Kdy budou plodné dny?

berenika5
25. srp 2014

Ahoj, mám takový problém. Snažíme se o miminko, minulý měsíc to nevyšlo tak na to jdu teď přes ovu testy. Můj menstruační cyklus je 35dní plus mínus dva dny. Poslední menstruace přišla 16.8. a trvala do 22.8. (Ale silná je jen dva dny, před a po špinění, je to normální?) Tento víkend bych chtěla jet s kamarádkou na výlet ale zase bych nerada prošvihla plodné dny... co myslíte?? Děkuju moc.

andelka
25. srp 2014

Obecně je ovulace 10-16dní před MS, takže u cyklů 33-37 to padá na období 16-26 den cyklu. Kdykoli zhruba v tomto rozmezí můžeš mít ovulaci.

sarkad2856
25. srp 2014

@berenika5 co měření BT,sledování čípku a ovu testy?Ne každý má ovulaci stejně a není to pravidlem, ale bývá od toho 10 -16 dne.Ale jak jsem psala mužeš jí mít třeba i později

dadavdadav
25. srp 2014

Já mám cyklus cca 33 dní a pozitivní ovulační test cca 18-19 den cyklu, chce to opravsu poctivě měřit, já jedu tak 5 dní po skončení menzes, tj. tak 10 den cyklu.. hodně úspěchů 😉

berenika5
autor
25. srp 2014

Teplotu neměřím, hlen se mi objevuje hned po skončení menstruace...vodový. postupně houstne tak nevím. 😒 a ovulační test, mi asi nepomůže, když se ve čtvrtek pomilujeme v pátek odjedu a v neděli se vrátím a pomilujeme se znovu, prošvihnu to?? nebo s mám na víkend vykašlat a radši neriskovat další měsíc snažení?

dadavdadav
25. srp 2014

jsem měla např. v neděli 17.8. takový hlenový bílkový výtok, táhnul se, v pondělí 18.8. už nebyl a byl pozitivní ovu test- milovali jsme se v pondělí dopoledne a v 15h jsem zjistila ten pozitivní test 🙂 druhý den ovu test už 2 čárky neměl, druhá byla, ale hodně hodně malá.

dadavdadav
25. srp 2014

Milujte se ve čt a pak v tu neděli a pak třeba zase v úterý a určitě tím nic nezkazíte 🙂 držím palce

berenika5
autor
25. srp 2014

moc děkuju za radu 😉

andelka
25. srp 2014

@berenika5 čtvrtek a neděle nejsou od sebe tak daleko, aby spermie nepřežily i kdyby mezitím byla ovulace. Takže na víkend klidně jeď 😉 vodový výtok po MS je normální, potom se mění na hustší, kolem ovulace na průhledný tažný a pak zas na krémový hustý.

berenika5
autor
25. srp 2014

Tak já to teda prubnu, moc děkuju za rady 😉 snad to tentokrát vyjde.

alenka_p
25. srp 2014

Ono nikde není psáno, že pokud se do ovu trefíte, tak to hned vyjde..přece si nebudeš život řídit podle plodných dnů ;) Určitě bych kvůli tomu nerušila víkend mimo domov

janinek
25. srp 2014

@berenika5 jed na vylet. Az budes mit deti, hned tak si neodjedes.

berenika5
autor
25. srp 2014

🙂 já vím no, ale stejně bych to nerada zahodila... 🙂 bezdětných dní jsme si už užili dost.