ji mám takhle odjakživa, že po obou porodech jsem se dlouho čistila. Žádný jiný problém, i na kontrole po 6nedělí jsem vždy byla, ale po prvním to bylo s malými pauzami 8 týdnů a po druhém 10. Po druhém mi i v porodnici před propuštěním dali injekci na podporu a před odchodem domů kontrolní utz. Ležení na břiše je dobré po porodu, na zavinutí dělohy a podporu odchodu očistků.

ivatko0406
autor
6. zář 2016

@plachetnicka resi. Byla jsem uz na dvou revizich a proste to neodchazi jak se mi nahle zaklonila deloha. Zitra dalsi kontrola a dalsi postup. Dostala jsem oxytocin a jeste neco, aby se deloha cistila sama ale evidentne to nefunguje. Doted jsem mela AVF.

plachetnicka
6. zář 2016

@ivatko0406 tak to mi nic jiného nevymyslíme a neporadíme, přeji, ať už je to dobré!
@zdendula82 pokud jsi neměla s čištěním po revizi problém, nevím proč by ti měl někdo říkat, ať spíš na břiše. To je prostě "babská rada" při problémech, která může pomoci, ale samozřejmě není všespásná

ivatko0406
autor
6. zář 2016

@plachetnicka vsak jsem se jen ptala na vase zkusenosti, jaka je ms, co po revizich, moznost otoceni....pro me je to nove.

plachetnicka
6. zář 2016

@ivatko0406 jj, chápu 😉