Jak dlouho necháváte spermie po styku uvnitř?

janinka186
7. dub 2014

Holky, snažíme se manželem o mimčo. Po styku chvilí vyčkám a pak nechám spermie vytéci z pochvy, asi po 5 minutách.. Není to špatně? Někde jsem četla, že se mají nechat na svém místě klidně po celou noc. Děkuji za rady 🙂

naomi6
7. dub 2014

@janinka186 Já jsem počkala maximálně 10 minut a pak šla do sprchy, protože mi to bylo nepříjemné. Obě děti máme na první pokus, takže si myslím, že čekat celou noc se fakt nemusí 😉 . Držím palce

macinka0007
7. dub 2014

tak já si myslím že všechno určitě nevyteče 🙂 nad tímhle sem nikdy teda nepřemýšlela....já po styku šla teda hned rovnou na wc 🙂 a otěhotněla sem hned na poprví co sme to zkusili bez ochrany....

leniiis
7. dub 2014

@janinka186 celou noc bych to teda asi nedala, já si musím dát sprchu, cítím se jinak divně ..🙂 ale zkusit to mužeš pokud, ti to nevadí 🙂

janinka186
autor
7. dub 2014

@naomi6
@macinka0007
@leniiis díky holky, mě to právě připadne divné, tak jsem ráda, že nejsem sama a že až se to má povést, tak se to povede 🙂 děkuji 🙂

lu777
7. dub 2014

😀 😀 pardon, ale musím se smát....

jednak kde jsou spermie vůbec nevíš - plavou si samy kam chtějí, nejsou okem viditelné, takže teoreticky v ejakulátu být ani nemusí a nebudeš o tom vědět vůbec 😉

druhak, spermie přece stačí jedna 😉 pokud jsi zdravá a partner taky, tak to neřeš, užij si ještě dokud nemáš těhotenské obtíže nebo pak velké bříško, pořádně se vyspi, jeď na dovolenou, prostě normálně žij 😉

alenka_p
7. dub 2014

A když je sex jindy než před spaním? Neboj, je to nesmysl, spermie čípkem projdou hned po ejakulaci, ty které neprojdou, už stejně po chvilce nejsou životaschopné a vytečou dříve či později (resp. sperma, kolik v tom těch spermií je, to nevíš) ven....

gosa22
7. dub 2014

pokud nepatříš mezi dobře a rychle oplodňující ženy 😉 tak se doporučuje nechat to uvnitř 30 min v leže na břiše pro zvýšení úspěšnosti 😉

baraz
7. dub 2014

u obou těhotenství na první pokus a ani jednou jsem neležela déle než 1-2 minuty...

vera_vila
7. dub 2014

@janinka186 já si myslím, že ono je to dost individuální, ale když jsme se snažili, tak jsem si podložila zadek, aby mohly zatéct co nejhloub... To bylo tak 5-10 minut max., pak jsem se šla umýt a Kubík se podařil na druhý ne příliš snaživý pokus... Ale i bez snažení, z jednoho sexu ve správnou chvíli (špatně vypočítanou) a povídavé nálady, kdy jsem hned nešla do sprchy, jako jindy se nám podařilo otěhotnět... Takže záleží na tom, zda jste oba v pořádku a spermíci jsou dost silní, aby se dostali, kam potřebují... Jak píšou holky - podaří se to, až se to bude mět podařit 🙂 a nebo přírodě pomůžou doktoři...

janinka186
autor
7. dub 2014

@lu777
@alenka_p
@gosa22
@vera_vila díky holky za názory a zkušenosti. Spíše mě vynervovala doktorka, u které jsem byla na běžné prohlídce. Vypadala převapeně, když jsem jí řekla, že po 5 minutách po styku se jdu vyčůrat a dle potřeby vysprchovat, tak mi na to řekla, že bych měla dát spermiím čas se do dělohy vůbec dostat. Takže se ptám raději zkušených 🙂
jinak pro
@lu777 tak to že spermie nejdou vidět to je jasný 😀 manžel je nemocný, spermiogram máme za sebou ,takže jistota spermií v ejakulátu je 🙂 Každopádně děkuji za info, je třeba někdy přemýšlet logicky 🙂

maikkynna
8. dub 2014

Určitě bych vydržela ležet déle. Já po sexu dávám polštář pod zadek a usínám. Doktorka mi taky řekla, že je to lepší 🙂

gwennie
8. dub 2014

Tohle je dobrá diskuze 😀 😀 Hele, v prvé řadě, hlavně nebuď jedna z těch (většiny) žen, co si zadovádí jen, aby měly mimino, nejlépe během ovulace, protože těsně před nebo těsně po menses to ani nemá cenu 🙂 V hlavě při každém pohybu pánve "třeba už se to tentokrát konečně povede!", "zapomeň, že budu nahoře, to je mizivá pravděpodobnosti otěhotnění", "tak to ani náhodou, dneska si musíme dát pauzu, abys nemě naředěné spermie" a další patologické vzorce chování 🙂
Víš, u procesu otěhotnění platí jedno jediná pravda - čím víc to řešíš, tím méně je pravděpodobné, že otěhotníš...
Fakt lituju chlapy těhle bab (popsaných výše)... jakmile po použití 150 ovulačních testů a podkládání zadku polštářem konečně otěhotní, většinou vyškrtnou sexuální život ze svého slovníku, protože "teď už jsem těhotná, co kdyby se něco stalo, nechci nic riskovat" a po porodu vymění větu za "jsem strašně unavená, nevyspím se, pořád jenom kojím, nemám na sex vůbec pomyšlení"... ale ve skutečnosti je ten důvod už od začátku pořád stejný - máme koitus, protože mi tikají biologické hodiny a chci mít stráááášně moc miminko - a teď, když už jsem těhotná/ se narodilo, koitus přece není třeba

chris_n
8. dub 2014

@gwennie 😀 😀 😀 😀 😀

xmarg04
8. dub 2014

@janinka186 Z vlastní zkusenosti muzu potvrdit, ze není třeba vyckavat a lezet ani vteřinu (ehm, dokonce ani při netřeba lezet...😀), jak psaly holky prede mnou, když se to ma podarit, podari se...😉 (a to jsem u syna ihned po sla dokonce na hodinu behat a ani tak jsem je nevytratila...😉)

lennaaa
8. dub 2014

jj asi když to má vyjít tak to klapne, ať třeba stojíš na hlavě nebo na nohou 😀 a když to prostě klapnout nemá tak můžeš ležet i 2 dny.

kacikaci
8. dub 2014

@gwennie výstižné a vtipné, fakt jsi mě pobavila 😀

janinka186
autor
8. dub 2014

@gwennie popsala jsi to naprosto přesně 🙂 my máme s manželem tulení každý den a nehodlám to překopávat jen proto, že to nemusí prospívat spermiím! I tak mě stále zaráží doporučení doktorky 😀

kkarolinka
8. dub 2014

my máme dvě děti, obě se nám zadařili hned napoprvé. Dá se říct, že hned po jsem šla do sprchy. Nevím jak se cítí ženy, které se snaží o miminko a nechci je kritizovat, pač jsem to nezažila, ale asi to není moc příjemné a chápu, že se pak milování stává pro ně pouze prostředkem k těhotenství. Jinak jsem slyšela, že je dobré podkláda zadeček, ale příroda si stejně dělá co chce.Byla jsem na jedné přednášce a je prej normální otěhotnět až po půl roce snažení až dva roky.Po dvou letech už by se to mělo ale nějak řešit s lékařem. Jinak moje sestřenice otěhotněla v den,kdy měla dostat menstruaci, takže opravdu je to spíš na někom vyšším než na nás. Jak to má být tak to prostě bude.

kkarolinka
8. dub 2014

@gwennie můžu se zeptat, vám se povedlo hned otěhotnět?

majvik
8. dub 2014

@xmarg04 musím souhlasit - ani "při tom" není potřeba ležet😀

gepe
8. dub 2014

Ja napriklad nevim, jak je po styku dostat zevnitr ven 😅 @gwennie pekne, strucne a vystizne! 🙂

sarriku
8. dub 2014

@janinka186 Ahojky, spermie se po styku čistí asi 20 minut-3 hodiny v čípku v tom plodným hlenu, dá se říct, že se v tom rozhýbou a po dvaceti minutách už první spermie putují k vajíčku.
Jestli jim chceš pomoct, tak je dobré prožít orgasmus, protože ty spermie, co jsou už za čípkem to posune až do vejcovodů skrz nějaký svalový pohyby těch vejcovodů při org. Četla jsem o tom v embryologii 😉.
Ale rozhodně to není pravidlo.
Já jsem otěhotněla i přes to že jsem hned po styku vstala a šla se vytřít.
Princip je jen v tom dokončit styk až do konce, zbytek je na přírodě 😉

zazana81
8. dub 2014

😀
Jsem asi strašnej nevzdělanec, ale tohle mě nikdy nenapadlo, že můžu regulovat délku setrvání spermií uvnitř ...
A dítě mám

sarkav
8. dub 2014

My máme první a poslední dítě téměř zázrakem, na první pokus ale u prostředního jsme se snažili celé 2 měsíce!!!! a nic 😀 😀 😀 tak jsem vždy po milování hodila nohy na zeď do svíčky a další měsíc jsem byla v tom....ale jinak jsem úplně normálnííííí 😀 😀 😀

lu777
8. dub 2014

@janinka186 Jani ono opravdu stačí jedna spermie... manžel mě velmi špatný spermiogram (ve všech parametrech 😔 ) a přesto jsem otěhotněla v obou případech na první pokus 😉
doktor na to řekl, že prostě geneticky k sobě asi velmi dobře pásneme...
ono když se má zadařit, tak se zadaří i s ochranou někdy 😉

lu777
8. dub 2014

@janinka186 jo a zadařilo se v obou případech po sexu každý den.... jeden doktor tvrdil, že max. 2x týdně, druhý že po abstinenci co nejdelší... no a bylo to nakonec jedno 🙂

janinka186
autor
8. dub 2014

@lu777 no vidíš, mě totiž doktorka řekla na to, že styk máme každý den pravidelně, že musíme zvolnit 😀 takže velký prd 😀 proto se ptám Vás tady, které mají nepochybně větší zkušeností ;) a máš pravdu, když se má zadařit, tak se zadaří ;) děkuji za info 🙂

lu777
9. dub 2014

@janinka186 doktoři berou průměrnou statistiku 😉 😉
a ta samozřejmě vůbec nemusí odpovídat Vaší individuální situaci

jinak na podporu otěhotnění je super Mojžíšová.... 🙂 mně i krásně srovnala záda, žila jsem z toho celé těhotenství 🙂

janinka186
autor
9. dub 2014

@lu777 kouknu na to, diskuze kolem toho jsem tady taky někde viděla. Se zádama má problém spousta lidí, děkuji 🙂

gwennie
9. dub 2014

@kkarolinka u obou deti se nam to povedlo hned napoprve, co jsme vysadili antikoncepci... ale jak rikam, opravdu dela hodne to, ze jsme to vubec netlacili, ted treba mam materskou jeste na 2 roky, takze nebylo kam spechat, a ejhle, hned jsem "zapadla"