Dlouhý cyklus, má smysl zkusit těhu test po 12 dnech?

verciiik
31. črc 2012

Zdravím, mám celkem dlouhé cykly, cca 35 dní. Ovulaci mám. Chtěla jsem se zeptat, s takto dlouhým cyklem, má smysl zkusit těhotenský test už cca po těch 12 dnech (kdy bývá pozitivní u normálně dlouhého cyklu), nebo až opravdu ten den či dva před plánovanou menstruací? (kterou ale obvykle nevím kdy přijde 🙂 )

zdenkajan
31. črc 2012

Ahojky mám stejný problém.Podle doktorky prý mám použít těhotenský test už deset dní po oplodnění.Tak držím pěstičky at je pozitivní.

dripik
31. črc 2012

@verciiik Pokud víš, kdy proběhla ovulace pak klidně už 12DPO, pokud ne, počkala bych do přibližného dne meškající MS...hodně štěstíčka...

lucifereeek
31. črc 2012

já mám cykly 37-40, a ovu mívám 20-24DC, těhu test jsem zkoušela 13DPO a byla tam slabá čárka, 15DPO byly už silné //

verciiik
autor
31. črc 2012

@lucifereeek no jestli dobře počítám, tak ale stejně ten 13. DPO musel vycházet těsně před menstruaci 😀

lucifereeek
31. črc 2012

@verciiik jj, bylo to 2dny před MS 🙂 a ten 15DPO byl den, kdy jsem to měla dostat 🙂

lucifereeek
31. črc 2012

@verciiik však normální cyklus je 28dní a ovu bývá 14DC, takže to je taky těsně před MS tak či tak 😉

verciiik
autor
31. črc 2012

@lucifereeek no, tak to je mi jasný že takle nějak to funguje, já se ptala spíš na situaci, kdy mezi ovulací a termínem MS je víc než 14 dní 🙂